Yardım Max 23 K ya kadar notebook önersi

Bu konuyu okuyanlar

bthncbn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus rog strix g513 düşünüyorum ama tavsiyelere açığım
msi alınırmı
monster alınırmı yada farklı bir marka
Mesaj otomatik birleştirildi:

render alabilecieğim bir notebook olsun

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Önce sorularını yanıtlıyım,
Rog strix hem teknik servis olarak, hem genel iç komponent kalitesi olarak diğer markalardan çok daha iyi.
Çoğu arkadaş ekran kartı- işlemci vs. bakıyor. Rog strix bunların dışında pcb kalitesi olarak, kapasitör, lehim, sigorta, mosfet ve birçok diğer materyali de çok kaliteli kullanıyor. Benim deneyimlerim bu şekilde. Alırsan üzülmeyeceğine eminim. Sadece yeni rog strix modellerinin tasarımlar rog strix markasına yakıştıramıyorum. Tasarım olarak çok kötüler bence.

Msi- kesinlikle alınır, katana serisini özellikle çok beğeniyorum. 2 sistem aldım katana halen kullanıyor arkadaşlar 2 yıl oldu. Msi genel olarak iyidir.

Monster- Monster malzeme kalitesi olarak cidden düşük ama bu açığı uygun fiyatı ve servis kalitesi ile kapattığını düşünüyorum. Önceki çalıştığım şirkette bütün yazılım bölümüne monster aldık. 2 yıl sonunda bir arıza verenleri de oldu. Ama sorunsuz tamir edildi, sıkıntısız kullanıyorlar. Öneririm ülkemizin önemli bir değeri olarak görüyorum.

Casper dersen yıllarca kullandım. 1 kere bile sorun çıkartmadı bana. Şöyle bir ürün var düşünebilirsin.
Eğer render alacağım diyorsan 12700H tam senlik. 6c/12t 4.7 ghz turbo ile birçok masaüstü işlemcilerinden bile daha güçlü. 32 gb ram da cabası. Birçok işini rahatlıkla halledebileceğine inanıyorum.

bthncbn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rog strix hem teknik servis olarak, hem genel iç komponent kalitesi olarak diğer markalardan çok daha iyi.
Çoğu arkadaş ekran kartı- işlemci vs. bakıyor. Rog strix bunların dışında pcb kalitesi olarak, kapasitör, lehim, sigorta, mosfet ve birçok diğer materyali de çok kaliteli kullanıyor. Benim deneyimlerim bu şekilde. Alırsan üzülmeyeceğine eminim. Sadece yeni rog strix modellerinin tasarımlar rog strix markasına yakıştıramıyorum. Tasarım olarak çok kötüler bence.

Msi- kesinlikle alınır, katana serisini özellikle çok beğeniyorum. 2 sistem aldım katana halen kullanıyor arkadaşlar 2 yıl oldu. Msi genel olarak iyidir.

Monster- Monster malzeme kalitesi olarak cidden düşük ama bu açığı uygun fiyatı ve servis kalitesi ile kapattığını düşünüyorum. Önceki çalıştığım şirkette bütün yazılım bölümüne monster aldık. 2 yıl sonunda bir arıza verenleri de oldu. Ama sorunsuz tamir edildi, sıkıntısız kullanıyorlar. Öneririm ülkemizin önemli bir değeri olarak görüyorum.

Casper dersen yıllarca kullandım. 1 kere bile sorun çıkartmadı bana. Şöyle bir ürün var düşünebilirsin.
Eğer render alacağım diyorsan 12700H tam senlik. 6c/12t 4.7 ghz turbo ile birçok masaüstü işlemcilerinden bile daha güçlü. 32 gb ram da cabası. Birçok işini rahatlıkla halledebileceğine inanıyorum.

casper almak istemiyorum ya asus ya monster ya msı ama monterdan cok şikayet başlamış oyüzden büyük ihtimalle asus alıcam bu değerli yorumların ve tavsiyen için teşekkür ederim

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
casper almak istemiyorum ya asus ya monster ya msı ama monterdan cok şikayet başlamış oyüzden büyük ihtimalle asus alıcam bu değerli yorumların ve tavsiyen için teşekkür ederim
Asus rog serisi çok iyidir, en nadir bozulan seridir. Gönül rahatlığıyla alabilirsin.
Bu arada casper'a karşı bir ön yargı var. Ben tabiri caizse hayvan gibi pc kullanırım. 5 yıl 7/24 her konuda çok ağır şekilde casper kullandım. Canavar gibi çalıştı. Her oyunu oynadım, herşeyi yaptım 1 kere arıza vermedi. Sonra evimi soydular çalındı. Casper kötü bir marka değil milli bir servettir benim gözümde bunu söylemek zorundayım.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,935

Birisi şu arkadaşa benim engelimi açması gerektiğini söylesin. H610 ve 12400F'in dandik ve kalitesiz olmadığını söylediğimde bana ''PC Hocası'' fanboy demişti. Bir de kendisinin beğenmediğini ve R5 5600'nın daha iyi olduğunu belirtmiş, tekli çekirdekte de çoklu çekirdekte de 12400F'in daha iyi olduğunu söyleyince beni engelleyip ''fanboy'' demişti.

Casper'in ürünlerinden KESİNLİKLE uzak durun.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Butcene gore artik.
MSI'in da GF ve Katana serilerinden uzak durun mumkun mertebe. Casper'a girmiyorum bile. Yukarida atilan cihazin termal kapasite olarak 12700H'yi sogutmasina imkan yok. Ya cayir cayir calisir ya da islemci kendini cok kisar. Zaten isinan bir islemci. Ek olarak Casper Excalibur serisi feci sesli calisir.

Son mesajlar