Hollanda vizesi nasıl alırım?

Bu konuyu okuyanlar

Alper__

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Öncelikle merhaba,
ben Hollandaya kız arkadaşımın yanına gideceğim. Konsolosluk için davet mektubu yazacak. Pasaportumu çıkardım ve gidiş-dönüş biletlerimi aldım aralık ayına. Vize işini nasıl yapacağım?

İlk olarak ücretini tam olarak anlamadım 80€ vize 35€ da aracı kurum için istiyorlar. 20 Euro Seyahat sağlık sigortası ve konsolosluk harç bedeli var.
Yani vize işlemleri için cebimde 200€ olsa yeter mi?
Onun dışında önce vize başvuru formunu mu doldurmam gerek yoksa parayı mı yatırmam gerek? Ya da parayı randevu aldıktan sonra konsolosluğa mı vereceğim?
Pasaportumu ve biletleri aldım sadece vize işi kaldı Türkiye içi bile seyahat etmeyen biriyim o yüzden tecrübesizim. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Alper__

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Up

serayguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Vizen çıkmadan bilet alman anlamsız olmuş. Ya vize çıkmazsa ne yapacaksın?
Biletleri gösterip de bak ben aldım bileti gidişi dönüşü hadi ver diye bir mantığa bakmıyor ne yazık ki konsoloslar.

Heleki bu arada schengen vizesi gibi şeylerden dolayı Türk asıllı şahıslara iyice vize verme konusunda iyice zorluklar çıkarttıkları bu zamanda işin iyice zora gidiyor gibi.

Soruna gelecek olursak, öncelikle davetiye mektubunun gelmesi çok önemli, davetiye mektubunu göndermek için kriterlerde genellikle mülkiyet sahibi ve gelir sahibi olan kişiler mektup gönderdikleri kişinin sorumluluklarını alacaklarına dair bir beyanda bulunmuş olurlar. Vize işlemleri ücreti için burada değil arama motorlarında yada sana en yakın seyahat acentelerinde iletişime geçerek doğru ve güncel fiyat bilgisi alailirsin.

Önce davetiyen gelsin zaten konsolosluk aracılığıyla gelir, sonra bu mektuba istinaden vize başvurusunu doldur ve vize pul harciyat bedelini konsolosluğa öde. Bunu kendinden de yapabilirsin yada ver acenteye halletsin ek ücretini tahil ederek.

Evinden Türkiye içindeki başka bir şehire deği başka bir ülkeye gidiyorsun o yüzden bana soracak olursan biterlerinin iade süresi dolmadan iade et ve vizeni aldıktan sonra biletini al!

Alper__

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Vizen çıkmadan bilet alman anlamsız olmuş. Ya vize çıkmazsa ne yapacaksın?
Biletleri gösterip de bak ben aldım bileti gidişi dönüşü hadi ver diye bir mantığa bakmıyor ne yazık ki konsoloslar.

Heleki bu arada schengen vizesi gibi şeylerden dolayı Türk asıllı şahıslara iyice vize verme konusunda iyice zorluklar çıkarttıkları bu zamanda işin iyice zora gidiyor gibi.

Soruna gelecek olursak, öncelikle davetiye mektubunun gelmesi çok önemli, davetiye mektubunu göndermek için kriterlerde genellikle mülkiyet sahibi ve gelir sahibi olan kişiler mektup gönderdikleri kişinin sorumluluklarını alacaklarına dair bir beyanda bulunmuş olurlar. Vize işlemleri ücreti için burada değil arama motorlarında yada sana en yakın seyahat acentelerinde iletişime geçerek doğru ve güncel fiyat bilgisi alailirsin.

Önce davetiyen gelsin zaten konsolosluk aracılığıyla gelir, sonra bu mektuba istinaden vize başvurusunu doldur ve vize pul harciyat bedelini konsolosluğa öde. Bunu kendinden de yapabilirsin yada ver acenteye halletsin ek ücretini tahil ederek.

Evinden Türkiye içindeki başka bir şehire deği başka bir ülkeye gidiyorsun o yüzden bana soracak olursan biterlerinin iade süresi dolmadan iade et ve vizeni aldıktan sonra biletini al!
Biletler son 12 saate kadar iptal edilebilir bilet o konuda sıkıntı yok. Vize randuvusunu da VFS Globalden aldım. Bütün evraklarımı randevu gününde onlara gidip teslim edeceğim sanırım konsolosluğa değil doğru mudur?