Soru Oyun nasıl yaparım?

Bu konuyu okuyanlar

Zamansız kişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler aklımda eski tarz oyun fikri var. Şehir kurma gelişme tarzı ama liseliyim. Bu oyunu nasıl yaparım?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,071
Medieval dynasty oynuyorum. Sen dediğin tarzda oyun ama köy yapma üzerine kurulu.

Hatta evladın oluyo büyüyo. Bildiğim kadarıyla Senin karakter yaşlanıp öldükten sonra evladın üzerinden devam ediyon.

Böyle bişey yaparsan güzel olur. Epic Games üzerinden Unreal Engine oyun motoru var bedava. Orda yapabilirsin oyunu mesela

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Beyler aklımda eski tarz oyun fikri var. Şehir kurma gelişme tarzı ama liseliyim. Bu oyunu nasıl yaparım?
Oyun yapmak için öncelikle aklında fikri tam oturtmalısın. Kesin olarak emin olduktan sonra bir oyun motoru tercihi yapman gerekiyor. Bu noktada oyun motorlarının sana vadettiği özellikleri iyice kavrayıp bir seçim yapmalısın. Benim önerim başlangıç olarak 2D pixel art bir oyunla başlaman. Çünkü tek kişilik bir oyun yapabilirsin ancak hani istenileni tam olarak veremeyebilir. Bunun yerine iyi tasarlanmış pixel art bir oyun yapmanı kesinlikle öneririm. Aklındaki oyun da ileride ekip kurarsan aklında bulunsun hayata geçir derim. Türkiye atmosferini yansıtan bir şehir kurma oyunu çok isterdim doğrusu. Bu konuda Facebook oyunlarından ileriye adım atamadığımızı düşünüyorum.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
yeni başlıyorsan oyun yapmaya unity oyun motorunu öneririm