Moderatörlerin Denetimsizliği ve Keyfi Hareketleri

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Öncelikle Merhaba. Yazım biraz uzun olacak kusura bakmayın ama son 6 ayın dolmuşluğu ile yazıyorum.

Uzun süredir özellikle 2 moderatörün yaptığı hareketlere sessiz kalıyordum ama artık yetti patlama noktasına geldim. Forumda resmen Ali Kıran Başkopara gibi keyfi hareket ettiklerini ve bana özel çok kolay ceza verdiklerini düşünüyorum. Resmen nerden ne bulsam ne yapsamda ceza versem diye hazırda bekliyorlar. Ne zaman Kaç gün ban yiyeceğim 17-18 yaşında ki 2 moderatörün elinde gibi. Admininde bu konulara sessiz kaldığını kasıtlı olarak görmezden geldiğini düşünmeye başladım artık bu kadar olaya rağmen bir şey yapmadı halen bekliyorum ses verecek diye o kadar mesaj atmama rağmen !. Üstüne aynı moderatörler dalga geçer gibi banladıktan sonra Uçuşan üyeler kısmında altına gülücükler atıyor kahkaha atan ifade atıyorlar. Bir moderatör forumda üye uzaklaşınca neden sevinir mutlu olur kahkahalar atar ki !!! Forum ego kasma yeri mi ?

Son 6 ayın 3-4 ayını banlı geçirmişimdir bu yüzden. O kadar anlamsız ve uçuş cezalar veriliyor ki akıl alır gibi değil. Üstüne mesaj silmeler mesajları yayınlammamalar cabası. İçinde bence bana göre geçen mesajdan yanlış bilgi vermekten ban yiyorum. Moderatörün düşüncesine ters bir şey yazdığımda huzur bozucu mesaj diyerekten ban yiyorum. Nerede çokluk orada ne olduğunu bildiğiniz kelimeyi yazıyorum küfür hakaretten ban yiyorum. Resmen ceza vermek için gerekçe kollanıyor. En son 4-5 ay önce ki bir mesajım üstümden gene yanlış bilgi denilerek 1 ay ban verilmesi artık en uçuğuydu. Daha önceleride bence o hazır PC alınmaz dediğim için 1 ay ceza almıştım neymiş yanlış bilgi vermekmiş. ( Arkadaşım bence alınmaz diyorum bunun neresi yanlış bilgi vermek ! Altında da yazıyorum anakart parkası PSU markası ve Ekran kartı markası bilinmeyen sistem alınmaz bence halen aynı fikirdeyim. Soruyu soran adam göze alır istediği sistemi alır buna neden ceza verilir ! Forumda amaç herkes düşüncesini fikrini yazar alacak kişi düşünür tartar kararını verir. ) Daha sonra doların yükselişi ile ilgili bir konuda gerekçelerini yazıyorum doların yükselmesinin neymiş siyasi propaganda deniyor 15 gün ban. Bolu belediye başkanının Suriyeliler konusunda Su zammı muhabbetinde bir şeyler yazıyorum gene yanlış bilgi denilerek 15 gün ban geliyor. Neye göre kime yanlış bilgi ! Doğrunu yazın madem tartışalım ben yanlış isem özür dileyim mesajımı sileyim forum tartışma ortamı değil mi tek düşünce ve fikir mi olacka illaha ! Ama banla geç sistem. Devamında o muhabbet tam benim söylediğim gibi gelişti sadece Suriyelilere zam yapamaz bütün yabancılara yapması gerekir ve bu olmaz diyordum. Ve su zammı mahkemeden döndü ! Ne oldu ben 15 gün ceza aldığımla kaldım.

Son 6 ayda ceza aldığım bazı mesajları burada yayınlayacam kararı siz verin haklı mıyım haksız mıyım.

1645960712095.png

1645960924466.png

Burada karmaşa yerine başka bir söz kullanmıştım ve çok ama çok ayıplı bir sözmüş heralde ! 15 gün ban yemiştim bu mesaj yüzünden galiba. Mesajda tek kelimeyi düzenleyip geçmek yerine 15 gün üyeyi uzaklaştırmak foruma çok faydalı bir iş heralde !

