Bu konuyu okuyanlar

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260

Sezen Aksu'nun 2017 yılında çıkardığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısında geçen "Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e..." sözleri iktidara yakın isimler tarafından sosyal medyada hedef gösterildi. AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin ise (Minik Cahil' diyerek hakaret ettiği Sezen Aksu'nun evinin önünde bu akşam eylem yapacaklarını "20:30’da kapındayız" diye duyurdu.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından Sezen Aksu'nun şarkısında geçen Hazreti Adem ve Hazreti Havva için söylediği ifadeleri eleştirdi.

SEZEN AKSU'YA DESTEK VEREN ÜNLÜLER
Mustafa Sandal, Seda Sayan, Demet Akalın, Gülben Ergen, Berkay Şahin, Bengü, Niran Ünsal, Simge Sağın, Defne Samyeli ve Aynur Aydın konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Bu konu hakkında sizlerin düşüncesini merak ediyorum?

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
fazla abartıyorlar bu durum bana mustafa cecelinin hüsran şarkısında geçen 'Yenilmedim o zalim, görmüyorki yarabbim' cümlesine gösterilen tepkiyi hatırlattı insanları din üzerine yapmaya çalıştığı polemik iğrenç ve sezen aksunun üzerine bu denli gidilmesi çok abest kaçıyor ayrıca bir insanı bu denli tehdit edilmesi çağ dışı allah aşkına hangi devirde yaşıyoruz

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Açıkçası şu devirde bile insanların inançlarına saldırı olarak değerlendirilebilecek şarkılar yazılmasının akla mantığa sığan bir açıklaması yok. İnsanların inançlarına saygılı olmak bu kadar zor bir şey olmasa gerek. Etki tepkiyi doğurur.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Dini kullanıp beyni körelen insanlar için bu mükemmel bir şey. A kişisi dini çok güzel kullanıyor ve onun beyni körelmiş takipçileride sürü psikolojisine dayalı aynı şeyleri tweet atıp icraate dökememekte. Şu deirde çoğu insanımızın kendi iradesi mevcut değil. Sürü psikolojisine kapılıp boş boş yok efendim ben şöyle düşünüyorum vs. yoook. Yazık.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Dini kullanıp beyni körelen insanlar için bu mükemmel bir şey. A kişisi dini çok güzel kullanıyor ve onun beyni körelmiş takipçileride sürü psikolojisine dayalı aynı şeyleri tweet atıp icraate dökememekte. Şu deirde çoğu insanımızın kendi iradesi mevcut değil. Sürü psikolojisine kapılıp boş boş yok efendim ben şöyle düşünüyorum vs. yoook. Yazık.
kurandaki bir ayette bile hz adem ve hz havvanın cahil olmasından bahsediyor sahi hiç okuyup araştırdınız mı bol keseden sallamak kolay sanırım :)
Açıkçası şu devirde bile insanların inançlarına saldırı olarak değerlendirilebilecek şarkılar yazılmasının akla mantığa sığan bir açıklaması yok. İnsanların inançlarına saygılı olmak bu kadar zor bir şey olmasa gerek. Etki tepkiyi doğurur.
sezenin diğer şarkılarına da göz atmanızı tavsiye ederim :)

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
kurandaki bir ayette bile hz adem ve hz havvanın cahil olmasından bahsediyor sahi hiç okuyup araştırdınız mı bol keseden sallamak kolay sanırım :)

Hocam ben Sezen Aksuyu değil, twitterdaki insanları kast ettim.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Hocam ben Sezen Aksuyu değil, twitterdaki insanları kast ettim.
ya zaten türkiye geneli böyle insanlar çok kötü kadını direkt dinsizlikle suçladılar sosyal medyada görüyorum #sezenaksuyatahkikat çatısı altında bir sürü paylaşım sezen aksuyu savunmak istiyorum ama tekrar spam yemek istemiyorum sosyal medyayı düzgün kullanamıyorum

