Soru Lise Mezunu Birisi Siber Güvenlik Uzmanı Olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

thworldds

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorum yukarıda sizce lise mezunu birisi siber güvenlik uzmanı olabilir mi? Yoksa en az 2 yıllık bir bölüm okunmalı mı?

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Hocam izninizle konuyu takipteyim

eyüplü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,522
Ben 1 sene önce 2 lise stajyeri aldım. Biri şuan web developer, 30k gibi bir kazancı var, üniversite okumaktan vaz geçti. Ben olabileceğini düşünüyorum.

eyüplü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben 1 sene önce 2 lise stajyeri aldım. Biri şuan web developer, 30k gibi bir kazancı var, üniversite okumaktan vaz geçti. Ben olabileceğini düşünüyorum.
diplomasında yazmadıkça siber güvenlik uzmanı olarak tanınmaz ama. özellikle devlette ve yakın özel sektörde çalışamaz.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,522
diplomasında yazmadıkça siber güvenlik uzmanı olarak tanınmaz ama. özellikle devlette ve yakın özel sektörde çalışamaz.
Bütün mesele ünvan ise, ben o kısmıyla ilgilenmiyorum. Eğer işinizi biliyorsanız, yeterli referansınız ve teknik bilginiz varsa sektörde bu alanda çalışabilir çok paralar kazanabilirsiniz. Ben iş verirken okula bakmıyorum, kalifikasyona bakıyorum benim gibi de hizmet alan çok kişi var.

eyüplü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bütün mesele ünvan ise, ben o kısmıyla ilgilenmiyorum. Eğer işinizi biliyorsanız, yeterli referansınız ve teknik bilginiz varsa sektörde bu alanda çalışabilir çok paralar kazanabilirsiniz. Ben iş verirken okula bakmıyorum, kalifikasyona bakıyorum benim gibi de hizmet alan çok kişi var.
sizin firma ney?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,522
Bahsettiğim hikayedeki şirketten ayrıldım. Otomasyon firmasıydı. Robotik ve endüstriyel otomasyon üzerine çalışan bir şirketti. İsim vermiyim 100 kişilik küçük firma kulaklarına gitmesin