Öneri Yazılıma başlama ve öğrenme konusunda yardım.

Bu konuyu okuyanlar

Atd dgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hekese merhabalar, iyi forumlar. Ben 16 yaşında liseye giden bir ögrenciyim. Gelecek hayatımda kendimi kaliteli bir yazılımcı olarak görmek istiyorum. Ve bu yüzden şimdiden ilk adımlarla yazılıma başlamak istiyorum. Fakat yazılım konusunda biraz kafam karışık. Bu arada kendimi web developer olarak yetiştirmek istiyorum. Front end kısmında kendimi nasil bir şekilde sağlam geliştirebilirim.
Yaptığım birkaç araştırmaya göre udemy diye bir yazılım kursu var, fakat udemy hakkında yorumlara baktığımda çoğunluk bir verim alamadıklarını söylüyor. Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim, hepinize iyi günler, iyi forumlar..

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Udemy bir kurs değil kurs satın alabileceğiniz platform. Udemy'de yüzlerce kurs var. Lakin en iyi kursu bile alsanız kendiniz de uğraşmadığınız taktirde hiçbir işe yaramaz.

Tavsiyem Youtube'da Murat Yücedağ kanalının C# Konsol serisini bitirmeniz. Temel atma açısından C# iyi bir dil. Web programlamada bildiğim kadarıyla genelde Javascript, JQuery ve PHP kullanılıyor. C# ile C dilinin temelini öğrenirseniz JS , JQuery ve PHP çocuk oyuncağı gibi gelir. Sadece ufak Syntax ve kodlar farklı çünkü. Mantıkları birebir aynı.
Örneğin C#'da çıktı almak için Console.WriteLine("Deneme"); yazarken PHP'de echo "Deneme"; yazıyorsunuz gibi gibi. Mantık olarak aynılar.

Atd dgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
C# dilinde biraz da olsa bilgim var. O zaman sizin de dediğiniz gibi kendimi C# konusunda geliştirmeliyim. Peki daha sonra temeli attıktan sonra kendimi nasıl geliştirebilirim? Bu arada yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Murat Yücedağ'ın kanalına baktım dediğiniz gibi bir C# console serisi var ve bir de c# dersleri diye bir serisi var hangisini takip edip başlamalıyım?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
C# dilinde biraz da olsa bilgim var. O zaman sizin de dediğiniz gibi kendimi C# konusunda geliştirmeliyim. Peki daha sonra temeli attıktan sonra kendimi nasıl geliştirebilirim? Bu arada yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Murat Yücedağ'ın kanalına baktım dediğiniz gibi bir C# console serisi var ve bir de c# dersleri diye bir serisi var hangisini takip edip başlamalıyım?
C# Konsol ile başlamanızı tavsiye ederim. Orada temel mantığını anlatıyor. Murat Yücedağ gerçekten çok iyi bir Youtuber. Ben o Youtube kanalı sayesinde Vize-Finallerimden hep yüksek aldım. Okulda öğrendiklerimden kat ve kat üstünü çok daha basit bir şekilde öğretti bana. Bölümü bırakmayı düşünüyordum okulda zorlandığım için ama bana tekrardan bölümü sevdiren Youtuberdi. O yüzden tavsiye ederim kendisini.

C# konsolda temel kuralları öğrendikten sonra ister C# Form(dediğin diğer seri) geç, istersen direkt Webe yönelicem deyip HTML derslerine başla. HTML ve CSS'i öğrendikten sonra JavaScript'e geçersin. HTML ve CSS'de zorlanabilirsin bu çok doğal ama JavaScriptte zorlanacağını sanmam çünkü C#'da temel mantığı öğrendin. Ben C# ile JS çok yakın görüyorum. JavaScriptte ilerledikten sonra da JQuery , ardından PHP geçersin. Ben bildiğim kadarıyla böyle anlattım , diğer forum üyelerimizden ve benden daha bilgili kişilerin de yorumunu, tavsiyesini almanı öneririm.

Atd dgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sağolasın, çok teşekkür ederim en azından kafamda bir yol haritası çizmeme yardımcı oldun, hayırlı akşamlar..