Soru iPhone için 64 GB hafıza yeter mi?

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
yaklaşık 7- 8 sene hatta daha uzun süre kullanım için ıphone almayı düşünüyorum.güncelllemeleri ve bazı programları , az sayıda resim ve vıdeolarım için sizce 64 gb hafıza yeterli olur mu?ayrıca telefonun içinden adaptör çıkmıyor.herhangi bir adaptör işi görür mü

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
yaklaşık 7- 8 sene hatta daha uzun süre kullanım için ıphone almayı düşünüyorum.güncelllemeleri ve bazı programları , az sayıda resim ve vıdeolarım için sizce 64 gb hafıza yeterli olur mu?ayrıca telefonun içinden adaptör çıkmıyor.herhangi bir adaptör işi görür mü
64gb bu kadar uzun kullanım için yeterli olmaz.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
64gb bu kadar uzun kullanım için yeterli olmaz.
şuan kullandığım telefonun 64 gb depolama alanı var.
uygulamalarım 8 gb.kalan depolama alan 17 gb
3 senedir kullanıyorum
mobil bankacılık dışında ve telefonun kendi güncellemelei haricinde uygulamaları güncellemiyorum

Hasan İskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
128 GB daima iyi ve öneririm

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Bu kadar uzun bir kullanım için yeterli olacağını hiç sanmıyorum. Kendim 128 GB'lık modeli kullanıyorum ve 44 GB kadar alanı dolu. Adaptör olarak ise Spigen kullanıyorum.
3 senedir kullanıyorum
mobil bankacılık dışında ve telefonun kendi güncellemelei haricinde uygulamaları güncellemiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

128 GB daima iyi ve öneririm
ıphone 12 almayı düşünüyorum.zaten telefon çok pahalı
64 gb ile 128 gb arasında en düşük 1200 tl fark var :(

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bulut depolama kullanmıyorsanız yetmeyecektir. Benim android telefonumda bile 50 GB kullanılıyor sizde fotoğraf/video çekip arşivliyorsanız 128 GB'lık modele bakmak zorundasınız. Ya da harici depolama yöntemlerini denemelisiniz.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
3 senedir kullanıyorum
Paraya kıy iPhone 12 yada 11 128gb al uzun yıllar kafan rahat kullan.

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Herhangibi bir adaptör iş görür ancak ekranda çoğu zaman bu aksesuar desteklenmiyor yazısı karşınıza çıkar ve 18 watt bir adaptör olursa hızlı şarj edersiniz benim tavsiyem https://www.hepsiburada.com/spigen-...sarj-adaptoru-f210-000ca26477-p-HBV00000OH369 bunu kullanmanız apple sertifikalı yani karşınıza bu aksesuar desteklenmiyor yazısı çıkmaz ve hızlı şarj edersiniz

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Herhangibi bir adaptör iş görür ancak ekranda çoğu zaman bu aksesuar desteklenmiyor yazısı karşınıza çıkar ve 18 watt bir adaptör olursa hızlı şarj edersiniz benim tavsiyem https://www.hepsiburada.com/spigen-...sarj-adaptoru-f210-000ca26477-p-HBV00000OH369 bunu kullanmanız apple sertifikalı yani karşınıza bu aksesuar desteklenmiyor yazısı çıkmaz ve hızlı şarj edersiniz
bugün mediamarkta sordum.orjinali 260 tl falan mış.şuan kampanyada bir ürün var dedı fiyatı burdakiyle aynı.
bende samsungun orjinal adaptörü var.onunla kullanabileceğimi düşünmüştüm.ekstra masraf çıktı

Paraya kıy iPhone 12 yada 11 128gb al uzun yıllar kafan rahat kullan.
parayı kıydıktan zaten ıphone 12 için 13000 az para mı
64 gb uygulamalar ve programlar için yetmiyor mu
zaten elimde resım vıdeoları yüklemek için 1 tb hdd var.yetmedi bilgisayarımın boş alanı var

canertuzel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam yeter bulut kiralayın aylık 6 tl ye 50gb oraya atarsınız

ilkaybaki

Asistan
Reaksiyon puanı
86
3 senedir kullanıyorum
Tüm şeyi güncellemezsen güncellemediğin uygulamalardan açık meydana gelebilir.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
onceki cihazim 256 gb idi bana yetmiyordu simdi 64 gb kullaniyorum hic yetmiyor surekli bilgisayara fotoğraf video atıyorum

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
iPhone 8 Plus 64 GB kullanıyorum 2017 den beri, icloud 50 gb alanım var orada yedeklediğimden dolayı bana 64 gb yetiyor. İçinde bir sürü uygulama kurulu ve bir de oyun var 25 gbsi boş. Ama şu an telefon alabilecek durumda olsam 128 gb tercih ederim. Çünkü 64 artık alınmaz hele ki yedekleme alanınız yoksa.

