Soru Anadoludan Mesleğe geçmek istiyorum 10 sınıfım fakat 2 sınavlara 1 ay var ve 1 sınavları anadoludaki derslerde oldum 2 sınavda eokulama nasılgircekler

Bu konuyu okuyanlar

Surprizemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar merhaba 10 sınıf öğrencisiyim başlıkta son cümledeki birleştirmeyi slot yetmedi diye yaptım ancak bu seneye kadar geçebiliyormuşuz anadoludan mesleğe. peki 1 sınavlar anadoluda oldum 2 sınavları meslekte olursam eokulama nasıl not girecekler farklı farklı dersler var anlamadım yardımcı olacak biri varmı ? veya 2 dönem anadoludan mesleğe geçiş yapabilirmiyiz ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Notu E`postana yollasınlar ya ? . ( Olayın nasıl devir yaptığını bilmiyorum gülmeyin )

Surprizemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Notu E`postana yollasınlar ya ? . ( Olayın nasıl devir yaptığını bilmiyorum gülmeyin )
kanka örnek vereyim anadoluda çoğrafya sınavı oldum eokulama girdiler 2 sınavlara 1 ay var ben şimdi meslek lisesine şimdi gitsem çoğrafya dersi yok farklı bir ders var eokulama nasıl notlar girilecekler onu diyorum ben.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
kanka örnek vereyim anadoluda çoğrafya sınavı oldum eokulama girdiler 2 sınavlara 1 ay var ben şimdi meslek lisesine şimdi gitsem çoğrafya dersi yok farklı bir ders var eokulama nasıl notlar girilecekler onu diyorum ben.
Not dediğin sınavda kazandığın başarı mı oluyor? Ben sınav soruları sanmıştım ya. Neyse..
Yerinde olsam meslek lisesiyle ePostayla itribata geçip notları kendilerine iletirdim.

Surprizemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Not dediğin sınavda kazandığın başarı mı oluyor? Ben sınav soruları sanmıştım ya. Neyse..
Yerinde olsam meslek lisesiyle ePostayla itribata geçip notları kendilerine iletirdim.
kanka eokulda nasıl gözükür :d

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bir kere şunu söyleyeyim. Nakil için Aralık sonunu beklemek zorundasın. Her ayın sonunda oluyor. Geçtikten sonra uymayan derslerin notları boşa gider. Onların yerine olan derslerin yazililarini olursun. Ya da sorumlu olursun. Şubat ta sorumluluk derslerine girersin. Sonuçta bir şekilde çözülür

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
kanka eokulda nasıl gözükür :d
eokul hakkında bi fikrim varsa not olayım :d
Benim zamanımda sınavlarda öğretmen bizden ezbere sınav yapıyordu. Kağıdın içine bi 50`lik büküp veriyordum 5-üzerinden 4 yazıyordu. Al sana not ?

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
eokul hakkında bi fikrim varsa not olayım :d
Benim zamanımda sınavlarda öğretmen bizden ezbere sınav yapıyordu. Kağıdın içine bi 50`lik büküp veriyordum 5-üzerinden 4 yazıyordu. Al sana not ?
Azerbaycan da öyle idi diye belirtsen iyi olur. Tanımayan Türkiye de de öyle oluyordu sanacak

Surprizemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Bir kere şunu söyleyeyim. Nakil için Aralık sonunu beklemek zorundasın. Her ayın sonunda oluyor. Geçtikten sonra uymayan derslerin notları boşa gider. Onların yerine olan derslerin yazililarini olursun. Ya da sorumlu olursun. Şubat ta sorumluluk derslerine girersin. Sonuçta bir şekilde çözülür
2 dönem nakil alırsak peki. diyelim birinci dönem bir tek matematik 50 altı diğer bütün notları geçmişim herhangi bir sorumluluk sınavına girermiyim ?

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Aslında 9 ve 10. Sınıf tüm lise türlerinde çoğunlukla ortak derslerden oluşuyor. Pek bi sorumluluk dersi çıkmaz.

Surprizemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Aslında 9 ve 10. Sınıf tüm lise türlerinde çoğunlukla ortak derslerden oluşuyor. Pek bi sorumluluk dersi çıkmaz.
ortalaman 50 nin üstünde ise ve edebiyatı ile geçiyorsan hiçbir dersten kalmıyorsun bu doğru bir kaynak değilmi hocam edebiyat baraj dersi ortalaman 50 nin üstünde olsada edebiyat dersinden kalırsan yinede sorumluluk sınavında kalırsın bu doğru değilmi

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Doğru. Mesele kalmak ise öyle. 50 nin üzerinde ortalaman olduğunda sınıfı geçersin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Azerbaycan da öyle idi diye belirtsen iyi olur. Tanımayan Türkiye de de öyle oluyordu sanacak
Şuanda da parayla yazıyorlar notları zaten. :D Ünilerde de böyle heryerde böyle. Sadece bize özgü bişey değilki. ?

Tabi Okul zamanında pek para istemezler ama bazen oluyo işte. Şeytan olup öğretmeni yoldan çıkarmak lazım. ???

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Şuanda da parayla yazıyorlar notları zaten. :D Ünilerde de böyle heryerde böyle. Sadece bize özgü bişey değilki. ?

Tabi Okul zamanında pek para istemezler ama bazen oluyo işte. Şeytan olup öğretmeni yoldan çıkarmak lazım. ???
Türkiye de öyle birşey yok. Ya da milyonda bir ihtimal. Onu da sanmıyorum

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Türkiye de öyle birşey yok. Ya da milyonda bir ihtimal. Onu da sanmıyorum
Yaa olamaz abi yapmayın. Hatta bizim araba ehliyet almak sınavı bilgisayarda yazılı bile olsa para vermesen geçirmiyorlar ki.

Geçebilirsin de öyle bir soru çıkar karşına ki öfffff belki doğru cevabı bulduğun için şaşırıp durursun ?

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
benim teyzemi para karşılığında lise mezunu yaptı özel bir lise para varsa herşey var demektir. :d
Diyorum ki zaten milyonda bir ihtimal. Özel liseden bir teyzeyi parayla mezun etmek. Bu işi izel liselerde istismar eden olabilir, ama çok ender bir durumdur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaa olamaz abi yapmayın. Hatta bizim araba ehliyet almak sınavı bilgisayarda yazılı bile olsa para vermesen geçirmiyorlar ki.

Geçebilirsin de öyle bir soru çıkar karşına ki öfffff belki doğru cevabı bulduğun için şaşırıp durursun ?
Bu dediklerin hep Azerbaycan da kardeşim. Burda yok neredeyse...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Diyorum ki zaten milyonda bir ihtimal. Özel liseden bir teyzeyi parayla mezun etmek. Bu işi izel liselerde istismar eden olabilir, ama çok ender bir durumdur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu dediklerin hep Azerbaycan da kardeşim. Burda yok neredeyse...
Kesin konuşma. Para olmasa bile Torpilin alası olur eminim.