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
@Beyaz Kuğu

Din elle tutulur gözle görülür birşey değil, youtube yanılmıyorsam bir video izledim iranlı bir genç Kuran ı kerimi yırtıyor başka birinin önünde yapsa keser bile şahısı ama benim önümde yapsa cezanı er yada geç göreceksin diyip geçerim ne o şahısı katleden kişi hakiki Müslüman olur yada zarar vermeyen imanı zayıf biri olur, insan veya bir hayvanın zarar görmesi dışında hiçbir şey benim umrumda değil, Kuran İncil Tevrat yırtanı döverek dini kurtarmış olmuyorum, din vicdandır.

Çok fazla anlam yüklemenin lüzumu yok, ahlaklı olun iyilik yapın kuyu kazmayın kötülük yapmayın yumuşak huylu olun hak yemeyin Allahın en sevdiği kul cennetlik kul sizsiniz.

Buradaki yapılan tamamen sömürü insanları dini aşağılıyor diye galeyana getiriyorlar zaten bunlar yapılmasa siyasal İslam ayakta kalamaz yok olup gider

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002

Sezen'in şarkılarını zaten dinliyorum. Mesajımda anlatmak istediğim insanların inancında olan konuları tepki görecek bir şekilde aktarmamayı savunmaktan fazlası değil. Hangi pencerecen bakacak olursanız olun ( ister Adem ile Havva deyin ister Adam ile Eve), birçok dinde kutsal kişiler olarak anıldığı için insanların tepki göstermesi beklenen bir şeydi. Kaldı ki tepkiler de twitter'dan geliyor. Herşeyin en uçlarda yaşandığı bir çöplükten :)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Avrupanın 17. Yy ını yaşıyoruz şu ülkede din adına. Şarkı da önceden de varmış şimdi gündem oluyor. İsteyen dinler istemeyen dinlemez. Ama aşırılık her zaman kötüdür. Uç noktalara çıkmamalı öldürme kapısına dayanma yaralama gibi. Işid örneği demek istedim.

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Avrupanın 17. Yy ını yaşıyoruz şu ülkede din adına. Şarkı da önceden de varmış şimdi gündem oluyor. İsteyen dinler istemeyen dinlemez. Ama aşırılık her zaman kötüdür. Uç noktalara çıkmamalı öldürme kapısına dayanma yaralama gibi. Işid örneği demek istedim.
peki 2 hafta önce neden tekrardan paylaştı.Orada Hz Adem ile Hz Havva değil de başkasının ismi olsaydı Atatürk ün ismi falan olsa tepki göstermiyecekmiydiniz.Atatürk üörnek vermemin nedeni de kendisine edilen hakarete 3 yıl hapis ceza verilmesinden dolayıdır.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
peki 2 hafta önce neden tekrardan paylaştı.Orada Hz Adem ile Hz Havva değil de başkasının ismi olsaydı Atatürk ün ismi falan olsa tepki göstermiyecekmiydiniz.Atatürk üörnek vermemin nedeni de kendisine edilen hakarete 3 yıl hapis ceza verilmesinden dolayıdır.
Şarkının Atatürk ile bağdaşan bir yanı yok ki olsaydı da o tarz birşey dinlemezdim olur biter. Herkes herşeyi beğenmek sevmek zorunda değil ben hiç dinlemedim Sezenin şarkılarını. Ne gruplar şarkıcılar veya sözler var herhangi bir değeri aşağılayan şahıslar veya yazılar var almazsın okumazsın veya beğenmezsin bu kadar basit.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir ara karekatür olayı vardı ne oldu charlie hepdo diye peygamberle ilgili acayip şeyler yapmışlardı. Hani tepki şu bu o karekatür sattı mı dünyaya sattı olay orada bitti.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Yine Türkiye yine saçma olaylar ve haberler. Şimdi öncelikle bir din hakkında bir şey demişse demiş. Gidip kapında toplanacağız gibi şeylere ne gerek var ki? Günah diyorsanız onun hatası. Size zararı mı var? Cezasını siz verin bari o zaman. Komplo düzenleyip suikast yapacağız deyin bir de.

