Soru Hangi ssd' yi almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Bu iki ssd arasında kaldım. Hangisini almak daha mantıklı?

Gigabyte a320m anakartda kullanacağım.

Reaksiyon puanı
7,999
Bütçeniz varsa Crucial P5'e bakabilirsiniz. O kadar çıkamam derseniz HP EX900 işinizi görür.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Bütçeniz varsa Crucial P5'e bakabilirsiniz. O kadar çıkamam derseniz HP EX900 işinizi görür.
Bütçem kısıtlı hocam. Kısıtlı olmasa direk 1 tane daha samsung 870 evo alıp geçicem. Zaten alacağım ssd yi depolama olarak kullanıcam. Uzun ömürlü olsun yeter.

msiantic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32

marka algısı galiba HP görünce aklıma bozulan bilgisayar, yazıcı vs geliyor :D kingston öneririm yılların markası, bildiğim kadarıyla ssd lerin hafıza bölümünü üreten sadece 2 marka var ve bir tanesi kingston

Reaksiyon puanı
686

Kingston.

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
kingstonun ramini yıllardır kullanıyorum sorun yok bunda varmı bilmiyorum ben olsam kingston alırdım

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Kingston' nun okuma yazma ömrü 120tbw hp' nin 200tbw olarak görünüyor. Hp almak istiyorum ama sorunlu olabilir diye çekiniyorum.

Aet_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Crucial p5 1 TB için ne dersiniz alınır mı?

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131

Kingston kaliteli marka. Bende ramlari var 8 gb ram 2 yıl oldu 0 sıkıntı.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Kingston alın hocam. Kingston SSD konusunda ortalama bir marka.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Hocam peki Samsung 970 Evo Plus 500 GB lık yerine bunu almaya değer mi? Ayrıca sıcaklık değerleri hakkında bir bilginiz var mı?
Hocam Kingston'dan bahsediyorsanız bence Samsung'u alın. Tabii bütçeniz varsa. Size kalmış ama bana göre Samsung, Kingston'a göre daha iyi. O yüzden alabiliyorsanız Samsung alın.

Aet_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam Kingston'dan bahsediyorsanız bence Samsung'u alın. Tabii bütçeniz varsa. Size kalmış ama bana göre Samsung, Kingston'a göre daha iyi. O yüzden alabiliyorsanız Samsung alın.
Yok hocam crucial ile Samsung u kıyaslıyorum sizce Crucial p5 1 TB mı yoksa Samsung 970 Evo plus 500 GB mı?

Reaksiyon puanı
7,999
Ya dandik markaya benziyor benim görüşüm. Bilindik marka emin ol daha iyidir.
Ne? Crucial mi dandik? Senin piyasada kaliteli diye övdüğün bir sürü markanın çipini Crucial üretiyor. Micron diye bir marka var bilmem bilir misin. Ekran kartı belleklerini , bilgisayar bellekleri, depolama birimleri üretiyor ve tüm markalar kullanıyor. Crucial ise Micron'un kendi markası.

Pek bilgin yok sanırım gelip bana emin ol falan diyorsun da depolama konusunda Samsung ve Crucial en kaliteli 2 markadır. Lütfen azıcık araştırıp yazın da alacak olan kişinin kafası karışmasın.
Hocam peki Samsung 970 Evo Plus 500 GB lık yerine bunu almaya değer mi? Ayrıca sıcaklık değerleri hakkında bir bilginiz var mı?
970 Evo yerine ben olsam Crucial P5 1TB alırdım. Hem depolama 2'ye katlanıyor hem de kalite farkı yok. Crucial markasının tek eksisi rakiplerine göre biraz daha fazla ısınması. O da sizin laptop veya anakartınızda soğutucu varsa düzelecek bir sorun. Yoksa da 40 50TL'ye M2 Soğutucu satılıyor alıp takarsınız mis gibi kullanırsınız.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Yok hocam crucial ile Samsung u kıyaslıyorum sizce Crucial p5 1 TB mı yoksa Samsung 970 Evo plus 500 GB mı?
Bence Samsung'u alın. Ayrıca Crucial alacaksanız BX500 serisini asla almayın. Isınma sorunu varmış.