1645961060852.png

Bu mesajda yanlış bilgi ney halen çözemedim ! bir 15 günde bu mesajdan yemiştim. Bu konuyu moderatör açmıştı ve bu mesajdan ban yedim gerçekten :) Çünkü sadece su zammını savunmam ve Suriyelilere ölüm demem gerekiyor heralde !

1645961196910.png

Sonra gene moderatörün açtığı konuda dolar neden düşmüyor Jeo Biden'ın sözleri ile açıklamam alakasız ve anlamsız mesajmış 1 hafta ban !

1645961306889.png

Bu konuda Din ile ilgili bir konuydu şu yazdığım mesaj huzur bozucuymuş 15 gün ceza aldım !!! İnsanlar kendi kendine dinlerini öğrenebilirmiş heralde ?

1645961385436.png

Bu mesajda 4 ay kadar önce attığım bir mesaj :) En son ban gerekçelerimden birisi geriye dönükte ban geliyor :) Gerekçe bulamayınca bunuda gördüm. içinde bence geçen kendi fikrimi yazdığım hatta daha sonralarıda silinmiş olan bir konudan geriye dönük nasıl olduysa 1 ay ban yedim. Bu ban sonrasıda banlandım diye gülücükler atılıyor filan :( Bu kadar mı art niyet olur.

Benzer şekilde 2-3 ban daha var ama hadi onları hak ettim diyelim. ( Ama başka moderatöre sorsam yüzde 90 ceza verilmeyecek çok kolay geçiştirilecek iken çok kolay cezalar aldığım şeyler onlarda. )

Not: Tarafsız ve vicdan sahibi üyelere soruyorum bu mesajlar gerçekten ban gerekçesimi sizcede ! Başkasına olsa en ufak ceza verilmeyecek veya 1-2 cümlesi değiştirilip yayınlanacak olaylar ben olunca yapıştır 1 hafta ban moderatörün hoşuna gitmeyen bir şey mi yazdın yapıştır 1 ay ban böyle sistem mi olur ! Eğer forumda aktif üye olmasın diye uğraşıyorsanız doğru yoldasınız ne diyeyim.

Ben bu tarz olaylardan dolayı forumdan soğudum resmen. Moderatörlerin ve yönetiminin istediği gerçekten bu mu !

Not2: Ban sisteminde kontrol mekanizması veya 2-3 moderatörün onaylayacağı sistem gelmeden veya yönetimde keyfi hareket eden moderatörler değişmedikçe forumda çok aktif olmamayı düşünüyorum artık. Zatem istesemde olamıyorum hazırda bekleniyor ban için. SDN forum çok sevdiğim ve zaman geçirmekten mutlu olduğum bir ortam olmasına rağmen bu tutumlar beni forumdan soğuttu. Artık çok nadir çok önemli konular dışında mesaj yazmamayı düşünüyorum. Çünkü sonraki ceza 3 ay olacak büyük ihtimal...

Hatta burada bu konuyu açtım diye bile 3 ay ban yersem kendinize iyi bakın hakkınızı helal edin. Moderatörleri biraz tanıdıysam bu konu ya kitlenecek yada silinecektir. çünkü...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
İlk iki görselde verilen uyarı moderatöre bağlı değişir. Direkt küfür olmadığı ve şahsa söylenmediği için ben ceza puanı vermek yerine mesajı düzenler, özelden yazardım. Ama uyarı verene de bir şey diyemem. Yasak çünkü o kelimeleri öyle kullanmak. Diğer attığınız görsellerde verilen uyarıların bana kalırsa mantıklı bir açıklaması yok, verilmemesi lazımdı.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İlk iki görselde verilen uyarı moderatöre bağlı değişir. Direkt küfür olmadığı ve şahsa söylenmediği için ben ceza puanı vermek yerine mesajı düzenler, özelden yazardım.

