Yardım 64gblık flash belleği fat32 yapamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

RellanLoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle herkese merhaba umarım gününüz iyi ve sağlıklı geçiyordur.

Şimdi benim flashbelleğim 64 gb ve fat32 yapmam için 32gba düşürmemek gerekiyormuş fakat bunun hakkında Bi tane video v.s bulamadım

Rufus v.b gibi programlarla değilde kendim windowstan sağ tık yapıp biçimlendirden fat32 seçip yapmak istiyorumki bunu zaten yapabiliyorum ama bugün yapamadım. Çözümü bilenlerden yanıt bekliyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Öncelikle herkese merhaba umarım gününüz iyi ve sağlıklı geçiyordur.

Şimdi benim flashbelleğim 64 gb ve fat32 yapmam için 32gba düşürmemek gerekiyormuş fakat bunun hakkında Bi tane video v.s bulamadım

Rufus v.b gibi programlarla değilde kendim windowstan sağ tık yapıp biçimlendirden fat32 seçip yapmak istiyorumki bunu zaten yapabiliyorum ama bugün yapamadım. Çözümü bilenlerden yanıt bekliyorum.
Çalıştırı açıp diskpart yazın ve şu komutu deneyin (tabi partition seçtikten sonra) ya da Rufus kullanın:

format fs=fat32 quick

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
FAT32 tarihi eser 32Gb üzerini desteklemez NTFS bu nedenle çıktı EXT4 ama Windows için NTFS mantıklı.

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Flash'ınızı FAT32 yapma sebebiniz nedir?

NTFS daha verimli ve daha yeni bir teknoloji olduğu için daha kullanışlı, bence çevirmeyin FAT32'ye.

RellanLoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Flash'ınızı FAT32 yapma sebebiniz nedir?

NTFS daha verimli ve daha yeni bir teknoloji olduğu için daha kullanışlı, bence çevirmeyin FAT32'ye.
Ps3 için zaten şuan exfata geri çevirdim ntsf daha verimli derken?