Haber Pazarda 3500 liraya çok rahat geçiniyorum diyen adama eşinden tokat gibi cevap

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
1634833588123.png

Sokak Kedisi adlı Youtube kanalı, bir pazarda vatandaşlara fiyat ve ekonomik durumlarıyla alakalı sorular sorduğu bir röportajı yayınladı.

Röportaj’da muhabirle sohbet eden vatandaş, “Marketleri gidin gezin dolu, bakın marketlerin içine. Üzüm, armut, elma, domates elbette ki alacaksınız” dedi. Mesleği ve maaşı sorulan vatandaş, “Fabrika işçiyim, 3500- 4000 arası maaşa alıyorum” şeklinde cevap verdi

“ÇOK RAHAT GEÇİNEBİLİYORUM”

“Geçinebiliyor musunuz” sorusuna cevap veren vatandaş “Çok rahat” cevabını verdi. Cevabı duyan adamın karısı ise, “Hiç geçinemiyoruz, Allah rızası için doğruyu konuş” demesi gündem oldu.

“HİÇ GEÇİNEMİYORUZ”

“Geçinemiyor musunuz değil mi” diyen soru soran muhabire kadın, “Yok geçinemiyoruz her şey pahalı oldu” oldu dedi. Adam ile eşinin farklı cevaplar vermesi sosyal medyada gündem oldu.

Ilgili video

Kaynak

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sabah akşam makarna, pilav yiyerek sağlıklı beslendiğini düşünen bir abimiz. ? Karın tokluğu ile sağlıklı beslenme çok farklı şeyler..

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yeğen sen Baldo pirinç kilosu nereden nereye geldi biliyor musun ? Artık o bile zor olacak...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Hükümet dalkavukluğu mudur işini kaybetmek vb den mi korkuyor acaba abimiz ?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Hükümet dalkavukluğu mudur işini kaybetmek vb den mi korkuyor acaba abimiz ?
Öyle dahi olsa, yandaş bir şirketin inşaatında çalışan bir abimiz de olsa bu kadar güzelleme yapmaz.
İdare ediyoruz der geçer.. Sebebini bilemem ama Hanımı lafı çaktı kocasına zaten

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Öyle dahi olsa, yandaş bir şirketin inşaatında çalışan bir abimiz de olsa bu kadar güzelleme yapmaz.
İdare ediyoruz der geçer.. Sebebini bilemem ama Hanımı lafı çaktı kocasına zaten

Hiçbiri değil sadece a haber effect. :D

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Sayın cumhurbaşkanımızın 90'lı yıllarda yaptığı "simit hesabına" göre 3500 lira maaşla sadece simit alsa, yani ailece sadece simit yeseler maaşının tamamı ancak ona yetiyor.

Bir adet simit şu an 3.5 TL. Bu arkadaş bir aylık maaşı ile 1000 adet simit alabiliyor. Düşünsenize bütün ay çalışıp didiniyorsunuz, sadece 1000 adet simit almaya yetiyor paranız. 3 çocuklu bir ailede, yani toplam 5 kişi her öğün sadece simit yese, 900 adet simit yapar. Yani bu adam çocukları ile birlikte sadece simit yese parası ancak ona yetiyor. (Ülkenin çoğunluğu ise asgari ücretli, bir asgari ücretli kişi sadece 807 tane simit alabiliyor; yani aslında kira ödemese, fatura ödemese, ısınmasa, çoluk çocuğa harçlık vermese, kıyafet almasa, et yemese, dolmuşa hiç binmese, su içmese BİLE, sadece ve sadece simit almaya bile parası YETMİYOR.)

Sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllar önce dediğini demek düşüyor bize; "bu zalimler sizi bir simidi bile layık görmüyor". Ablamız umarım akşam dayak yememiştir. Batıl sonsuza kadar saklı kalmaz. Hak geldi, batıl zail oldu; batıl zaten hep zail olur. (İsra /81)

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bu saklanan veya inkar edilen bir şey değil, hükümet mutfakta yangın olduğunu biliyor. Ama etiketler haftalık değişirken alınan bir önlem yok. İğneden ipliğe her şey zamlandı. Sabit gelirli olarak bizler günden güne fakirleştik Allah aşkına bir koli yumurta 40 küsur lira olur mu? ya

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Ekli dosyayı görüntüle 164358
Sokak Kedisi adlı Youtube kanalı, bir pazarda vatandaşlara fiyat ve ekonomik durumlarıyla alakalı sorular sorduğu bir röportajı yayınladı.

Röportaj’da muhabirle sohbet eden vatandaş, “Marketleri gidin gezin dolu, bakın marketlerin içine. Üzüm, armut, elma, domates elbette ki alacaksınız” dedi. Mesleği ve maaşı sorulan vatandaş, “Fabrika işçiyim, 3500- 4000 arası maaşa alıyorum” şeklinde cevap verdi

“ÇOK RAHAT GEÇİNEBİLİYORUM”

“Geçinebiliyor musunuz” sorusuna cevap veren vatandaş “Çok rahat” cevabını verdi. Cevabı duyan adamın karısı ise, “Hiç geçinemiyoruz, Allah rızası için doğruyu konuş” demesi gündem oldu.

“HİÇ GEÇİNEMİYORUZ”

“Geçinemiyor musunuz değil mi” diyen soru soran muhabire kadın, “Yok geçinemiyoruz her şey pahalı oldu” oldu dedi. Adam ile eşinin farklı cevaplar vermesi sosyal medyada gündem oldu.

Ilgili video

Kaynak
Kadına acıyorum.AKP tarafından beyni yıkanan biriyle yaşıyor,??

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Kadına acıyorum.AKP tarafından beyni yıkanan biriyle yaşıyor,??
Beyin yıkanması yok nemalanmak iş bulmak kariyer yapmak için yağ yapan biri, uyanık diyebilirsin kısaca abimiz tokiden 4+1 daire full+full cam tavanlı megane bol bol para sahibi olmak hayatını idame etmek isteyen biri forumda bile var böyleleri.

Yarın öbürgün düşerse ben hiç akp li olmadım kandırıldım falan diyecek.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Beyin yıkanması yok nemalanmak iş bulmak kariyer yapmak için yağ yapan biri, uyanık diyebilirsin kısaca abimiz tokiden 4+1 daire full+full cam tavanlı megane bol bol para sahibi olmak hayatını idame etmek isteyen biri forumda bile var böyleleri.

Yarın öbürgün düşerse ben hiç akp li olmadım kandırıldım falan diyecek.
Doğru söylüyorsun.Bide AKP den menfaati olan kitle var.