Öneri Monitör Tavsiyesi Yardım

Bu konuyu okuyanlar

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar,

RTX 3080 Ekran kartlı bir sistemim mevcut bunun için 2K 240Hz mümkünse IPS panel monitör arıyorum. 24 25 27 inç olarak. Tavsiyeniz var mı arkadaşlar? Bir yardımcı olabilir misiniz rica etsem? 0 Veya 2. el almayı düşünüyorum. 1 Haftadır arıyorum artık yoruldum. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Bu nasıl arkadaşlar? Bunun 5. elini buldum daha 2 gün önce alınmış 5.500e alınır mı?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Merhaba arkadaşlar,

RTX 3080 Ekran kartlı bir sistemim mevcut bunun için 2K 240Hz mümkünse IPS panel monitör arıyorum. 24 25 27 inç olarak. Tavsiyeniz var mı arkadaşlar? Bir yardımcı olabilir misiniz rica etsem? 0 Veya 2. el almayı düşünüyorum. 1 Haftadır arıyorum artık yoruldum. Yardımcı olmanızı rica ederim.

Bu nasıl arkadaşlar? Bunun 5. elini buldum daha 2 gün önce alınmış 5.500e alınır mı?

HDR10, 27", 165HZ, 2K, IPS panel 5.500TL ye bedava gibi geldi. İyi 27" 1K monitörler 4-5k bandında bulunabiliyor

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Samsung odessay G7 27'' var bide hocam. 7 bine satıyor kişi ama Va panel. 240hz 27 inç 2K
Aralarındaki en önemli fark biri IPS diğeri VA. Hz olarak IPS panellerde yüksek Hz ekranlar mevcut fakat panel gereği daha pahalı bir işlem oluyor buna ulaşmak.

Odyessay serisi ülkemizde oldukça tutuldu. Bunun en önemli nedenlerinden biri tasarım ve fiyatı. Samsungun ekran konusundaki başarısını saymıyorum bile.

Şahsen 5.500TL gibi bir fiyatla Asus alırdım. Tavsiye olarak ürünü kullanan kişilere ulaşıp ghosting ve ışık süzme durumlarına bakman iyi olur.

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aralarındaki en önemli fark biri IPS diğeri VA. Hz olarak IPS panellerde yüksek Hz ekranlar mevcut fakat panel gereği daha pahalı bir işlem oluyor buna ulaşmak.

Odyessay serisi ülkemizde oldukça tutuldu. Bunun en önemli nedenlerinden biri tasarım ve fiyatı. Samsungun ekran konusundaki başarısını saymıyorum bile.

Şahsen 5.500TL gibi bir fiyatla Asus alırdım. Tavsiye olarak ürünü kullanan kişilere ulaşıp ghosting ve ışık süzme durumlarına bakman iyi olur.
Işık süzme ve ghosting nasil anlarım? 5000e 2 aylık olanı buldum. Pazarlık ile 5000e alabiliyorum Asus olanı

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Işık süzme ve ghosting nasil anlarım? 5000e 2 aylık olanı buldum. Pazarlık ile 5000e alabiliyorum Asus olanı
İnternette renk testlerin bulunduğu videolar ve panel test siteleri mevcut. Bu siteler üzerinden ölü piksel ve ışık süzmesi gibi testler gerçekleştirebilirsin.

Işık süzmesi özellikle siyah ekranda belli eder kendini. Her panelde az da olsa süzme olur 0 yada 2. el fark etmez. Bu konu ile alakalı internette arattığın zaman faydalı bir çok içerik bulabilirsin.

Ghosting konusu daha çok kullanıma bağlı ortaya çıkar. Bu yüzden yerli/yabancı forumlar yada inceleme yazıları ve videoları varsa bunlara bakabilirsin.