%127 olan elektrik zammını konuşacağımıza böyle boş boş olayları konuşuyoruz. Gidip bu saatte toplanıp elektrik zammına karşı ayaklanacağız diyen yok ama. Halen normalmiş gibi devam ediyorlar insanlar hayatlarına. Seneye %200 zam gelse bile yine umurlarında olmaz sanırım. Bir gün bir kez haberde gösterirler yine zammı ve geçerler, sanki hiç olmamış gibi. Sonra yine boş boş olaylar sorunlar görürüz haberlerde hep yine. Sanki içme suyuna insanların zammı falan unutması için bir şeyler katıyorlar. Öyle olsa ben de gerçekleri ve olanları görüp de sinirlenmezdim.

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Şarkının Atatürk ile bağdaşan bir yanı yok ki olsaydı da o tarz birşey dinlemezdim olur biter. Herkes herşeyi beğenmek sevmek zorunda değil ben hiç dinlemedim Sezenin şarkılarını. Ne gruplar şarkıcılar veya sözler var herhangi bir değeri aşağılayan şahıslar veya yazılar var almazsın okumazsın veya beğenmezsin bu kadar basit.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir ara karekatür olayı vardı ne oldu charlie hepdo diye peygamberle ilgili acayip şeyler yapmışlardı. Hani tepki şu bu o karekatür sattı mı dünyaya sattı olay orada bitti.
Zaten tepkimiz hepsine o karikatüriste de karşı çıktık ama bizim milletimizden bizim sanatçılarımmız sözde ülkenin yüzde 99 u müslüman ise hatta müslüman olmasa da insanın değerlerine hakaret edemez.Atat,rk ü örnek verdim o da Türk halkı için bi değerdir. Hz Havva ile Hz Adem de müslümanların değeri kimse kimsenin değerlerine hakaret edemez

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Zaten tepkimiz hepsine o karikatüriste de karşı çıktık ama bizim milletimizden bizim sanatçılarımmız sözde ülkenin yüzde 99 u müslüman ise hatta müslüman olmasa da insanın değerlerine hakaret edemez.Atat,rk ü örnek verdim o da Türk halkı için bi değerdir. Hz Havva ile Hz Adem de müslümanların değeri kimse kimsenin değerlerine hakaret edemez
Kardeşim edemez de ediyor işte hani önünü alabiliyor musun ? Fransayı mı basacaksın mesela veya savaşacaksın ? Herşey hikaye sadece geçip gideceksin yapacak birşey yok.

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Geçim sıkıntısı, hayat pahalılığı yine unutuldu...
Neden unutulsun zaten olayın içindeyiz o da hala gündemde.Boy boy videoları var burada ki maksat onlarda varken üstüne yenileri eklenmesin be.O sıkıntılarda çözülecek inşAllah

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Neden unutulsun zaten olayın içindeyiz o da hala gündemde.Boy boy videoları var burada ki maksat onlarda varken üstüne yenileri eklenmesin be.O sıkıntılarda çözülecek inşAllah
Şarkıda söylediği söz kötü tamam ama, Türkiye'deki en büyük sorun bu muydu da bu kadar büyük bir gündem oluşturdu?

