Soru 14 yaşındayım yazılım öğrenmek istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Klurem

Asistan
Reaksiyon puanı
25
14 yaşında gelecek kaygısı çekerken bazı planlar yaptım ve en mantıklısının yazılım olduğunu düşündüm ve yazılıma başlamak istiyorum. Bilgisayarım biraz kötü ve ileride her türlü yazılım dalını bilmek istiyorum şuanda yani bu yaşımda en mantıklısı oyun yapmak gibi. Hangi dilden öğrenmeye başlamalıyım, nereden dersler alabilirim veya öğrenebilirim? Öneride bulunurken ücretsiz veya çoook az bir miktarda ücret alan yollar önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
1k ya kurs var ama pahalı diyorsan 18 yaşına gelince üniversite ye gidersen anca öyle diyorlar ama vardır araştır yinede

OBirGamer

Müdavim
Reaksiyon puanı
678
arkadaşım ben 10 yaşımda c# c++ gibi türleri öğrendim kendi programlarımı yapyorum milattan önceki bilgisayarla sen benden iyisini yaparsın bence udemy de bazı ücretsiz kurslar var bakarsan ucuza güzel kurslar bulabilirsin

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
14 yaşında gelecek planları yaparken en mantıklısının yazılım olduğunu düşündüm ve yazılıma başlamak istiyorum. Bilgisayarım biraz kötü ve ileride her türlü yazılım dalını bilmek istiyorum şuanda yani bu yaşımda en mantıklısı oyun yapmak gibi. Hangi dilden öğrenmeye başlamalıyım, nereden dersler alabilirim veya öğrenebilirim? Öneride bulunurken ücretsiz veya çoook az bir miktarda ücret alan yollar önerirseniz sevinirim.
Youtubede çeşitli videolar ile kendini pekiştir sisteminde iyiyse universitede rahat okursun acelesi yok bu işlerin.

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Youtubede çeşitli videolar ile kendini pekiştir sisteminde iyiyse universitede rahat okursun acelesi yok bu işlerin.
Çoğu yazılımcılar küçükken başladı
Mesaj otomatik birleştirildi:

14 yaşında gelecek planları yaparken en mantıklısının yazılım olduğunu düşündüm ve yazılıma başlamak istiyorum. Bilgisayarım biraz kötü ve ileride her türlü yazılım dalını bilmek istiyorum şuanda yani bu yaşımda en mantıklısı oyun yapmak gibi. Hangi dilden öğrenmeye başlamalıyım, nereden dersler alabilirim veya öğrenebilirim? Öneride bulunurken ücretsiz veya çoook az bir miktarda ücret alan yollar önerirseniz sevinirim.
Öğreniceksen hiçkimseye söyleme öğrendikten sonra söyle çünkğ amaan diyen olur

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Çoğu yazılımcılar küçükken başladı
Peki evde nasıl öğrenebilir? Lütfen izah et bana youtubeden falan olmaz sadece kendini hazırlar. Küçükken başladığı dediklerinde büyük ihtimalle kurs sayesinde yazılımcı olmuşdur.İyi forumlar

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Peki evde nasıl öğrenebilir? Lütfen izah et bana youtubeden falan olmaz sadece kendini hazırlar. Küçükken başladığı dediklerinde büyük ihtimalle kurs sayesinde yazılımcı olmuşdur.İyi forumlar
Kardeşim inanmıyorsan bak internette artık herşey var öğrenilir

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Kardeşim inanmıyorsan bak internette artık herşey var öğrenilir
Açıkcası seninle tartrışmaya girmek istemiyorum fakat internetten herşey öğrenilmez sen universite okumadan herhangi bi diploma alamazsın ve meslek sahibi olamazsın. Bu demek değil ki internetten yazılım öğrenemez tek tuk bişeyler öğrenir fakat işin kursunu almış yada universitesini okumuş kadar olamaz

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108

Açıkcası seninle tartrışmaya girmek istemiyorum fakat internetten herşey öğrenilmez sen universite okumadan herhangi bi diploma alamazsın ve meslek sahibi olamazsın. Bu demek değil ki internetten yazılım öğrenemez tek tuk bişeyler öğrenir fakat işin kursunu almış yada universitesini okumuş kadar olamaz
Diploma da önemli ama kendisi bilir o konuda

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Konuyu açan kardeşimiz gelecek kaygısı çekiyorum dedi diploma lazım tabii ve emin ol youtubeden öğrendiği yazılımla oyun kodlayan yok

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,777
Sistemin fazla iyi değilse python la başlamanı öneririm (Hafif Ide ler de kullanısın)
Sistemin Orta derece ise C# ile başlamanı öneririm oradan da Unity ile oyun geliştirebilirsiniz

Konuyu açan kardeşimiz gelecek kaygısı çekiyorum dedi diploma lazım tabii ve emin ol youtubeden öğrendiği yazılımla oyun kodlayan yok
Hocam bilip bilmeden konuşmayınız bence bizim okulda python öğretilirken ben internetten c# öğrenip oyun yapıyordum

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Hocam ben youtubeden buluyorum ama arkadaş inanmıyor

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Sistemin fazla iyi değilse python la başlamanı öneririm (Hafif Ide ler de kullanısın)
Sistemin Orta derece ise C# ile başlamanı öneririm oradan da Unity ile oyun geliştirebilirsiniz

Hocam bilip bilmeden konuşmayınız bence bizim okulda python öğretilirken ben internetten c# öğrenip oyun yapıyordum
Yaptığın oyunların piyasada bir değeri varmı? Yada ne kadar oynandı senin kodladığın oyun yılan veya tetrisse ben onu yazılım öğrenmeden gerekli uygulamalardanda yapıyordum.

