Poco X3 Pro En iyi ROM?

Bu konuyu okuyanlar

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
MIUI'ın berbat sürümleriyle uğraşmaktan sıkıldım artık. Bir sürü ROM denedim çoğu çok kötüydü arayüz akıcı değildi sanki genel olarak bir sorun vardı. Ses tuşunun geç tepki vermesi, performans sorunları, kontrol merkezinde tuhaf olaylar... Detaylı anlattığım konu(sorunları):Poco X3 Pro Sorunları
Sırf bu arayüz yüzünden telefonda donanımsal bir sorun mu var diye şüphe ettim. Ama bence değil çünkü ilk geldiğinde sonraki güncellemelere kadar gayet stabildi. Deneye deneye bir sürümü beğendim: MIUI 12.5.6 Hindistan. Genel manada bence çok iyi bir rom(diğerlerine göre). Mükemmel değil ama ortanın üstü diyelim. Diğer ROM'lara nazaran çok daha iyi. Pil tüketimi de tatmin ediyor. Bana çok akıcı, güzel bir ROM önerir misiniz? Garanti konusu önemli. BL açmadan sistemdeki açıktan yararlanarak ROM değiştiriyorum araştırdım açmazsan garanti gitmez diyorlar. Üstelik Stock rom yani gitmemesi gerek. Xiaomi.EU'ya geçsem garantide sorun çıkar mı? Uygulamada 3.parti diye geçiyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Yani ben xiaominin kendi flash uygulaması ile kendi sitesinden eu rom flashladım. Globalde falan wifi sorunları vardı az çekme vardı hepsi düzeldi ve hızlı baya. Ondan önce google pixel vs gibi romları da kurdum. Ek olarak root yapmıştım. En son bunu kurdum rootsuz temiz kullanıyorum. Miui kilidi hala açık istersem kapatabilirim. Garantim devam ediyor sorun olacağını sanmıyorum.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Garantinin hala devam ettiğine emin misiniz? Birisi BL açıp kapatırsanız server loglarından geçmişte açtığınız görülür demişti. Ayrıca hangi EU sürümündesiniz?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
12.5.5.0 RFDEUXM. Olmazsa globale dönerim. Sıkıntı olacağını sanmıyorum garanti konusunda. Sonuçta yanlış birşey yapmadım brick durumuna da düşürmedim.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
12.5.5.0 RFDEUXM. Olmazsa globale dönerim. Sıkıntı olacağını sanmıyorum garanti konusunda. Sonuçta yanlış birşey yapmadım brick durumuna da düşürmedim.
BL açtınız ama? Bu garantiyi bozar.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Custom ROM olarak HavocOS 4.13'u önerebilirim. Garanti konusunu takmayın. ANX kameram yok diye de üzülmeyin, GCAM 8.1 sizi kurtarır.
12.5.5.0 RFDEUXM. Olmazsa globale dönerim. Sıkıntı olacağını sanmıyorum garanti konusunda. Sonuçta yanlış birşey yapmadım brick durumuna da ddüşürmedim.
Ben de MIUI 13 gelince EU ROM'u düşünüyorum aslında.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Benim olay tamamıyla performans kamerayla işim yok :)
Custom ROM olarak HavocOS 4.13'u önerebilirim. Garanti konusunu takmayın. ANX kameram yok diye de üzülmeyin, GCAM 8.1 sizi kurtarır.

Ben de MIUI 13 gelince EU ROM'u düşünüyorum aslında.
Bilemiyorum net birşey diyemem.
Garantiyi neden takmayacağım? BL açmadan geçiş yapabiliyorum bug sayesinde. Başka bir merak ettiğim şey de şu:Ben ayarlardaki güncelleyici uygulamasından yapıyorum. Eğer aynı yerden EU ROM'u seçersen güncelle diye sorun çıkar mı ? Mesela 12.5'ten 12'ye geçerken MIUI Güncelleniyor yazıyordu yani cihazı bir nevi kandırıyorsun. Sadece Stock ROM'lari sectigim için sorun çıkmıyor olabilir çünkü bu işlemin normaline yakın bir şey yapıyoruz.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Peki, hocalarım. Ben ROM'u güncelleyici'den kuruyom garanti sebebiyle. Sorun çıkar mı ? EU rom kursam. İlla flash uygulaması mı gerekiyor? Eğer Stock romlarla aynı mantığa sahipse sorun çıkmaz tabi. Yaptığım işlemin videosu
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Utku92
@Yahya Furkan
@Yalnız Kedi