Sıkıntıda o işte :( Konu ben olunca uyarı yok mesaj düzenleme yok direk çat BAN oluyor. Bana mesaj atılsa bu sözcük uygun değildir değiştirin veya bir daha kullanmayın dense tekrar tekrar kullanacak halim yok. Yada moderatör kelimeyi düzenleyip uyarsa tekrarlayacak halim yok. Ama bir üyeye ana avrat küfüt etmiş gibi en üst sınırdan ceza alıyorum çok ufak sözlerden bile. Bir üyeye ve şahısa söylemediğim halde o sözleri.

Diğer attığınız görsellerde verilen uyarıların bana kalırsa mantıklı bir açıklaması yok, verilmemesi lazımdı.

Verilmemesi lazımdı diyorsunuz ama veriliyor işte :) Çözümü yok hakkımı arama yok sistemi sorgulamaya izin bile yok !

Toplamda belki 3-4 ayı banlı geçirdim o mesajlar yüzünden. Sizde bu forumda uznca süre moderatörlük yaptınız sizinle bir çok konuda tartışmışıktır fikirlerimiz çok farklıdır terstir flan ama ben sizin hakkınıda en ufak bir eleştiride veya şikayette bulundum mu ? Bir sorun var ki dert yanıyorum.

Eski bir moderatör olarak siz ban olmazdı diyorsunuz başka eski moderatörler konuşuyom bunlara ban olmaz diyor. Aktif bir moderatöre soruyom bunlara harbi nasıl ceza verilmiş diyor ama nasıl oluyorsa CEZA ALIYORUM gene ve ceza bitene kadar en ufak bir hakkım hukum yok mesaj yazamıyorum. Hatta en altta üye olmadan mesaj yazılan kısıma bile mesaj yazamıyorum. Mesajlarım moderatörler tarafından onaylanmıyor gelde forumda soğuma sonra !

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Siz bence siyaset konusmayin.

Olayın siyaset bölümü ile ne alakası var yazdıkları mı okudunuz mu ? Benim şikayetim veya sorunum ney anladınız mı ?

Yediğim banların gerekçeleri yukarıda hangisini siyaset konusundan yemişim ? Hepsi farklı yerlerden günlük olaylardan konulardan.

Mesele Siyaset bölümünden kinlenip art niyetli olarak başka yerden ceza vermek gibi mi demeye çalışıyorsunuz ? Moderatörlerin her üyeye eşit ve tarafsız yaklaşması gerekmez mi ayrıca ?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Öncelikle Merhaba. Yazım biraz uzun olacak kusura bakmayın ama son 6 ayın dolmuşluğu ile yazıyorum.

Uzun süredir özellikle 2 moderatörün yaptığı hareketlere sessiz kalıyordum ama artık yetti patlama noktasına geldim. Forumda resmen Ali Kıran Başkopara gibi keyfi hareket ettiklerini ve bana özel çok kolay ceza verdiklerini düşünüyorum. Resmen nerden ne bulsam ne yapsamda ceza versem diye hazırda bekliyorlar. Ne zaman Kaç gün ban yiyeceğim 17-18 yaşında ki 2 moderatörün elinde gibi. Admininde bu konulara sessiz kaldığını kasıtlı olarak görmezden geldiğini düşünmeye başladım artık bu kadar olaya rağmen bir şey yapmadı halen bekliyorum ses verecek diye o kadar mesaj atmama rağmen !. Üstüne aynı moderatörler dalga geçer gibi banladıktan sonra Uçuşan üyeler kısmında altına gülücükler atıyor kahkaha atan ifade atıyorlar. Bir moderatör forumda üye uzaklaşınca neden sevinir mutlu olur kahkahalar atar ki !!! Forum ego kasma yeri mi ?

