İphone 12’den s21 ultra’ya geçilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Birarkadas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Selam arkadaşlar, burası Samsung odası ama tarafsız olacağınızı düşünerek soruyorum.

Halihazırda iphone 12 kullanıyorum s21 ultra’ya geçsem mi diyorum ama kararsızım. Sizce geçeyim mi? Nasıl olur, ne diyorsunuz?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Selam arkadaşlar, burası Samsung odası ama tarafsız olacağınızı düşünerek soruyorum.

Halihazırda iphone 12 kullanıyorum s21 ultra’ya geçsem mi diyorum ama kararsızım. Sizce geçeyim mi? Nasıl olur, ne diyorsunuz?
Sosyal medya ağırlıklı kullanım varsa 12 den sonra S21 ultra seni üzer çünkü Samsungun sosyal medya kalitesi Apple kadar olmasada iyi olan serisi S22 ailesi.120hz deneyimi ve Netflix den film,dizi izlemek için olabilir.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Geçilir, bir kaç konuda çag atlarsınız.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Buyuk ekrana ihtiyaciniz yoksa aman diyeyim.

Birarkadas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Yani özellikle büyük ekran olsun olmalı demiyorum, esas olm performans ve kalite. Yalnız dostum aman diyeyim şeklinde söylediğiniz için ilgimi çekti :) asla geçme gibi mi demek istediniz? Öyleyse neden acaba? :)

Birarkadas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Buyuk ekrana ihtiyaciniz yoksa aman diyeyim.
Yani özellikle büyük ekran olsun olmalı demiyorum, esas olm performans ve kalite. Yalnız dostum aman diyeyim şeklinde söylediğiniz için ilgimi çekti :) asla geçme gibi mi demek istediniz? Öyleyse neden acaba? :)

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

iPhone'den daha kaliteli telefon üreticisi bulamazsınız. Malzeme kalitesi olarak 1 iPhone 2 Huawei 3 Samsung.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Telefonu ne için kullanacaksınız? Eğer oyun içinse geçmeni önermiyorum, günlük kullanımda da büyük ekran ve 120 Hz dışında çok fazla artısı yok S21 Ultranın. Batarya, kamera, kamera donanım, sensör donanım vs. S21 Ultra çok daha iyi. Malzeme kalitesi olarak da S21 Ultra daha dayanıklı ve çok daha prestijli. Malzeme kalitesi olarak da kesin bir yargıda bulunmak doğru olmaz, modelden modele değişir. Android tarafında malzeme kalitesi S22 Ultra kadar iyi bir cihaz yok, belki Edge X30 olabilir onunda arayüzü ağır ve Türkiye'de satışı yok.

12 Pro Max ile karşılaştırılmış bu videoda.

Kamera olarak focus modu, düşük ışık ve zoomda 12 Pro Max'den daha iyi performans veriyor.

Normal fotoğraflarda 12 Pro Max bir nebze daha iyi çekiyor ama sizin şu an düz 12 kullandığınızı varsayarsak bir çok konuda çağ atlayacaksınız.

Son düzenleme:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Telefonu ne için kullanacaksınız? Eğer oyun içinse geçmeni önermiyorum, günlük kullanımda da büyük ekran ve 120 Hz dışında çok fazla artısı yok S21 Ultranın. Batarya, kamera, kamera donanım, sensör donanım vs. S21 Ultra çok daha iyi. Malzeme kalitesi olarak da S21 Ultra daha dayanıklı ve çok daha prestijli. Malzeme kalitesi olarak da kesin bir yargıda bulunmak doğru olmaz, modelden modele değişir. Android tarafında malzeme kalitesi S22 Ultra kadar iyi bir cihaz yok, belki Edge X30 olabilir onunda arayüzü ağır ve Türkiye'de satışı yok.

S22U'nin ekranı cep hizasından dayanmıyor bile... Üstelik kasasının metali de o kadar kaliteli değil. iPhone 12 Pro Max'ta cerrahi sınıf çelik kullanılırken S21 serisinde orta kalite alüminyum kullanılıyor. Yani karşılaştırılamaz bile. Düz iPhone 12 için konuşsak bile alüminyumu her türlü daha kaliteli.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461

Kamera olarak focus modu, düşük ışık ve zoomda 12 Pro Max'den daha iyi performans veriyor.