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Şarkıda söylediği söz kötü tamam ama, Türkiye'deki en büyük sorun bu muydu da bu kadar büyük bir gündem oluşturdu?
Ortada İslama bi hakaret ver son 1 ayda Hz Meryeme Hz Adem ve Havva ya hakaret edildi bunlar konusulmasın mı yani.Fakirlik açlık zaten bunlar günün her anında konuşulan ve herkesin bildiği birşey bu durumlar (açlık...) yıllar önce de varken neden konusulmadı da bu sene gündem oldu o zaman.Fakirlik açlık var diyorsunuz insanlara yardım ediyormusunuz uğraşıyormusunuz.Sizin yaptığınız fakirliği konusmak değil SİYASET

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Ortada İslama bi hakaret ver son 1 ayda Hz Meryeme Hz Adem ve Havva ya hakaret edildi bunlar konusulmasın mı yani.Fakirlik açlık zaten bunlar günün her anında konuşulan ve herkesin bildiği birşey bu durumlar (açlık...) yıllar önce de varken neden konusulmadı da bu sene gündem oldu o zaman.Fakirlik açlık var diyorsunuz insanlara yardım ediyormusunuz uğraşıyormusunuz.Sizin yaptığınız fakirliği konusmak değil SİYASET
Kendime yardım edemiyorum başkasına nasıl yardım edeyim?

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Kendime yardım edemiyorum başkasına nasıl yardım edeyim?
sende haklısın ama durumu olan edebilir yani.İnşAllah tez zamanda düzeliriz.Yanlış anlama bnim maksadım herşeye ses çıkarılıyorken islama karşı bi hakarete tepkisiz kalmak mı batıyor acaba.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
sende haklısın ama durumu olan edebilir yani.İnşAllah tez zamanda düzeliriz.Yanlış anlama bnim maksadım herşeye ses çıkarılıyorken islama karşı bi hakarete tepkisiz kalmak mı batıyor acaba.
Türkiye'deki en büyük gündemin bu olması yanlış. Tabii ki ses çıkartılacak karşı çıkılacak ama tek sorun buymuş gibi değil.

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Türkiye'deki en büyük gündemin bu olması yanlış. Tabii ki ses çıkartılacak karşı çıkılacak ama tek sorun buymuş gibi değil.
Zaten bi tek bu konuda ses çıkartılmıyor .Gündemler saçma sapan şeyler olunca neden laf etmiyorsunuz.O diğer problemlerde zaten hemfikir ve onaylanıyor ama burada ki mesele hakaret ve değerleri aşağılamak.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Tamam dine İslam'a hakaret etmesi falan yanlış. Bir şeye karşı saygısız olmak iyi değil. Ama artık insanlar hayat pahalılığı yüzünden bir şey almakta zorlanıyor. Artık taksitle bile bir şey almak istemiyor insan. Tasarruf etmek de daha zor oluyor bu durumda. En büyük nedenlerinden biri de ceza gibi zam ve değersiz kağıt parçası olan para yüzünden. Bunlar da kötü ve günah değil mi?

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Tamam dine İslam'a hakaret etmesi falan yanlış. Bir şeye karşı saygısız olmak iyi değil. Ama artık insanlar hayat pahalılığı yüzünden bir şey almakta zorlanıyor. Artık taksitle bile bir şey almak istemiyor insan. Tasarruf etmek de daha zor oluyor bu durumda. En büyük nedenlerinden biri de ceza gibi zam ve değersiz kağıt parçası olan para yüzünden. Bunlar da kötü ve günah değil mi?
Doğru hayat pahalılığı var inşAllah tez zamanda düzeliriz.El ele vermemiz gerekirken bu olaylar yüzünden kutuplaşıyoruz.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Sezen'in şarkılarını zaten dinliyorum. Mesajımda anlatmak istediğim insanların inancında olan konuları tepki görecek bir şekilde aktarmamayı savunmaktan fazlası değil. Hangi pencerecen bakacak olursanız olun ( ister Adem ile Havva deyin ister Adam ile Eve), birçok dinde kutsal kişiler olarak anıldığı için insanların tepki göstermesi beklenen bir şeydi. Kaldı ki tepkiler de twitter'dan geliyor. Herşeyin en uçlarda yaşandığı bir çöplükten :)
A özür dilerim