Öneri Photoshop

Bu konuyu okuyanlar

Ali249

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Huawei Matebook D15 11 home R5
8+512Gb bilgiseyarını almayı düşünüyorum . Gündelik kullanımın yanında photoshop programı kullanacağım sizce uygun mudur? Bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz pc var mıdır?

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Huawei Matebook D15 11 home R5
8+512Gb bilgiseyarını almayı düşünüyorum . Gündelik kullanımın yanında photoshop programı kullanacağım sizce uygun mudur? Bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz pc var mıdır?
Bütçeniz nedir ?

Ali249

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Maksimum 10.000tl ayırdım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,074
Photoshop pek ağır program değil.
Sadece ekranın renk canlılığı önemli olmalı. Renkleri düzgün göstermeli. Bazı monitörler Kırmızıyı pembe bile gösteriyor. Ondan diyorum.

3d max gibi programlarda çalışmıyorsan orta halli laptop bile işinize yarar. Eski laptoplar bile işlevsel Photoshop için. Ama Led ekran kalitesi önemli tabi.

Ali249

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Photoshop pek ağır program değil.
Sadece ekranın renk canlılığı önemli olmalı. Renkleri düzgün göstermeli. Bazı monitörler Kırmızıyı pembe bile gösteriyor. Ondan diyorum.

3d max gibi programlarda çalışmıyorsan orta halli laptop bile işinize yarar. Eski laptoplar bile işlevsel Photoshop için. Ama Led ekran kalitesi önemli tabi.
Ya maalesef bilgi kirliliği çok fazla Adobe programları için ekran kartı olmazsa olmaz diyenler var o yüzden ben de kararsız kaldım teşekkürler.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Ya maalesef bilgi kirliliği çok fazla Adobe programları için ekran kartı olmazsa olmaz diyenler var o yüzden ben de kararsız kaldım teşekkürler.

Premiere-After Effects için donanım çok önemli. Mesela sen Premiere'ye 128 Gb RAM ver onu da kullanır. İleri düzey PS kullanımın yoksa ekran renk doğruluğu bile çok önemli değil bence.

Son mesajlar