Soru bitcoin miner

Bu konuyu okuyanlar

ege54to

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar yaklaşık 2 ay önce bilgisayarıma bitcoin miner virüsü bulaştı zaten şuan kullanmamaktayim herhangi bir elektrik bağlantısı vs. yok bu sürede bilgisayarıma herhangi bir zarar gelir mi?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Reaksiyon puanı
1,815
Bilgisayarınız çalışmadığı sürece sorun olacağını düşünmem ama
Neden format atmadınız 2 ay boyunca kullanmamayı tercih ettiniz ?
Veya Virüs programı kullanmadınız

ege54to

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınız çalışmadığı sürece sorun olacağını düşünmem ama
Neden format atmadınız 2 ay boyunca kullanmamayı tercih ettiniz ?
Veya Virüs programı kullanmayıb
Dediğim gibi bilgisayari kullanmıyorum fakat demek istediğim şey bu bilgisayarı açarsam bir sıkıntı olurmu normal şartlarda bilgisayar iyi durumda satmayı düşünüyorum o yüzden soruyorum bayadir açılmıyor ve içinde bitcoin miner virüsü var

FakeGamer48

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Dediğim gibi bilgisayari kullanmıyorum fakat demek istediğim şey bu bilgisayarı açarsam bir sıkıntı olurmu normal şartlarda bilgisayar iyi durumda satmayı düşünüyorum o yüzden soruyorum bayadir açılmıyor ve içinde bitcoin miner virüsü var
Format at öyle sat windows u başlatmadan boot menüye gir orada format at.

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Reaksiyon puanı
1,815
Bilgisayarı öyle çalıştırma çünkü sistemi baya sömürür yani işlemciye veya ekran kartını zorlar buna da gerek yok
Temiz kurulum yap sonrasında satışa çıkar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,945
Hdd yi çıkar başka bilgisayarda güzelce formatla ve boşalt. Sonra bölümleri sil.

İşletim sistemi yüklerken oluşturursun bölümleri.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
HDD veya SSD çıkarmasına hiç gerek yok boş uğraş o yüzden başka bir bilgisayarda Windows 10 format USB sürücüsü hazırla hazırladıktan sonra isteğe göre USB belleği disk yazma korumalı yapabilirsiniz size kalmış daha sonra virüs bulaşan bilgisayarına USB belleği tak ve bilgisayarı çalıştır hemen klavyeden F8 tuşu veya F12 tuşu galiba tuşa bastıktan sonra USB ile başlat bilgisayarı sana hemen sırasıyla nasıl yapacağına dair 3 video paylaşıyorum umarım bu videolar sayesinde daha net anlarsın.

(Biraz geç gördüm konuyu ama umarım yardımcı olabilmişimdir iyi forumlar dilerim)

Windows 10 İSO Dosyası

UEFİ Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama

UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi

Son mesajlar