Yardım klavyede tuşlar aniden bozuldu

Bu konuyu okuyanlar

alperekenel

Asistan
Reaksiyon puanı
54
selamun aleyküm.
öncelikle azı harfleri yazmadığım içi özür dilerim fakat konu u zaten.
Dün gayet normal çalışan ilgisayarım ugün açtığımda azı harfleri yazmamaya aşladı.
Sürücü güncelleştir falan denedim aktım olmadı direkt format attım pek ir şey yok diye önemli.
Fakat yie düzelmedi irde ozuldu anlamadım. asmaya tuşlar altgr n b sağ üstteki slash tuşu ildiğim kadarıyla aşka farketmedim kirlilikten ozulsa hepsi ir arada mı ozulurdu emin değilim. Formata rağme çalışmaması eni kuşkuya itti.
n tuşunu çok kullandığım için kopyalarak yazdım.
ilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Teşekkürler.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
selamun aleyküm.
öncelikle azı harfleri yazmadığım içi özür dilerim fakat konu u zaten.
Dün gayet normal çalışan ilgisayarım ugün açtığımda azı harfleri yazmamaya aşladı.
Sürücü güncelleştir falan denedim aktım olmadı direkt format attım pek ir şey yok diye önemli.
Fakat yie düzelmedi irde ozuldu anlamadım. asmaya tuşlar altgr n b sağ üstteki slash tuşu ildiğim kadarıyla aşka farketmedim kirlilikten ozulsa hepsi ir arada mı ozulurdu emin değilim. Formata rağme çalışmaması eni kuşkuya itti.
n tuşunu çok kullandığım için kopyalarak yazdım.
ilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Teşekkürler.
Aleyküm selam. Klavye bozulmuş olabilir. İsterseniz bir bilgisayarcıya götürebilirsiniz. Eski bilgisayarım Lenovo V570c'nin klavyesi de yıllar önce bozulmuştu. Tuşların geneli başka karakterler yazıyordu. Yaptırmayıp harici klavye ile kullanmıştık.