Yardım Poco X3 Pro ROM yükleme

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
307
Merhaba,

POCO X3 Pro telefonumda daha önce Root ve TWRP vardı. ( IMEI imalat yoluyla kayıtlı )

Global MIUI 13 güncellemesi yaptıktan sonra ROOT ve TWRP silindi ama IMEI duruyor.

Ben MIUI 13' den memnun değilim başka bir ROM' a geçmek istiyorum.

Bilgisayarım yok!

Root, TWRP, ROM nasıl yüklerim yardımcı olur musunuz?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Merhaba,cihazın imei adresi resmi olarak kayıtlı ise imeinin silinmesi mümkün değildir.İmei adresi sonradan yasal olmayan yollarla değiştirilmiş cihazlarda her ihtimale karşı EFS klasörünün yedeğini alıp imeinizi garantiye alabilirsiniz .

Xaomi redmi note 10 dan tecrübe edindiğim kadarıyla sana rehberlik edeceğim.Bu adımlar her modelde değişkenlik gösterdiği için bunu diyorum.samsungda ayrı xaomi de ayrı yollar hatta marka içinde cihazdan cihaza dahi değişkenlik gösterebilir.

1)cihazın botloader kilidini açın
2)adb fastboot aracını bilgisayara indirin
3) TWRP nin resmi sayfasından cihaza en uygun twrp recovery dosyasını temin edin
4)adb fastboot aracıyla twrp yi kurun,kalıcı olması için advenced sekmesinden current flash twrp seçeneğini uygulayın
5)uygun custom romu twrp aracılığıyla yükleyin
6)TWRP silinmesin diye advenced sekmesinden current flash twrp seçeneğini uygulamayı unutmayın.

Aşırı detaya giremiyorum çünkü çok fazla detay var,cmd ye yazmanız gereken komutlar var o yüzden bahsettiğim adımlarla ufak ufak başlayın. Rehberiniz mutlaka XDA forumu ve youtube kaynakları olsun.İyi forumlar.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Bilgisayara gerek yok merak etme. Elinde OTG destekli bir tablet/telefon vs olsun yeter. Roota vs bile gerek yok. Kendi cihazını bağlayıp o bağladığın cihazdan ADB'yi vs kullanacaksın.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Bilgisayara gerek yok merak etme. Elinde OTG destekli bir tablet/telefon vs olsun yeter. Roota vs bile gerek yok. Kendi cihazını bağlayıp o bağladığın cihazdan ADB'yi vs kullanacaksın.
Otg ile twrp yi kurması mümkün mü?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Otg ile twrp yi kurması mümkün mü?
Evet. Sonuçta bunlar uzay teknolojisi vs. değil. Sıradan Linux distrolarından biri işte Android. Ben de her şeyi RN10s'e tabletimden vs USB Hub bağlayarak kurdum.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Evet. Sonuçta bunlar uzay teknolojisi vs. değil. Sıradan Linux distrolarından biri işte Android. Ben de her şeyi RN10s'e tabletimden vs USB Hub ile bağlayarak kurdum.
Evet internetten baktım dediğiniz gibi kurulum mümkünmüş,ben hep bilgisayardan yapıyordum.En son samsungun galaxy gio gibi minik telefonlarına cwm kurmuştum stock recoveryden ??? kaç yıl oldu ?