Aet_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ne? Crucial mi dandik? Senin piyasada kaliteli diye övdüğün bir sürü markanın çipini Crucial üretiyor. Micron diye bir marka var bilmem bilir misin. Ekran kartı belleklerini , bilgisayar bellekleri, depolama birimleri üretiyor ve tüm markalar kullanıyor. Crucial ise Micron'un kendi markası.

Pek bilgin yok sanırım gelip bana emin ol falan diyorsun da depolama konusunda Samsung ve Crucial en kaliteli 2 markadır. Lütfen azıcık araştırıp yazın da alacak olan kişinin kafası karışmasın.

970 Evo yerine ben olsam Crucial P5 1TB alırdım. Hem depolama 2'ye katlanıyor hem de kalite farkı yok. Crucial markasının tek eksisi rakiplerine göre biraz daha fazla ısınması. O da sizin laptop veya anakartınızda soğutucu varsa düzelecek bir sorun. Yoksa da 40 50TL'ye M2 Soğutucu satılıyor alıp takarsınız mis gibi kullanırsınız.
Acer nitro 5 PC kullanıyorum içini yeni temizledim yani ısınma gibi bir sorunum yok. O zaman iki marka arasında çok bir ısınma farkı yok diyorsunuz değil mi?

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Yoo, P5 EVO PLUS'dan daha iyi
Hocam tamam bir şey demedim. Bu kadar alaycı konuşmanıza gerek yoktu :D. Ben sadece Samsung daha bilindik bir marka olduğu için (Crucial'de bilindik ancak Samsung bu konularda kendini daha geliştirdiği için) Samsung'u alsın dedim.

Aet_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bence Samsung'u alın. Ayrıca Crucial alacaksanız BX500 serisini asla almayın. Isınma sorunu varmış.
Yok hocam ben p5 e bakıyorum BX500 ile ilgilenmiyorum. Yani sizde 500 GB dan feragat edip Samsung almak daha mantıklı diyorsunuz.

Reaksiyon puanı
7,999
Acer nitro 5 PC kullanıyorum içini yeni temizledim yani ısınma gibi bir sorunum yok. O zaman iki marka arasında çok bir ısınma farkı yok diyorsunuz değil mi?
Hava akışı iyi ise çok ısınma sorunu yaşatmaz. Samsung 40 derece ile çalışıyorsa Crucial 49 50 derecede çalışır aynı ortamda. Ha 10 derece fark yaratmaz ama benim için önemli derseniz termal pedlerden veya kasada yer varsa harici soğutucu takıp kullanabilirsiniz.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Yani sizde 500 GB dan feragat edip Samsung almak daha mantıklı diyorsunuz.
Hocam neden Samsung. Çünkü Samsung bu tür şeylerde kendini daha geliştirdiği için. Yani daha az bozulma ihtimali olduğu için dedim. Karar sizin kararınız. Beni ilgilendirmez.

Aet_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hava akışı iyi ise çok ısınma sorunu yaşatmaz. Samsung 40 derece ile çalışıyorsa Crucial 49 50 derecede çalışır aynı ortamda. Ha 10 derece fark yaratmaz ama benim için önemli derseniz termal pedlerden veya kasada yer varsa harici soğutucu takıp kullanabilirsiniz.
Hava akışı orta düzeylerde. Eğer sıcaklık normal kullanım oyun vs gibi performansları çok etkilemiyorsa 10 derece benim için bir sorun değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam neden Samsung. Çünkü Samsung bu tür şeylerde kendini daha geliştirdiği için. Yani daha az bozulma ihtimali olduğu için dedim. Karar sizin kararınız. Beni ilgilendirmez.
Yok hocam ben sizin fikrinizi sorgulamıyorum sadece forumdakilerin düşüncelerini merak ediyorum :)

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
ne sallıyon ya, P5 IOPS ve TBW de daha iyi
Mesaj otomatik birleştirildi:

sen neye kızgın atıyorsun noldu hayırdır
SSD Tanrınız Samsungdan daha iyi ssd mi gördünüz

Son düzenleme: