Sizce iPhone XR alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

zagor22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iphone 11 alacak bütçem var ancak ikinci el 18 ay garantili iphone xr pil yüzdesi 92 olan bir cihaz buldum fiyatı 8750 lira
telefon her şeyim değil donmasın kasmasın uzun süre gitsin yeterli
sizce alınır mı?

larsbutgod

Asistan
Reaksiyon puanı
71
xr kullanan birisi olarak paranı ekstra 11e yatırmamalısın bence hemen hemen aynı cihazlar farkları çok az

zagor22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
xr kullanan birisi olarak paranı ekstra 11e yatırmamalısın bence hemen hemen aynı cihazlar farkları çok az
sizce 13bin liraya 12 mini 2. el almak mantıklı mı 11 ile aynı fiyat ve ekranın küçük olması beni cezbediyor

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
iphone 11 alacak bütçem var ancak ikinci el 18 ay garantili iphone xr pil yüzdesi 92 olan bir cihaz buldum fiyatı 8750 lira
sizce alınır mı?
Xr yerine ikinci el Xs max almanı tavsiye ederim.Xr da iyi bir cihaz ama Xs max hem daha iyi ekran,hemde daha iyi ekran kalitesi sunuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sizce 13bin liraya 12 mini 2. el almak mantıklı mı 11 ile aynı fiyat ve ekranın küçük olması beni cezbediyor
12 mini yerine ikinci el iPhone 11 Pro yada 11 Pro max almanı tavsiye ederim.12 mini güzel cihaz ama yük altında iken çok fazla ısınıyor.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
XR almanızı tavsiye etmem. iPhone 8 Plus'tan bile daha yavaş bir cihaz. Biraz daha ekleyip 12 Mini veya 11 tercih etmek daha mantıklı olur.
Xr da A12 bionic,8 plusta A11 bionic işlemci var.Xr daha güçlü işlemciye sahip olduğu halde 8 plustan nasıl daha yavaş olabiliyor?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
sizce alınır mı?
XS Max/11 almalısın.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Xr da A12 bionic,8 plusta A11 bionic işlemci var.Xr daha güçlü işlemciye sahip olduğu halde 8 plustan nasıl daha yavaş olabiliyor?
Sebebini bilmiyorum. YouTube'da videoları var zaten. Eskiden XR babamda vardı hantal bir telefondu, kamerası da pek iyi değildi.

No Nick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
12 Mini tek el kullanım vs olsun iyidir ancak şarz cok hizli bitiyor ve küçük olduğu için cihaz hemen isinabiliyor. Tavsiye etmem

sizce alınır mı?
Araştırma sonucu olarak vardım ki en düşük bu devirde performans vs olarak xs max alınır.

No Nick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Sebebini bilmiyorum. YouTube'da videoları var zaten. Eskiden XR babamda vardı hantal bir telefondu, kamerası da pek iyi değildi.
Replika falan almış olmanız gerek, Kuzenimde xr var ve mükemmel bir cihaz. Kamera, hız, oyun performansı açısından ben çok beğendim. Bende almayı düşünüyorum

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Replika falan almış olmanız gerek, Kuzenimde xr var ve mükemmel bir cihaz. Kamera, hız, oyun performansı açısından ben çok beğendim. Bende almayı düşünüyorum
Replika cihaz almak için kör olmak gerekir.

No Nick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Replika cihaz almak için kör olmak gerekir.
Konu dışı bişi sorucam reis, Yd cihaz almak çok ucuza geliyor biliyorsun. Yd cihaz alsam 8 ay sonunda Gevey ile kullansam sıkıntı çıkar mi, Yakinimda Gevey ile kullanan insanlar var, Alsam sorun olur mu

