Yardım İştah nasıl azaltılır?

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Glisemik indeksi düşük karbonhidrat tüket örneğin yulaf, basmati pirinç gibi böylece geç acıkırsın ve kan şekerini birden yükseltmez. Baldo pirinç glisemik indeksi yüksek olduğu için kan şekerini zıplatır.

Reaksiyon puanı
307
Yulaf filan hikaye, bir dönem ben de diyet için yulaf yedim ama canım sürekli tatlı çekiyordu ve yeme alışkanlığım var hâla…

Bunu önlemenin tek yolu koşullanmak, aralıklı oruç yaparsan canın bişeyler yemek istemez şahsen bende işe yarayan şey bu, sürekli yemek yiyen biri olarak Ramazanda çok az yiyordum

Reaksiyon puanı
948
Bir hevesle protein ihtiyacını karşılamak için bu tarifi yapmıştım o zamanlar da sağlıklı beslenmeye takmıştım kafayı işte zaten şekeri bırakmışım her türlü şeyi denemişim falan.Neyse annem isteğim üzerine gitmiş lor peyniri almış ama tuzlu olandan almış.Ben de biraz abarttım fazla yaptım nasıl olsa benden başka kimse yemeyecekti bitirene kadar varya ebem ağladı.Bitirince de bir daha akşama kadar acıkmadım akşam yemeği kondu bişi yiyemedim pek.
Gerçekten miden kaldırırsa fena iştah keser ve tok tutar o kadar iğrenç bir tarif denersen görürsün ama dediğim gibi lor peyniri tuzlu olmalı ?

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,352
İştah kesici ilaçlar kullanın.
Gülenlere sesleniyorum;
Arkadaş "iştah" nasıl azaltılır diyor. Siz tarif vermişsiniz ne yaparsa yapsın eğer iştahı varsa fayda etmez. Tek çözüm ilaçtır.

Reaksiyon puanı
948
Gülenlere sesleniyorum;
Arkadaş "iştah" nasıl azaltılır diyor. Siz tarif vermişsiniz ne yaparsa yapsın eğer iştahı varsa fayda etmez. Tek çözüm ilaçtır.
İştah dediğin şey zaten piskolojiktir ve irade ile alakalıdır.
Önce piskolojik olarak sağlam bir şekilde aslında yemeye ihtiyacım yok diyebilmen lazım.
İkincisi ne olursa olsun beslenme şeklini değiştirdiğin zaman zaten istesen de sonrasında iştahlı olamazsın vücut adapte olur.
Bunun için de protein ağırlıklı ve sağlıklı beslenmek esastır.
İlaç hiçbir zaman tek çözüm değildir son çaredir.
Yani kısacası vücut herşeye adapte olur önemli olan iradedir piskolojik olarak bunu anlamaktır.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Allah Bau Konuda Sabır Versin Kardeşim Ben Ameliyat Oldum İştahım Bitmiyor Kilo Alımım Durmuyor Diye. Çok Zor Olmuştu. Umarım Çözüm Bulursun.

Son mesajlar