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Yaptığın oyunların piyasada bir değeri varmı? Yada ne kadar oynandı senin kodladığın oyun yılan veya tetrisse ben onu yazılım öğrenmeden gerekli uygulamalardanda yapıyordum.
İyi bir oyun yaparsa tutar yılan ve tetrisi herkes yapar

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,777
14 yaşında nasıl bir piyasa değeri olan bekliyorsunuz şaşırıyorum ?
Her konuya mesaj atmanızdan anlamalıydım

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
İyi bir oyun yaparsa tutar yılan ve tetrisi herkes yapar
Konuyu açan kişi ilerde yazılmcı olmak istiyorum diyor siz youtubeden öğren diyosunuz sence üniversiteden okumakmı mantıklı youtubedenmi? Ayrıca youtubeden öğrendiğin kod bilgisi ile tutulacak bir oyun yapmazsın büyük ihtimal

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Hocam siz bunları kafaya takmayınız.

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,777
Arkadaşa tavsiyem :
Öyle bir çağda yaşıyoruz ki her şeye internet aracılığı ile ulaşılabilir amacın oyun yapıp para kazanmaksa ilk önce kendini geliştirip okulunu kazanıp bu sektöre atılmalısınız
Bol şans Python ve C# da hata alırsanız sorabilirsiniz

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Konuyu açan kişi ilerde yazılmcı olmak istiyorum diyor siz youtubeden öğren diyosunuz sence üniversiteden okumakmı mantıklı youtubedenmi? Ayrıca youtubeden öğrendiğin kod bilgisi ile tutulacak bir oyun yapmazsın büyük ihtimal
Yaratıcılık iyiyse kim tutar seni

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Arkadaşa tavsiyem :
Öyle bir çağda yaşıyoruz ki her şeye internet aracılığı ile ulaşılabilir amacın oyun yapıp para kazanmaksa ilk önce kendini geliştirip okulunu kazanıp bu sektöre atılmalısınız
Bakın aslında bende aynısını yazdım youtubeden kendini geliştir universitede yazıım bölümünü okumamanız için hiç bir sebep kalmaz diye fakat konuyu başka yerlere sürüklüyolar

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Arkadaşa tavsiyem :
Bana göre herşey para değil ama parada önemli

Eminkrkt

Moderatör
Reaksiyon puanı
1,777
Hocam farkında iseniz 14 yaşında üniversiteye gidilmiyor ?
Önünde neredeyse 5 yıl var ve o zamana kadar kendine yetecek bir oyun yapabilir

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
İşe alınmada rahatlarsın ?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Hocam farkında iseniz 14 yaşında üniversiteye gidilmiyor ?
Önünde neredeyse 5 yıl var ve o zamana kadar kendine yetecek bir oyun yapabilir
Konuyu açan arkadaş gelecek kaygısı çekiyorum diyor. Bende yazdım ki youtubeden kendini geliştir ilerde universite okursun yazdım ben 14 yaşında git uni okumu dedim

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
Konuyu açan arkadaş gelecek kaygısı çekiyorum diyor. Bende yazdım ki youtubeden kendini geliştir ilerde universite okursun yazdım ben 14 yaşında git uni okumu dedim
Öyle birşey dedimi dediyse sen dedinmi hayır.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Öyle birşey dedimi dediyse sen dedinmi hayır.
Bilemiyorum benim düşüncem youtubeden kendini pekiştirsin ileride universitede okur tabi bunlar kolay şeyler değil çok çalışması lazım

Aakons

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
108
İllaki yazılımı öğrendi diye ben yazılımcı demem ama şöyle dersem işini severek ve para için yapmıyorsa ve bunu çoğu meslekte böyle derim

Bilemiyorum benim düşüncem youtubeden kendini pekiştirsin ileride universitede okur tabi bunlar kolay şeyler değil çok çalışması lazım
Haklı çıktın bu sefer hem ile alınmada kolaylaşır

Klurem

Asistan
Reaksiyon puanı
25
arkadaşım ben 10 yaşımda c# c++ gibi türleri öğrendim kendi programlarımı yapyorum milattan önceki bilgisayarla sen benden iyisini yaparsın bence udemy de bazı ücretsiz kurslar var bakarsan ucuza güzel kurslar bulabilirsin
Çook teşekkür ederiim

Teşekkürleeer

Arkadaşa tavsiyem :
Teşekkür ederim takıldığım nokta olursa hemen sorarım.