Soru Xbox series s yeni TV de mahvolan görüntü nasıl düzelir

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,236
Arkadaşlar bende 12 senelik Philips TV vardı haliyle eski ama görüntü güzeldi iyi kötü oynanırdı, dün Toshiba 4k 65 inç TV aldım resmen xbox ın şirazesi kaydı eski TV de net daha iyiydi görüntü bozuldu gta mafia vs oynarken adamın eli kafası oynar anlık kafa el görüntüsü geriden gelir, sağa sola bakarım aydınlatma direkleride öyle, görüntü desen rezalet ben daha iyi olur dedim çok daha kötü oldu bunu nasıl düzeltirim tam uygun ayara gelmesi için?

Fabrika ayarlarına mı döndüreyim nasıl yapayım oynarken baş ağrısı çekiyorum yeminle, philipste 4 saat oynardım hiç göz yorulması olmazdı.

Ne yapmam lazım?

FatihBahadr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Kanka toshiba gibi tvler vesteldir aslında. Genelde 60hzler. 60hz’de de güzel oynanmıyor. Onun dışında xbox’da ayarlarda görüntü ayarları var ordan tvni kalibre et. Hdr vs aç ordan. Çözünürlüğü uhd yap. Eğer olmazsa hdmi kablonun orjinal olup olmadığı ve hangi girişe takılı olduğuna bak.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,236
Kanka toshiba gibi tvler vesteldir aslında. Genelde 60hzler. 60hz’de de güzel oynanmıyor. Onun dışında xbox’da ayarlarda görüntü ayarları var ordan tvni kalibre et. Hdr vs aç ordan. Çözünürlüğü uhd yap. Eğer olmazsa hdmi kablonun orjinal olup olmadığı ve hangi girişe takılı olduğuna bak.
Vallaha şuan midem bulanıyor oynamaktan yarın bakarım, ben böyle olmaz diye düşündüm aldık TV yi bir kere uzun yıllar kullanacam yada bunu salona koyup xbox için harici TV alacam en iyisini bilmiyorum bakalım hayırlısı olsun, ama canım sıkıldı bu duruma Philips te çok kraldı yeminle ?

Bildiğimden şaşmam xbox için Philips ten şaşmam ?