Normal fotoğraflarda 12 Pro Max bir nebze daha iyi çekiyor ama sizin şu an düz 12 kullandığınızı varsayarsak bir çok konuda çağ atlayacaksınız.
iPhone 11 i kalın ve ağır olduğu için yerden yere vuran sen 11 den daha ağır ve daha kalın S21 ultraya nasıl prestijli diyebiliyorsun?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
iPhone 11 i kalın ve ağır olduğu için yerden yere vuran sen 11 den daha ağır ve daha kalın S21 ultraya nasıl prestijli diyebiliyorsun?
Ağır demedim. Şekilden şekile giriyorsunuz bravo. Ayrıca aynı tasarıma sahip telefonlar değil. Senin dediğin gibi bakarsak 5S kasalı 13 Pro Max hiç premium hissiyatı vermiyor o zaman. Bahsi geçen bütün telefonlardan kalın çünkü.

Ve ben iPhone 11'in estetikten yoksun kasası için öyle bir yorum yaptım.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Ağır demedim. Şekilden şekile giriyorsunuz bravo. Ayrıca aynı tasarıma sahip telefonlar değil. Senin dediğin gibi bakarsak 5S kasalı 13 Pro Max hiç premium hissiyatı vermiyor o zaman. Bahsi geçen bütün telefonlardan kalın çünkü.

Ve ben iPhone 11'in estetikten yoksun kasası için öyle bir yorum yaptım.

13 Pro Max piyasada en ince amiral gemilerinden...

iPhone 13 Pro Max 7.65 mm iken S21U ve S22U 8.9mm...

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Bende çok beğeniyorum. Zaten telefon büyük, küçük lens her türlü düzgün görünmeyecek.
Bende hiç beğenmiyorum. Zaten 6.7 inç telefona yeni çentik hiç yakışmıyor ve bana göre hiç prestijli değil telefonu da 1-2 hafta kullandım. Bana kalırsa en prestijli telefon 5.8 inç ekranıyla 11 Pro'dur.

Ayrıca 12'den S21 Ultra'ya geçilir. ? bana kalırsada prestijli, sizlere göre olmayabilir tek sunduğum argüman bu değil zaten.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bende hiç beğenmiyorum. Zaten 6.7 inç telefona yeni çentik hiç yakışmıyor ve bana göre hiç prestijli değil telefonu da 1-2 hafta kullandım. Bana kalırsa en prestijli telefon 5.8 inç ekranıyla 11 Pro'dur.

Ayrıca 12'den S21 Ultra'ya geçilir. ? bana kalırsada prestijli, sizlere göre olmayabilir tek sunduğum argüman bu değil zaten.
5.8 de küçük kardeşim onu alacağıma se2022 alırım zira pekte fark yok çünkü 5.8 le de rahat film izleyemezsin iş yapamazsın.

6.1 bana ideal geldi ona kabulüm.
Ama samsung candır ?

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

S22U'da kullandım uzun süre, şu an aktif olarak iPhone 13 Pro Max kullanıyorum. Evet ekran olarak Samsung daha önde ama diğer konularda ve hissiyatta kapıştırmam bile.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
5.8 de küçük kardeşim onu alacağıma se2022 alırım zira pekte fark yok çünkü 5.8 le de rahat film izleyemezsin iş yapamazsın.

6.1 bana ideal geldi ona kabulüm.
Ama samsung candır ?
Şahsen SE3 almam, ekranı HD+ ve 4.7 inç. 11 Pro tam olarak bana hitap eden bir telefon, hem ekranı küçük hem FHD+ ekranı var, batarya performansı iyi. SE3'ün ekranı aşırı küçük.

Zaten telefonu çok aktif kullanmam okulda 2-3 saat oyun oynarım, sosyal medyayı kullanırım, bluetooth ile antremanlarda vs. müzik dinlerim bu kadar.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Şahsen SE3 almam, ekranı HD+ ve 4.7 inç. 11 Pro tam olarak bana hitap eden bir telefon, hem ekranı küçük hem FHD+ ekranı var, batarya performansı iyi. SE3'ün ekranı aşırı küçük.

Zaten telefonu çok aktif kullanmam okulda 2-3 saat oyun oynarım, sosyal medyayı kullanırım, bluetooth ile antremanlarda vs. müzik dinlerim bu kadar.
Se 3 ün ekranının ufak olmasını geçtim batarya performansı mobil veride kötü.Dışarda Se 3 ile 1 gün geçirmek sen dahil bir çok insan için batarya açısından büyük sıkıntı.

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
63
Geçilir :) Gerekli mi? Hayır. Zira kullandığınız cihaz belli bir seviyenin üzerinde olduktan sonra zaruriyet ortadan kalkıyor.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Geçilir :) Gerekli mi? Hayır. Zira kullandığınız cihaz belli bir seviyenin üzerinde olduktan sonra zaruriyet ortadan kalkıyor.
Kesinlikle iki cihazda öyle cihazlar ki, s21 ultra kullanan iphone 12 ye geçmesine gerek yok, iPhone 12 kullananın s21 ultra ya geçmesine gerek yok