Son 6 ayın 3-4 ayını banlı geçirmişimdir bu yüzden. O kadar anlamsız ve uçuş cezalar veriliyor ki akıl alır gibi değil. Üstüne mesaj silmeler mesajları yayınlammamalar cabası. İçinde bence bana göre geçen mesajdan yanlış bilgi vermekten ban yiyorum. Moderatörün düşüncesine ters bir şey yazdığımda huzur bozucu mesaj diyerekten ban yiyorum. Nerede çokluk orada ne olduğunu bildiğiniz kelimeyi yazıyorum küfür hakaretten ban yiyorum. Resmen ceza vermek için gerekçe kollanıyor. En son 4-5 ay önce ki bir mesajım üstümden gene yanlış bilgi denilerek 1 ay ban verilmesi artık en uçuğuydu. Daha önceleride bence o hazır PC alınmaz dediğim için 1 ay ceza almıştım neymiş yanlış bilgi vermekmiş. ( Arkadaşım bence alınmaz diyorum bunun neresi yanlış bilgi vermek ! Altında da yazıyorum anakart parkası PSU markası ve Ekran kartı markası bilinmeyen sistem alınmaz bence halen aynı fikirdeyim. Soruyu soran adam göze alır istediği sistemi alır buna neden ceza verilir ! Forumda amaç herkes düşüncesini fikrini yazar alacak kişi düşünür tartar kararını verir. ) Daha sonra doların yükselişi ile ilgili bir konuda gerekçelerini yazıyorum doların yükselmesinin neymiş siyasi propaganda deniyor 15 gün ban. Bolu belediye başkanının Suriyeliler konusunda Su zammı muhabbetinde bir şeyler yazıyorum gene yanlış bilgi denilerek 15 gün ban geliyor. Neye göre kime yanlış bilgi ! Doğrunu yazın madem tartışalım ben yanlış isem özür dileyim mesajımı sileyim forum tartışma ortamı değil mi tek düşünce ve fikir mi olacka illaha ! Ama banla geç sistem. Devamında o muhabbet tam benim söylediğim gibi gelişti sadece Suriyelilere zam yapamaz bütün yabancılara yapması gerekir ve bu olmaz diyordum. Ve su zammı mahkemeden döndü ! Ne oldu ben 15 gün ceza aldığımla kaldım.

Son 6 ayda ceza aldığım bazı mesajları burada yayınlayacam kararı siz verin haklı mıyım haksız mıyım.

Ekli dosyayı görüntüle 168728

Ekli dosyayı görüntüle 168729
Burada karmaşa yerine başka bir söz kullanmıştım ve çok ama çok ayıplı bir sözmüş heralde ! 15 gün ban yemiştim bu mesaj yüzünden galiba. Mesajda tek kelimeyi düzenleyip geçmek yerine 15 gün üyeyi uzaklaştırmak foruma çok faydalı bir iş heralde !

Ekli dosyayı görüntüle 168730
Bu mesajda yanlış bilgi ney halen çözemedim ! bir 15 günde bu mesajdan yemiştim. Bu konuyu moderatör açmıştı ve bu mesajdan ban yedim gerçekten :) Çünkü sadece su zammını savunmam ve Suriyelilere ölüm demem gerekiyor heralde !

Ekli dosyayı görüntüle 168731
Sonra gene moderatörün açtığı konuda dolar neden düşmüyor Jeo Biden'ın sözleri ile açıklamam alakasız ve anlamsız mesajmış 1 hafta ban !

Ekli dosyayı görüntüle 168733
Bu konuda Din ile ilgili bir konuydu şu yazdığım mesaj huzur bozucuymuş 15 gün ceza aldım !!! İnsanlar kendi kendine dinlerini öğrenebilirmiş heralde ?

Ekli dosyayı görüntüle 168734
Bu mesajda 4 ay kadar önce attığım bir mesaj :) En son ban gerekçelerimden birisi geriye dönükte ban geliyor :) Gerekçe bulamayınca bunuda gördüm. içinde bence geçen kendi fikrimi yazdığım hatta daha sonralarıda silinmiş olan bir konudan geriye dönük nasıl olduysa 1 ay ban yedim. Bu ban sonrasıda banlandım diye gülücükler atılıyor filan :( Bu kadar mı art niyet olur.