Reaksiyon puanı
7,999
Kullanımına bağlı. iPhone 8 çıktığından beri 64GB kullanıyorum kaç yıl geçti 1 kez bile depolama dolu uyarısı almadım.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
onceki cihazim 256 gb idi bana yetmiyordu simdi 64 gb kullaniyorum hic yetmiyor surekli bilgisayara fotoğraf video atıyorum
256 gb nin yetmediği yerde haliyle 64 gb de size yetmez

iPhone 8 Plus 64 GB kullanıyorum 2017 den beri, icloud 50 gb alanım var orada yedeklediğimden dolayı bana 64 gb yetiyor. İçinde bir sürü uygulama kurulu ve bir de oyun var 25 gbsi boş. Ama şu an telefon alabilecek durumda olsam 128 gb tercih ederim. Çünkü 64 artık alınmaz hele ki yedekleme alanınız yoksa.
sadece programlar ve güncellemeleri yüklemek için 64 gb yetmez mi yani

Kullanımına bağlı. iPhone 8 çıktığından beri 64GB kullanıyorum kaç yıl geçti 1 kez bile depolama dolu uyarısı almadım.
kaç yıl geçti ?

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
ya şey yapabilirsin 64 gb alip bir depolama birimi falan alırsın atarsın fotoğraflarini icine hem cihazin boş olur sende sıkıntı çekmezsin

ALPER-KAPLAN

Asistan
Reaksiyon puanı
27
7-8 sene az değil yani illaki dolar diye düşünüyorum bence en az 128 gb tercih etmelisin

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
2022- iPhone 8’in çıkış yılı 2017 desek 5 yıl
telefonun durumu nasıl :) en az 3 yıl daha gider mi :)

7-8 sene az değil yani illaki dolar diye düşünüyorum bence en az 128 gb tercih etmelisin
13 k veripte 3-5 yıl kullanıp atacak değilim yani
uzun ömürlü kullanırım düşüncesiyle almayı düşünüyorum
yoksa samsung gibi 3senede pert olmasıı istemem

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

13 k veripte 3-5 yıl kullanıp atacak değilim yani
uzun ömürlü kullanırım düşüncesiyle almayı düşünüyorum
yoksa samsung gibi 3senede pert olmasıı istemem
Iphone 8'in bırakın 5 yılı aşağı yukarı 8 yıllık ömrü var. Bu süreç zarfında günümüz yeni modellerinden sadece kamera ve yeni ekran teknolojilerinden eksik kalırsınız.
Bulutlar güvenilir mi?
Apple bulut servisleri güvenilirdir fakat fiyat hesaplaması size kalmış.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
64GB'lık modeli önermem, 128GB'lık Android telefonumda 70GB dolu yer var. Günlük kullanım için en az 128GB öneririm.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bir süre sonra iOS sürümün sebebiyle uygulamaları mecburen güncellemek zorunda kalacaksınız. 64GB'ın bu kadar uzun kullanım süresi için yeteceğini sanmıyorum. Adaptör için bu ürün iyidir, üstelik 1TL ile hemen hemen aynı büyüklükte.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Bence telefonda fotoğraflarınızı tutmazsanız iyi edersiniz. Bir tane harici harddiske güzelce bir kutu alıp ayda veya 2 haftada bir fotoğrafları onun içine atarsınız. Böylelikle fotoğraflarınızda güvende olur. Sonuçta telefondan bahsediyoruz ve başına her şey gelebilir. Bence eğer çok uygulama kurmazsanız 64 GB günümüz şartlarında fazlasıyla yeter. Ama 5 yıl sonraki standartlarda artık düşük kalabilir.

Reaksiyon puanı
7,999
Kesinlikle gider. Abartısız söylüyorum ilk günkü performansı var cihazın. Sadece 3. yılında servise yollayıp pilini değiştirmiştim. Arkadaşlarımın bu sene aldığı orta-üst segment telefonlar ile karşılaştırıyoruz arada, pil dışında her yönden fark atıyor iPhone 8.

Zaten bunu çıktığı gün söylüyorduk A11 ve sonra çıkacak olan tüm işlemciler aşırı güçlü uzun süre gider diye.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
ya şey yapabilirsin 64 gb alip bir depolama birimi falan alırsın atarsın fotoğraflarini icine hem cihazin boş olur sende sıkıntı çekmezsin
ya birşey dicem telefondaki uygulamaları güncelleyince kullanım alanı artıyor mu.
devamlı güncellemek yerine uygulamayı kaldırıp güncel halini tekrar yüklesek nasıl olur

Kesinlikle gider. Abartısız söylüyorum ilk günkü performansı var cihazın. Sadece 3. yılında servise yollayıp pilini değiştirmiştim. Arkadaşlarımın bu sene aldığı orta-üst segment telefonlar ile karşılaştırıyoruz arada, pil dışında her yönden fark atıyor iPhone 8.

Zaten bunu çıktığı gün söylüyorduk A11 ve sonra çıkacak olan tüm işlemciler aşırı güçlü uzun süre gider diye.
şuan orjinal batarya fiyatları ortalama ne kadar ?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Söylediğiniz şekilde bir kullanım güdecekseniz yeterli olur. Ardından da bir 50GB’lık iCloud+ satın alırsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Daha önce kullanmış olduğum ilk nesil SE 32GB olmasına rağmen hala daha boş alanı mevcut ve çok rahat güncellemesini de alıyor mesela.

Ek olarak da ilerde baktınız biraz sıkıntı yaşatıyor fotoğraflarınızın orijinallerini iCloud’da daha düşük kaliteli olanlarını da galeride saklayabilirsiniz.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Bir telefona 7 8 sene nasıl dayanabiliyorsunuz ya hayret ediyorum. Ben bir telefonu 2 seneden fazla kullanamam. Kullandığım cihazın en güncel özelliklere sahip olmasını isterim.