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Konu dışı bişi sorucam reis, Yd cihaz almak çok ucuza geliyor biliyorsun. Yd cihaz alsam 8 ay sonunda Gevey ile kullansam sıkıntı çıkar mi, Yakinimda Gevey ile kullanan insanlar var, Alsam sorun olur mu
Hocam Gevey normal SİM kullanım rahatlığını sunmuyor.Uzatma işlemi var,onda da bir yasa çıksa elinde kalacak cihaz.Deneyip beğenirsen düşünülür.Bakarız.Sen incele.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Ne replikası kardeşim. Orjinal telefondu. Hantal bir telefon.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
XR yerine bütçeyi biraz daha arttırıp başka cihazlara yönelmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Beni XR pek de tatmin etmedi. Özellikle de performans ve ekran kalitesi olarak pek iyi değil. XS, 11 ya da üzerini öneririm.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
XR yerine bütçeyi biraz daha arttırıp başka cihazlara yönelmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Beni XR pek de tatmin etmedi. Özellikle de performans ve ekran kalitesi olarak pek iyi değil. XS, 11 ya da üzerini öneririm.
Alınabilirse tabii ki.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Xr yerine ikinci el Xs max almanı tavsiye ederim.Xr da iyi bir cihaz ama Xs max hem daha iyi ekran,hemde daha iyi ekran kalitesi sunuyor.

12 mini yerine ikinci el iPhone 11 Pro yada 11 Pro max almanı tavsiye ederim.12 mini güzel cihaz ama yük altında iken çok fazla ısınıyor.

iPhone'lerin hepsi çok ısınıyor. Bataryası günü çıkarmadığı için alınmamalı.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Aslında genelde eski olanları ısınıyor. O da gayet normal ki halen diğer alternatif telefonlara göre halen çok stabil çalışıyor. Pil sorunu ve yazılımsal değişikliliklerden de şarjı hızlı bitmeye başlıyor ve ısınıyor. Ben yeni modellerde böyle bir sorun göremedim.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Aslında genelde eski olanları ısınıyor. O da gayet normal ki halen diğer alternatif telefonlara göre halen çok stabil çalışıyor. Pil sorunu ve yazılımsal değişikliliklerden de şarjı hızlı bitmeye başlıyor ve ısınıyor. Ben yeni modellerde böyle bir sorun göremedim.

iPhone 13 serisinde ısınmadan çok fazla şikayet var. Zaten ben de İphone 13 Pro Max kullanıyorum. Yarım saat oyun oynarsam telefonu kılıfsız tutamıyorum. Eli yakıyor. Ha zaten dışarıda ısınmadan dolayı ekran parlaklığını kısmasından şikayet çok.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
iPhone 13 serisinde ısınmadan çok fazla şikayet var. Zaten ben de İphone 13 Pro Max kullanıyorum. Yarım saat oyun oynarsam telefonu kılıfsız tutamıyorum. Eli yakıyor.
Olabilir hocam, şikayetleri şahsen ben de görmüştüm. Ben sadece biraz deneyimleme şansı yakaladım. Günü çıkarmaması da cabasıymış fakat kişiye göre de değişiyor. Genelde batarya sağlığı çabuk düşüyormuş. Anlaşılan verdiğiniz paraya değmemiş.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Olabilir hocam, şikayetleri şahsen ben de görmüştüm. Ben sadece biraz deneyimleme şansı yakaladım. Günü çıkarmaması da cabasıymış fakat kişiye göre de değişiyor. Genelde batarya sağlığı çabuk düşüyormuş. Anlaşılan verdiğiniz paraya değmemiş.
Pro Max 1 günü çıkarır ya.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

1 günü çıkarıyor. Ha POCO X3 NFC'nin batarya performansı daha iyiydi bu konuda yalan söyleyemem.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
1 günü çıkarıyor. Ha POCO X3 NFC'nin batarya performansı daha iyiydi bu konuda yalan söyleyemem.
Screenshot_2022-09-06-03-13-20-072_com.miui.securitycenter.jpg

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
11 Pro max ve bunun gibi büyük kasalı iphonelarda anormal derecede ısınma olmuyor.12 mini küçük kasadan dolayı çok ısınıyor.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Her iPhone kullanıcısında ısınma sorununu dile getirdiklerini görüyorum. Aynı şey iPhone 12 Pro Max içinde geçerli.
Her cihaz ısınır.Önemli olan yük altında iken aşırı ısınmaması.11 Pro maxi mağazada 1 saate yakın inceledim.Aşırı bir ısınma görmedim.