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Garantinin hala devam ettiğine emin misiniz? Birisi BL açıp kapatırsanız server loglarından geçmişte açtığınız görülür demişti. Ayrıca hangi EU sürümündesiniz?
Evet cihazınızı garantiye verdiğiniz de orada ki teknikerin sistem kontrolü esnasın da loglardan açılıp kapandığı anlaşılır ama teknikerin insiyatifidir siz bl kapalı cihazı teslim etmişseniz kontrol etmeyedebilir. Yani BL yi kapatmak bile loglarda gözükür fakat onu kontrol edip etmemek teknikere bağlı.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Evet cihazınızı garantiye verdiğiniz de orada ki teknikerin sistem kontrolü esnasın da loglardan açılıp kapandığı anlaşılır ama teknikerin insiyatifidir siz bl kapalı cihazı teslim etmişseniz kontrol etmeyedebilir. Yani BL yi kapatmak bile loglarda gözükür fakat onu kontrol edip etmemek teknikere bağlı.
Bende sorun olmaz heralde çünkü hiç bl açmadım ama çok rom değiştirdim. Ayrıca lütfen soruyu biri cevaplayabilir mi? EU'yu diyorum.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Bende sorun olmaz heralde çünkü hiç bl açmadım ama çok rom değiştirdim. Ayrıca lütfen soruyu biri cevaplayabilir mi? EU'yu diyorum.
Stock rom kurarken BL kilidi açılması gerekmez BL kilidi açmadığın sürece garanti bozulmaz. Stock romlar üreticinin yayınladığı romlardır garanti bozulması söz konusu değildir.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Stock rom kurarken BL kilidi açılması gerekmez BL kilidi açmadığın sürece garanti bozulmaz. Stock romlar üreticinin yayınladığı romlardır garanti bozulması söz konusu değildir.
Peki linkini verdiğim videodaki yöntemle eu rom 'u kurabilir miyim? Bir sorun çıkar mı?

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Hep bu yöntemle stock rom kurdum. Stock rom dışında bir şey de kurmadım. Ama EU'yu kurmak istiyorum. Ama beni korkutan şey EU ROM'un Stock rom dan farklı yapıda olma ihtimali. Hani androidinize exe kurmaya çalışırsınız da kuramaz ya onun gibi bir şey. Benim sorum EU ROM Stock ROM'larla aynı yapıda mı?

@glossofobhia
@Yahya Furkan
@Yalnız Kedi
@Utku92

Son düzenleme:

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Hep bu yöntemle stock rom kurdum. Stock rom dışında bir şey de kurmadım. Ama EU'yu kurmak istiyorum. Ama beni korkutan şey EU ROM'un Stock rom dan farklı yapıda olma ihtimali. Hani androidinize exe kurmaya çalışırsınız da kuramaz ya onun gibi bir şey. Benim sorum EU ROM Stock ROM'larla aynı yapıda mı?

@glossofobhia
@Yahya Furkan
@Yalnız Kedi
@Utku92
EEA da xiaominin romudur stock rom yani :)

Son düzenleyen moderatör:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Eu iyidir ben kullanıyorum memnunum.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
EU rom Çin romu tabanlı ama 3. parti geliştirilen bir rom olduğu için stock rom değildir.

Attığınız yöntemle yüklemeye çalışmayın yüklenmez.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
EU rom Çin romu tabanlı ama 3. parti geliştirilen bir rom olduğu için stock rom değildir.

Teşekkürler direkden döndündürdünüz gerçekten ben de dalgınlıkla eea ya eu diye yazıyorum.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Teşekkürler direkden döndündürdünüz gerçekten ben de dalgınlıkla eea ya eu diye yazıyorum.
Bende kıllanmıştım zaten ?. Dedim ben biraz daha araştırayım az daha birilerine sorayım. Stock rom değilmiş zaten.

Peki bunu videodaki yöntemle kurabilir miyim? Mi Pilot'a gelen MIUI 13 test sür
Screenshot_2022-03-03-14-43-15-023_com.xiaomiui.downloader.jpg

ümünü.

Son düzenleme: