Soru Her sabah dayak yemiş gibi yorgun kalkana yatak önerisi

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Arkadaşlar genel olarak her sabah kalkınca yorgun dayak yemiş gibi kalkıyorum, uyku problemi yok çok şükür yatınca kısa sürede dalarım ama sıkıntım sabah kalkınca sanki 90 dakika maç yapmış dağ tırmanışı yapmış gibi ve bu benim tüm düzenimi bozuyor sabah dinç zımba gibi kalkmak istiyorum, hangi yatağı önerirsiniz?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Arkadaşlar genel olarak her sabah kalkınca yorgun dayak yemiş gibi kalkıyorum, uyku problemi yok çok şükür yatınca kısa sürede dalarım ama sıkıntım sabah kalkınca sanki 90 dakika maç yapmış dağ tırmanışı yapmış gibi ve bu benim tüm düzenimi bozuyor sabah dinç zımba gibi kalkmak istiyorum, hangi yatağı önerirsiniz?
yatakla alakası yok yorgun veya halsiz kalkıyorsan vitamin eksikliği olabilir sağlık ocağına gitmeni öneririm

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
yatakla alakası yok yorgun veya halsiz kalkıyorsan vitamin eksikliği olabilir sağlık ocağına gitmeni öneririm
Vallaha vitaminde kullanıyorum d, b12, çinko bir iki tane daha, ama buna rağmen dinç sağlam kalkamıyorum, istanbulda eski bir komşumuz vardı onun oğlu şimdi 26 yaşında gittik kaldık onlarda çocuğun yatağında yattım, yatak basınca belli oranda göçüyor sabah çok dinç kalktım o yatakta söylemişti modeli ama kalmamış herhalde internette bile bulamadım.

Bence Supradyn Allday kullanmalısın
Pharmaton kullandım iyi etki yaptı ama bıraktıktan bir süre sonra devam etti halsizlik.

İkinizede şunu belirteyim, ben güvenlik görevlisiyim, işim çok basit koşturmaca yok hes kodu bakma yok ayakta durma yok ateş ölçme yok sadece kendi kafana göre istediğin zaman devriye var ama atmak zorundasın saat başı mutlak olması lazım gibi değil, devriye atıyorum iş bitimi 10.000-13.000 arası adım atmış oluyorum buda 9-11km arası oluyor, yaptığım tek iş bu, bu kadar basit işte bile akşam gelince ölü gibi oluyorum.

Sigara bir pakete yakın içiyorum acaba sigara+yürüyüşten ötürü mü böyle oluyorum bilmiyorum lanet sigarayıda bırakamıyorum ? içmeyecem diyorum 6 saat sonra bulup buluşturup yakıyorum ?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
IMG_20220114_204301.jpg

Mesela bugün yürüdüğüm mesafe bu, yaptığım tek iş bu bunuda 10 saatlik dilim içinde yapıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende senin gibi düşünüyorum bence uyku saatlerini düzenlemesinde de yarar var
23:30-00:00 arası uyurum 07:30 da kalkar kahvaltı eder giyinir çıkar işe giderim 07:55 te işte olurum, işim 5km uzak ve araba ile gidip geliyorum buna rağmen böyle ?

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Vallaha vitaminde kullanıyorum d, b12, çinko bir iki tane daha, ama buna rağmen dinç sağlam kalkamıyorum, istanbulda eski bir komşumuz vardı onun oğlu şimdi 26 yaşında gittik kaldık onlarda çocuğun yatağında yattım, yatak basınca belli oranda göçüyor sabah çok dinç kalktım o yatakta söylemişti modeli ama kalmamış herhalde internette bile bulamadım.

Pharmaton kullandım iyi etki yaptı ama bıraktıktan bir süre sonra devam etti halsizlik.

İkinizede şunu belirteyim, ben güvenlik görevlisiyim, işim çok basit koşturmaca yok hes kodu bakma yok ayakta durma yok ateş ölçme yok sadece kendi kafana göre istediğin zaman devriye var ama atmak zorundasın saat başı mutlak olması lazım gibi değil, devriye atıyorum iş bitimi 10.000-13.000 arası adım atmış oluyorum buda 9-11km arası oluyor, yaptığım tek iş bu, bu kadar basit işte bile akşam gelince ölü gibi oluyorum.

Sigara bir pakete yakın içiyorum acaba sigara+yürüyüşten ötürü mü böyle oluyorum bilmiyorum lanet sigarayıda bırakamıyorum ? içmeyecem diyorum 6 saat sonra bulup buluşturup yakıyorum ?
İşin zormuş günde 11 kilometre mesafe baya ciddi bizim mahallenin ilçeye olan uzaklığına eşit neredeyse bence kas problemi olabilir ayrıca bu şekilde devam edersen ayağında varis çıkabilir

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
İşin zormuş günde 11 kilometre mesafe baya ciddi bizim mahallenin ilçeye olan uzaklığına eşit neredeyse bence kas problemi olabilir ayrıca bu şekilde devam edersen ayağında varis çıkabilir
Aman kardeşim Allah korusun olmasın öyle ? neyse daha az yürürüz o zaman ?

Geceye geçsem hiç yürümeyecemde gündüz çalışıyorum müdürler var mecbur devriye atmam lazım ortalama 5 devriye bina içi dışı dahil bu kadar tutuyor

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Aman kardeşim Allah korusun olmasın öyle ? neyse daha az yürürüz o zaman ?

Geceye geçsem hiç yürümeyecemde gündüz çalışıyorum müdürler var mecbur devriye atmam lazım ortalama 5 devriye bina içi dışı dahil bu kadar tutuyor
Psikolojik olarakta yorgunluk olabilir mi sonuçta ister istemez psikoloji bedeni etkiliyor ve bu uzun zaman süren belirtilerle oraya çıkıyor

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
56
Geçmiş olsun. Horlama sorununuz var mı? Neden soruyorum, ben de sizin gibiydim. Horlamaya bağlı uyku apnesi çıkmıştı bende.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Geçmiş olsun. Horlama sorununuz var mı? Neden soruyorum, ben de sizin gibiydim. Horlamaya bağlı uyku apnesi çıkmıştı bende.
Ailem söylüyor haberim yok ama horluyormuşum, 193 boy ama kilo 110 göbeğim büyük kilonun göbeğin etkisi olabilir mi acaba

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
56
Ailem söylüyor haberim yok ama horluyormuşum, 193 boy ama kilo 110 göbeğim büyük kilonun göbeğin etkisi olabilir mi acaba
Hocam dediğim gibi bende sizin gibiydim. Ben de yakınlarımdan öğrendim horladığımı ve arada 15 saniye nefesim duruyormuş. Baş ağrısı, yorgun uyanıyordum devamlı. SnoreLAB diye bir Telefon programı var, onu kurup bir kaç gece kayıt aldım, hem horlama hem de nefessiz zamanları yakaladım. Ücretli ama Telefonunuz Android ise Apk var, sınırsız kullanıyorsunuz.
Eğer böyle ise bu iş ciddi, ihmale gelmez. Şimdi ben Cpap cihazıyla uyuyorum ve horlamada bitti, Apnem de.
Sonuçta doktor değiliz, sizde kesin böylesiniz diyemem, programı kurup bir kaç gece kayıt alın, sesi dinlediğinizde Horlama ve arada nefesinizin kesilip geldiğini anlarsanız KBB ye görünün derim. Yumuşak damak sorunu varsa uyku polikliniğine sevkeder.
Geçmiş olsun

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Gün boyu uykululuk oluyor muydu?
Şuan izinli günüm bende var.
Hocam dediğim gibi bende sizin gibiydim. Ben de yakınlarımdan öğrendim horladığımı ve arada 15 saniye nefesim duruyormuş. Baş ağrısı, yorgun uyanıyordum devamlı. SnoreLAB diye bir Telefon programı var, onu kurup bir kaç gece kayıt aldım, hem horlama hem de nefessiz zamanları yakaladım. Ücretli ama Telefonunuz Android ise Apk var, sınırsız kullanıyorsunuz.
Eğer böyle ise bu iş ciddi, ihmale gelmez. Şimdi ben Cpap cihazıyla uyuyorum ve horlamada bitti, Apnem de.
Sonuçta doktor değiliz, sizde kesin böylesiniz diyemem, programı kurup bir kaç gece kayıt alın, sesi dinlediğinizde Horlama ve arada nefesinizin kesilip geldiğini anlarsanız KBB ye görünün derim. Yumuşak damak sorunu varsa uyku polikliniğine sevkeder.
Geçmiş olsun
Annemde babamda apne var ve burna takılan cihazla uyuyor ama ben onu kullanmak istemiyorum başka yolu varmıdır

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bir yer de görmüştüm uyku 30'ar dakikalık bölümlerden oluşuyormuş. Örneğin sen 07:00 alarm kurdun o saatte kalmak zorundasın ancak 06:35 de alarm çalmadan kalktın, daha 25 dakika var deyip uykuya daldığında döngü başa alıyor. Bu sefer alarm ile kalktığında beyin hiç uyumamış gibi oluyormuş.

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
56
Gün boyu uykululuk oluyor muydu?
Evet, hem uykululuk hemde baş ağrısı ile uyanma. Uyku polikliğinde 3 kere geceledim ve Apne teşhisi kondu, 1,5 senedir Cpap ile uyuyorum ve tüm sorunlarım bitti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan izinli günüm bende var.

Annemde babamda apne var ve burna takılan cihazla uyuyor ama ben onu kullanmak istemiyorum başka yolu varmıdır
O zaman ailenizden olaya aşinasınız, dediğim gibi sorunuzun cevabını Doktor verebilir. Ben 1,5 senedir çok rahatım o cihaz ile. Hem horlamam bitti, hem Uyku Apnem.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Bu rahatsızlıkla doktora gittiğimde bana dediği yatağını değiştir değil, beslenmene dikkat et vs. şeylerdi. Hocam siz yinede yatağınızı değiştirin içiniz rahatlar ama size tavsiyem örneğin gün içerisinde çok fazla yağlı besin tüketiyorsanız azaltın, tuzlu besin veya acı besin tüketiyorsanız azaltın. Ve Öğlen 2-3 gibi spor yapıp 30 DK - 1 saat uyuyun.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Yatakla pek alakası yok. Geniz eti ya da kilo gibi nefes almayı etkileyen sorunlar neden oluyor bu soruna. Tavsiyem göbeğiniz de varsa biraz kilo vermeniz olacaktır.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Yatakla pek alakası yok. Geniz eti ya da kilo gibi nefes almayı etkileyen sorunlar neden oluyor bu soruna. Tavsiyem göbeğiniz de varsa biraz kilo vermeniz olacaktır.
Göbeğin kralı var bende öyle diyim eritmem lazım.

Ah bira ah ?

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
İyi bir uyku için Birkaç tavsiyede bulunabilirim. Belki faydalı olabilir.
1- Mümkün olduğunca sert bir yatak seçin.
2- Baş kısmınız kuzeye ayaklarınız güney yönünde yatmak gerek.
3- Yatak kıyafetleri ince olmalı ayrıca Fazla kalın yorgan v.s kullanmayın. Vücut ısısı ile ısınmak en iyisi.
4- Uyuduğunuz oda serin olmalı. Mümkünse tüm gün havalanmalı. Odada ısıtıcı kullanmayın.
5- Akşam 19 dan sonra. Yemek yemeyin. Alkol, sigara, çay, kahve kullanmayın. Hele yatmadan 1 saat önceye kadar asla.
6- Cep telefonunuzu yatak odasına almayın. Yada uzak bir noktada dursun.
7- Yatmadan önce telefon, bilgisayar kullanmayın.
8- Alarm kullanıyorsanız saatinizi kalkma vaktinizden 15 dakika erkene kurun. Uyandıktan sonra biraz yatak keyfi yapın hemen yataktan fırlamayın.