Kaspersky Anti-Virus 2009 Pc'ye Reset Attırıyor

Bu konuyu okuyanlar

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pc'ye format attıktan sonra Norton 2005 Lisanslı sürümünü yükledim (Orjinal) Pc'yi başlangıçta çok kastı. Yani Hoşgeldiniz Ekranında 20-30 saniye bekletti. Sonra açılıp arka planda 10-20 saniye bekletti.

Onu kaldırıp McAfee 2007 kurdum Lisanslı (Orjinal) o da başlangıçta kasmadı fakat sonrasında kasmaya başladı.

Onu da kaldırıp Kaspersky Anti-Virus 2009 Lisanslı (Orjinal) Kurdum. O hafif kasdı. Yani çok az hissedilecek derecede kastı. Ama Pc'yi açtıktan sonra o da 10-15 dakika sonra Pc'ye reset attırmaya başladı.

Daha sonra onu da kaldırım malum yollardan Nod32'yi kurdum. Tık yok. :)

Sizce Kaspersky Anti-Virus 2009 neden reset attırıyor Pc'ye? Diğerleri içinde ufak açıklamalar yaparsanız bilgilenmiş olurum.

Ayrıca Nod32 malum yollardan tedarik edildiği için Güvenlik Açığı olabileceğini düşünüyorum.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Nod32 4 kur tavsiye..!

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bilgisayarım sağ tık/Özellikler/ Başlangıç ve kurtarma/sistem hatası sekmesinde yeniden başlat yazan kutunun işaretini kaldır kapanma nedenine göre çözüm arayalım

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım sağ tık/Özellikler/ Başlangıç ve kurtarma/sistem hatası sekmesinde yeniden başlat yazan kutunun işaretini kaldır kapanma nedenine göre çözüm arayalım

Kardeş bu angarya bir cevap arama. Neden sadece Kaspersky'da yapsın. Trende Micro Lisanslı Orjinal Sürümünde bile Reset attırmadı.

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş Lisanslı Orjinal Full Sürümü Var. Yani Orjinal CD'si var. Yükledim, Reset attırıyor.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
O zaman Avira free + Online Armor ikilisini yükleyip sorunsuz kullanabilirsin.

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cevap alamadık ama yinede sağolun.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Cevap alamadık ama yinede sağolun.

Cevap alamadık derken, neden reset attığı konusuna mı vurgu yaptın?
**Konuyu güvenlik başlığında açman uygundu en baştan, yeni farkettim

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet şu ana kadar denediklerim arasında Trend Micro ve Kaspersky en iyisiydi. Trend elimde yok. Kaspersky var o da reset attırıyor. Buna cevap almak istedim.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Evet şu ana kadar denediklerim arasında Trend Micro ve Kaspersky en iyisiydi. Trend elimde yok. Kaspersky var o da reset attırıyor. Buna cevap almak istedim.

ne yapalım sen angarya gelen çözümlere yanaşmak istemiyorsun kaspersky kullanmak niyetindeysen gerekirse üşenmeden kaldırıp yeniden kuracaksın bence

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Siz Pc'nin orjinal ayarlarını değiştirerek çözüm arıyorsunuz.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Siz Pc'nin orjinal ayarlarını değiştirerek çözüm arıyorsunuz.

ben pc nin orjinal ayarını değiştirerek çözüm aramıyorum sadece hata verdiği zaman hatayı göstermesini sağlamak için yeniden başlat seçenegini deaktif et diyorum hata mesajını bi yere yazdıktan sonra dilediğin gibi geri açabilirsin sanırım pc orjinal ayarı derken korkuyorsun windows gider diye sakınılan göze çöp batar

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Peki deneyelim.

2 yıldır kullandığım Pc de ilk defa mavi ekran hatası aldım. Malum Mavi Ekran Hatası. Sonra Pc yi açtığımda "Sistem Ciddi Bir Hatadan Kurtarıldı" uyarısı aldım.

Şimdi Kaspersky Kapadım. Ve ayarı eski haline aldım.

omars80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarı ile birçok virüs programını kurup kaldırmışsın reset atmasının sebebi pc de hala virüs olduğundan kaynaklanıyordur. Tavsiyem pc ye yeniden format atıp kaspersky yeniden kurup denemende fayda far diyorum. Ben 2 yıldır kasper kullanıyorum 6.0 7.0 8.0 ve 2009 versiyonu tık demedi. Nod fena değil ama bazı eksileri mevcuttur.

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sistem yeni. Yani 2 gündür kullanıyorum.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İşletim sistemi XP mi vista mı?
Ayrıca kurduğun Kaspersky nin versiyonu kaç

Posco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşl. Sis: XP
Versiyon: 8.0.0.357

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kaspersky nin üst sürümüne geçme şansın yok mu?
Biliyorsun yeni sürümler eski sürümlerdeki hataları gidermek
ve yenilikleri eklemek için çıkarılır

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer bilgisayarı kapatan virüscüğü engellemek istiyorsan,
SpyBot denen yazılımı indir, bilgisayarına kur ve bir tarama yaptır. Tarama sonrasında Teatimer(Spybotun akıllı yazılımı) adındaki yazılımı, bilgisayarını kapatmaya çalışan virüscüğe engel olmak için elinden geleni yapacaktır. Teatimer kardeşimiz, virüscüğün svchost dosyalarına komut gonderdiğini algılayıp sana danışacaktır, senin vereceğin cevaba gore de hareket edecektir.

Son mesajlar