Benzer şekilde 2-3 ban daha var ama hadi onları hak ettim diyelim. ( Ama başka moderatöre sorsam yüzde 90 ceza verilmeyecek çok kolay geçiştirilecek iken çok kolay cezalar aldığım şeyler onlarda. )

Not: Tarafsız ve vicdan sahibi üyelere soruyorum bu mesajlar gerçekten ban gerekçesimi sizcede ! Başkasına olsa en ufak ceza verilmeyecek veya 1-2 cümlesi değiştirilip yayınlanacak olaylar ben olunca yapıştır 1 hafta ban moderatörün hoşuna gitmeyen bir şey mi yazdın yapıştır 1 ay ban böyle sistem mi olur ! Eğer forumda aktif üye olmasın diye uğraşıyorsanız doğru yoldasınız ne diyeyim.

Ben bu tarz olaylardan dolayı forumdan soğudum resmen. Moderatörlerin ve yönetiminin istediği gerçekten bu mu !

Not2: Ban sisteminde kontrol mekanizması veya 2-3 moderatörün onaylayacağı sistem gelmeden veya yönetimde keyfi hareket eden moderatörler değişmedikçe forumda çok aktif olmamayı düşünüyorum artık. Zatem istesemde olamıyorum hazırda bekleniyor ban için. SDN forum çok sevdiğim ve zaman geçirmekten mutlu olduğum bir ortam olmasına rağmen bu tutumlar beni forumdan soğuttu. Artık çok nadir çok önemli konular dışında mesaj yazmamayı düşünüyorum. Çünkü sonraki ceza 3 ay olacak büyük ihtimal...

Hatta burada bu konuyu açtım diye bile 3 ay ban yersem kendinize iyi bakın hakkınızı helal edin. Moderatörleri biraz tanıdıysam bu konu ya kitlenecek yada silinecektir. çünkü...
İlk Ozkank arkadaşıma katılıyorum.Tüm mesajları okudum bu arada.Benim SDN de bu ilk hesabım değil,daha öncede 3-4 hesabı kapatmak zorunda kalmıştım hatta geçen yıllarda bir din tartışması konusunda müslüman olmadığım için insanların saldırısı ve hakaretlerine maruz kalmıştım hatta yetkililer ile direk mesaj yoluyla istişare etsemde maalesef sonuç alamadım.Ayretten forumdaki kitle çok garip,adam internetten çok basit bir şeyi araştırmak yerine foruma yazıyor....düşünsenize adam foruma utanmasa bilgisayar nasıl kapatılır onu yazacak,araştırma kısaca sıfır denecek kadar az.Geçenlerde android platformuna yönelik custom rom başlığı açmıştım hatta planlarımda burada forum üyelerine mobil platformda yazılıma dair şeyler öğretecektim işte custom romlar ,twrp,orangefox,stock yazılımlar üzerinde kendilerinin yapabileceği modifikasyonlar örneğin senin telefonunda olmayan bir özelliği yazılımsal olarak eklemek gibi ülkemizde pek bilinmeyen fakat bilen kişilerin işine yarayacak şeylerdi basitce.Fakat konuya olan ilgi ve forum/forumların genel halini bu birkaç yılda iyice kavrayınca vazgeçtim.Benim içinde buradan ayrılık yolu görünüyor gibi.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Merhaba, Argo ve küfür tarzı belirtiler takdir edersiniz ki forumlarda hoş karşılanmaz. Bu durumda yorum yaparken biraz kendimize hakim olmamız gerekmekte. Onun haricinde diğer paylaştığınız ekran görüntülerinde olağanüstü bir durum göremedim. İfade özgürlüğü var tüm üyelerin. Düzgün bir biçimde herkes kendini ifade ettiği sürece basit şeyler ceza ya da uzaklaştırma sebebi olmamalı. Bu durumda Görkem'in yukarıda söylediklerine katılıyorum.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Ayretten forumdaki kitle çok garip,adam internetten çok basit bir şeyi araştırmak yerine foruma yazıyor....

