Yardım Pc'i Windowsu kapatıyor ama linux tabanlı işletim sistemlerini kapatmıyor

Bu konuyu okuyanlar

qhmetkayq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkadaşlar öncelikle bilgisayarımda daha önceden Windows 8.1 yüklüyüydü ve bilgisayarın kapanmama gibi bir sorunu yoktu tahaki ubuntu lubuntu zorin os lite ve chrome os flex yükleyene kadar ve. Aradan geçen aylar sonrasında tekrar Ubuntu kurmaya karar verdim yine aynı hatayı aldım bu sefer lubuntuyu denedim yine aynı hata şuan chrome os kullanıyorum yine kapanmıyor sadece fan sesi ve kulaklık ışığı geliyor ve yanıyor lubuntuda ise caspee logosu ve altta lubuntu logosu vardı ayrıca bios ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırladım sizce bunun nedeni ne olabilir sonuçta Windowsta sorun yok ayriten bu sorunu kökten cözmek için istediğiniz işletim sitemimini yükleyebilirim yeterki yardımıcı olun

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Merhaba arkadaşlar öncelikle bilgisayarımda daha önceden Windows 8.1 yüklüyüydü ve bilgisayarın kapanmama gibi bir sorunu yoktu tahaki ubuntu lubuntu zorin os lite ve chrome os flex yükleyene kadar ve. Aradan geçen aylar sonrasında tekrar Ubuntu kurmaya karar verdim yine aynı hatayı aldım bu sefer lubuntuyu denedim yine aynı hata şuan chrome os kullanıyorum yine kapanmıyor sadece fan sesi ve kulaklık ışığı geliyor ve yanıyor lubuntuda ise caspee logosu ve altta lubuntu logosu vardı ayrıca bios ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırladım sizce bunun nedeni ne olabilir sonuçta Windowsta sorun yok ayriten bu sorunu kökten cözmek için istediğiniz işletim sitemimini yükleyebilirim yeterki yardımıcı olun
Casper, ACPI tablolarını bozup veren bir firma olduğu için BIOS'unun modlanması gerekiyor.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
taban olarak tabir edilen işletim sistemleri daha stabil çalışır.
Debian - Redhat - Arch - Slackware gibi , Debianı deneyebilirsiniz.

qhmetkayq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Casper, ACPI tablolarını bozup veren bir firma olduğu için BIOS'unun modlanması gerekiyor.
Hocam ben simdi casperden bios güncelleme dosyası istedim fakat kurulum talimatı olmadığı için yapamadım sizce güncellersem faydalı olurmu vede sizce neden uygulama %1 de takılı kalıyor bu arada pc 8.1 ama tema yüklü

Ekli dosyalar

• IMG-20221019-WA0000.jpg
    IMG-20221019-WA0000.jpg
    41 KB · Görüntüleme: 44

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Eğer güncellemeden sonra düzelmezse partition wizard pe gibi ISO bulup diski güzelce biçimlendirmeni öneririm.