Xbox Game Pass güncel abone sayısı belli oldu!

• Konuyu başlatan Fuat Keleş
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

F

Fuat Keleş

SDN Okuru
Xbox Game Pass abonelik sisteminin güncel abone sayısı belli oldu. Phil Spencer, program dahilinde kaç oyuncunun olduğunu açıkladı.

Xbox Game Pass sistemindeki güncel oyuncu sayısı belli oldu. Activision Blizzard‘ı satın alarak oyun dünyasındaki dengeleri sert bir şekilde değiştiren şirket, mevcut yapısını da geliştirmek istiyor. En başından beri abone sayısı da merak edilen sisteme dair yeni detaylar ortaya çıktı.

Basına konuşan Phil Spencer, güncel abone sayısına dair yeni rakamlar verdi. Ayrıca başarılı yöneticinin oyunculara önemli bir de müjdesi var.​

Microsoft, bugün yaptığı açıklamada Activision-Blizzard şirketini satın alacağını söyledi. Peki hangi oyunlar Xbox Game Pass'e gelecek?​

Xbox Game Pass, 25 milyon aboneyi geride bıraktı​

Sistemin geleceği için oldukça umutlu cümleler sarf eden Spencer, Activision Blizzard hamlesinin de kendilerine yarayacağının farkında. Geçen yıl ortalarında 18 milyon abone sayısına sahip olduğu belirtilen Game Pass‘in, son gelişmelerle 25 milyon barajını geçtiği öğrenildi. Konsol rekabetinde doğrudan kulvar değiştiren ve rakiplerini çok zor durumlara düşüren Microsoft, görünüşe göre geri adım atma konusunda niyetli değil.

xbox-game-pass-guncel-abone-sayisi-belli-oldu.jpg

Activision Blizzard oyunlarının da Game Pass‘e geleceği müjdesini veren Phil Spencer, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
Yakında, Xbox Game Pass ve PC Game Pass içinde, Activision Blizzard‘ın inanılmaz kataloğundan hem yeni başlıklar, hem de oyunlar sunacağız. Bugün ayrıca Game Pass‘in 25 milyondan fazla abonesi olduğunu duyurmak isteriz. Her zaman olduğu gibi Game Pass‘e daha fazla değer ve daha fazla harika oyun eklemeye devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.​

Xbox Game Pass

Activision Blizzard oyunlarının da eklenmesi, kuşkusuz sisteme büyük sıçrama yaptıracak olayların başında gelecektir. Bununla birlikte Xbox cephesinin oyunları özel yapıp yapmama konusundaki kararı henüz açıklanmadı. Bethesda‘yı satın alırken oyunların her platforma çıkacağını belirten şirket, daha sonradan PlayStation cephesini bu durumdan uzak tutmuştu. Benzer bir yapının Call of Duty gibi oyunlar için yaşanması, oyun dünyasında ilginç gelişmelere neden olabilir. Bununla birlikte Xbox cephesi, Activision Blizzard oyunlarının ne zaman sisteme dahil olacağı konusunda bilgi vermekten çekindi. Şirket satın alımın onaylanmasını bekliyor.

Peki sizler Game Pass sisteminin geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kaynak: Xbox Game Pass güncel abone sayısı belli oldu!

Son düzenleyen moderatör:

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Şunun şurasında 3 haftalık çiçeği burnunda xbox sahibi olarak on numara gelişmeler oldu, lakin bizim ülkemizde herşeyde olduğu gibi bunun kavgası aşağılanması yapılıyor, ps ve xbox kullanıcıları birbirine girmiş ps 5 alan enayi olmadı xbox series s-x alan karda olmadı, yarın öbürgün Sony de bir gelişme yapar herkes devam eder.

Activision alınması süper oldu cod hayranı olarak tüm serinin gamepass e gelmesini isterim, özellikle mp konusunda cod 2-4-5-6 yani eskilerin sw sinin dolmasını isterim canlanmasını isterim.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Şunun şurasında 3 haftalık çiçeği burnunda xbox sahibi olarak on numara gelişmeler oldu, lakin bizim ülkemizde herşeyde olduğu gibi bunun kavgası aşağılanması yapılıyor, ps ve xbox kullanıcıları birbirine girmiş ps 5 alan enayi olmadı xbox series s-x alan karda olmadı, yarın öbürgün Sony de bir gelişme yapar herkes devam eder.

Activision alınması süper oldu cod hayranı olarak tüm serinin gamepass e gelmesini isterim, özellikle mp konusunda cod 2-4-5-6 yani eskilerin sw sinin dolmasını isterim canlanmasını isterim.
Hocam birbirini aşağılamak bitirmeye çalışmak mantıksızlık zaten
Firmalar arası rekabet oyunculara yarıyor PS gamepass gibi birşey geliyor
Ben PS 5 almak isteyen biri olarak gamepassi de seviyorum kimse de kötü diyemez harika oyunları bünyesinde bulunduruyor ve gün geçtikçe büyük oyunlar getiriyor

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Hocam birbirini aşağılamak bitirmeye çalışmak mantıksızlık zaten
Firmalar arası rekabet oyunculara yarıyor PS gamepass gibi birşey geliyor
Ben PS 5 almak isteyen biri olarak gamepassi de seviyorum kimse de kötü diyemez harika oyunları bünyesinde bulunduruyor ve gün geçtikçe büyük oyunlar getiriyor
Ben normalde sony ps 4 alacaktım, birader dedi abi sen fakirsin oyunları alamazsın ps nin dedi xbox aldım çok memnunum ama ps5 te süper bir konsol bence, ilerleyen zamanlarda ps de böyle birşey illaki yapacaktır, bence iki platformunda birbirinden üstünlüğü yok elmamı armut mu sorusu gibi birşey.

Gamepass diye demiyorum xbox kullanımı ara yüzü çok hoşuma gitti ps nedense biraz daha karışık gibi geldi.

Ama bende Sony hayranlığı var 2014 model arabamın orijinal teybini söküp Sony mex 4300bt aldım, imkan olsa TV de Sony isterim xperia pro ı da isterdim öyle diyim :)