Şu konuda sana en sonuna kadar katılıyorum. Geçenlerde bir arkadaş "Kargom ne zaman gelir" diye bir konu açmıştı. Yani kargo şirketini ya da sipariş verdiği platformu aramak yerine adam hazıra konup buraya konu açıyor. Ki hiç bir bilgimiz olmamasına rağmen millet şu gün bu gün gelir diye yazabiliyor.

Forum olayları cidden enteresan.

Sana gelecek olursam, 2019'un sonundan beri üyesin, 8K'nın üzerinde mesajın var. Yani günde yaklaşık 9.9 mesaj ortalamasına sahipsin. Forum yerlerinin enteresan yerler olduğunu senin de bilmen lazım. Bu yazıları sadece modlar görüp banlamıyor. 14-15 yaşındaki genç arkadaşlarımız oradaki "kargaşa" yazısının uygun olmadığının kanaatine varıp, moderatöre söylese, o mod "üyenin istediği olmalı" kafasına sahipse seni banlar. He hepsi böyledir demiyorum ama çoğunluğu böyledir. Gençlik yıllarımda bende yaptım modluk oradan biliyorum.

Yani şu forumlarda öğrendiğim şeyler;
1- Çok fazla dürüst olmayacaksın,
2- Düşündüğünü direkt yazmayacaksın,
3- Siyaset kesinlikle ama kesinlikle konuşmayacaksın (Siyaset bölümü altında olsa bile)
4- "Kesinlikle alma","kesinlikle almamalısın" gibi cümlelerden kaçınacaksın,
5- İmalı cevap vermeyeceksin.

Bunlara uyarsan sıkıntı yaşamazsın bence.
He dersen ki bunlar benim olmazsa olmazım abi burası forum. Bu kadar dert etmeye değer mi ? :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İfade özgürlüğü var tüm üyelerin. Düzgün bir biçimde herkes kendini ifade ettiği sürece basit şeyler ceza ya da uzaklaştırma sebebi olmamalı.

İfade Özgürlüğü mü :) Oda ne ola ki !

Benim itirazım buna zaten denetimsizlik basit şeylere mi ceza veriliyor ceza haklı mı haksız mı 17-18 yaşında moderatörün keyfi veya istediği kadar senin ifada özgürlüğün. Hoşuna gitmeyen bir şey mi yazdın onun söylediğine ters mi senin yazdığın ego kasar gibi adam banlanıyor ve HAK ARAMA YOK. Banlandıysan geçti gitti 1 ay bekleyecen hesaba giremezsin banın açılacakta admine yazacanda admin dönecekte !!! ( Sonuç sıfır sen banlandığın ile kaldın geldi geçti oluyor. Unutuluyor. ) Üstüne cezalar üst üstte birikiyor işin kötüsü. Sonra forum neden ölüyor neden kimse sorulara cevap vermiyor deniyor.

Sana gelecek olursam, 2019'un sonundan beri üyesin, 8K'nın üzerinde mesajın var. Yani günde yaklaşık 9.9 mesaj ortalamasına sahipsin. Forum yerlerinin enteresan yerler olduğunu senin de bilmen lazım

Benim forum ile derdim veya sıkıntım yoktu ki. Son 6-7 aydır başladı bu değişik olaylar. Eski yönetimle ne kadar fikirlerim uyuşmasada ben çok memnundum. Hak hukuk konusunda özellike Dora ve Creative'in en ufak bir haksızlığını hatırlamıyorum. Özgürlük çerçeveleri genişti. Üye odaklı çalışan kişilerdi.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Şu konuda sana en sonuna kadar katılıyorum. Geçenlerde bir arkadaş "Kargom ne zaman gelir" diye bir konu açmıştı. Yani kargo şirketini ya da sipariş verdiği platformu aramak yerine adam hazıra konup buraya konu açıyor. Ki hiç bir bilgimiz olmamasına rağmen millet şu gün bu gün gelir diye yazabiliyor.

Forum olayları cidden enteresan.

Sana gelecek olursam, 2019'un sonundan beri üyesin, 8K'nın üzerinde mesajın var. Yani günde yaklaşık 9.9 mesaj ortalamasına sahipsin. Forum yerlerinin enteresan yerler olduğunu senin de bilmen lazım. Bu yazıları sadece modlar görüp banlamıyor. 14-15 yaşındaki genç arkadaşlarımız oradaki "kargaşa" yazısının uygun olmadığının kanaatine varıp, moderatöre söylese, o mod "üyenin istediği olmalı" kafasına sahipse seni banlar. He hepsi böyledir demiyorum ama çoğunluğu böyledir. Gençlik yıllarımda bende yaptım modluk oradan biliyorum.

Yani şu forumlarda öğrendiğim şeyler;
1- Çok fazla dürüst olmayacaksın,
2- Düşündüğünü direkt yazmayacaksın,
3- Siyaset kesinlikle ama kesinlikle konuşmayacaksın (Siyaset bölümü altında olsa bile)
4- "Kesinlikle alma","kesinlikle almamalısın" gibi cümlelerden kaçınacaksın,
5- İmalı cevap vermeyeceksin.

Bunlara uyarsan sıkıntı yaşamazsın bence.
He dersen ki bunlar benim olmazsa olmazım abi burası forum. Bu kadar dert etmeye değer mi ? :)
Hocam modlar kendini degistirebilecekken niye kullanıcı kendini değiştirsin.
@OzkanK. Hocamın haksız yere ban yediği anlara denk geldim olaya siyasi görüş te giriyor siyasi görüşü yüzünden bazı modlar tarafından ekstra bir sevilmiyor o aldığı banlarin çoğunu hak etmiyor. @Görkem Say hocamın dediği yapılması daha doğru olurdu. Konuşurken forum huzurunu bozmuyor normal konuşuyor noktalama işaretleri ile anlatımı güçlendiriyor bu forumdaki huzuru bozmuyor. Siyaseti de olabildiğince iyi yapmaya çalışıyor.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Hocam modlar kendini degistirebilecekken niye kullanıcı kendini değiştirsin.
@OzkanK. Hocamın haksız yere ban yediği anlara denk geldim olaya siyasi görüş te giriyor siyasi görüşü yüzünden bazı modlar tarafından ekstra bir sevilmiyor o aldığı banlarin çoğunu hak etmiyor. @Görkem Say hocamın dediği yapılması daha doğru olurdu. Konuşurken forum huzurunu bozmuyor normal konuşuyor noktalama işaretleri ile anlatımı güçlendiriyor bu forumdaki huzuru bozmuyor. Siyaseti de olabildiğince iyi yapmaya çalışıyor.

İllaki haksız banlanma olmuştur. Herkes insan herkes hata yapabilir. Ama günümüz şartlarında forum ortamında olsa bile siyasi konuşmalardan uzak durmalı insan.
Ama arkadaşımızın ban yediği 1-2 mesajın sonrasında belki huzur bozulmuş olabilir. Onu da ben bilemem belki o yüzden ban yemiştir falan filan.

İşin özü üzülmeye, sinirlenmeye gerek yok. Burası bir forum ortamı. Bir mod seni banlar, gidersin onların üstüne söylersin. Adamlar açmazsa banını ve burayı çok seviyorsan katlanırsın. He sevmiyorsan gider başka bir uğraş bulabilirsin kendine :)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben modlara kızmıyorum adminlere yönetenlere kızıyorum.. bedava mod böyle olur en azından çalışan olursa para veriyorlar denetlemeye hakları olur.. 2 3 günde yeni mod görür oldum bu sadece bi tarafa özgü birşey gibi değil zırt pırt mod değişiyor herhalde biz artık modlara göre şekil alıcaz. Bari yeni modlar dm atsın hangi renk hangi sakil felan ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

4- "Kesinlikle alma","kesinlikle almamalısın" gibi cümlelerden kaçınacaksın
Niye mesala ben dolandırılmışım karşımdakinin dolandırılmasini seyirc kalacaz öyle mi? Dolandırıcı Marka veya firma kazanacak...

Son düzenleme: