Soru YETER ARTIK! Kendi inanç ve yöneliminize saygı duyulmasını isteyip İslama saygısızlık yapmaya hakkınız yok!

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
(Dediklerim lütfen yanlış anlaşılmasın. Belkide yanlış kategoriye açtım konuyu düzeltirseniz sevinirim)

Asla bu tarz konular açmayı sevmem. Ama artık bıktım! Heryerde islama küfür ediyorlar allaha küfür ediyorlar. Dün orduda bir maçta Kuran kitabını konfeti olarak patlatmışlar. Tamam, Müslüman olmak zorunda değilsiniz, Gidin ateist olun, hristiyan olun. Yada LGBT üyesi olmak istiyorsan git ol. Buna karışan yok. Ama Sana hiçbir zararı olmayan islama Ne sövme hakkınız nede saygısızlık yapma hakkınız var. Aynı şey Ateizm ve LGBT içinde geçerli. Kusura bakmayın ama illallah ettirdiniz. Benim inancıma saygı duymayan kimsenin yönelimine veya inancına saygı duymam. Öncelikle bunu okuyan bir ateist deist veya lgbt üyesi varsa bu dediklerimi yapmıyorsa onlara karşı büyük bir saygım olduğunu belirtmek isterim. Bir insan istediği biçimde giyiniyor,istediği gibi gezip dolaşıyor, Gidip makyaj yapıp oje sürüyor. Tamam bunda sorun yok vücut onun irade onun. Ama Allah rızası için kapanan namaz kılan kuran pkuyan insanlara yapılan bu terbiyesizlik nedir Allah aşkına? Bu durum LGBT içinde yapılıyor. Ve işin en acı tarafını biliyor musunuz? Bunu yapanların çoğu 18 yaş altı. Hepsi çocuk veya ergen. Bu saygısızlığı yapan herkesten nefret ediyorum.

Tekrar söylüyorum : Kimsenin yönelimine ve inancına nefret söyleminde bulunmuyorum yanlış anlaşılmasın. Hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.

Lütfen konuyu siyasete taşımayalım ve Sakin olalım.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Konfeti olayında bildiğim kadarıyla firma konfetiyi atık kağıtlardan yapıyormuş ve üzerinde dualar olan bir din kültürü kitabının araya karışmasıyla kasıtlı olmayan bir olaymış.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Konfeti olayında bildiğim kadarıyla firma konfetiyi atık kağıtlardan yapıyormuş ve üzerinde dualar olan bir din kültürü kitabının araya karışmasıyla kasıtlı olmayan bir olaymış.
Bu olay yanlışlıkla olabilir amenna fakat arkadaşın bahsettiğ mevzu sırf bu konuda değil binlerce konuda geçiyor maalesef. Bil hassa sol kesimde (burada davası sadece vatan-millet olan kişinin inanç hak ve hürriyet konularına müdahale etmeyen sol kesimi tenzih ederim) saldırgan bir islam düşmanlığı mevcut.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
konfeti olayı son zamanlarda duyduğum en epic olay. umarım birdaha böyle bir şey yaşanmaz

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Belki o dinlere karşı çıkanlar, allahın adaletini göremediklerinden isyan ediyorlar?
kim nerden bilecek

Herkesin kendince haklı tarafı var.

Bana göre işsiz güçsüz adamlar işte. Uğraşacakları bişey olmadığı için, karga gibi hep bir sorun yaratmak için çabalıyolar.

Tabi her dinli veya dinsiz tarafında arızalı adamlar var

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,389
Belki o dinlere karşı çıkanlar, allahın adaletini göremediklerinden isyan ediyorlar?
Adaleti göremedikleri için isyan ediyor olabilirler. Buna karşı çıkan yok. Yalnız isyan ederken başka inançların kutsallarını kullanıp aşağılayanlar var. İşte asıl problem burada.

Diğer taraftan herşey adil olsa adaletsizliği bilebilir miydin? İnsan kendi egosunu tatmin etmeye doyamazken adaletle herşey bölüştürülmüş bile olsa başkasının payına düşene göz dikmeyeceğinin garantisini verebilir misin?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bu olay yanlışlıkla olabilir amenna fakat arkadaşın bahsettiğ mevzu sırf bu konuda değil binlerce konuda geçiyor maalesef. Bil hassa sol kesimde (burada davası sadece vatan-millet olan kişinin inanç hak ve hürriyet konularına müdahale etmeyen sol kesimi tenzih ederim) saldırgan bir islam düşmanlığı mevcut.
Sağ sol diye insanları ayırmak saçma topluluk olarak değilde kişisel olarak ele alınmalı.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Hocam size bir soru. Siz allahın elçisimisiniz?
Muhtemelen cevabınız hayır. Eğer öyle ise inanıyor olmalısınız ki bu saygısız eylemleri yapanlar cehennemde yanacak. Yani cezalarını çekecekler. Neden kendinizi hırpalıyorsunuz?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Hocam size bir soru. Siz allahın elçisimisiniz?
Muhtemelen cevabınız hayır. Eğer öyle ise inanıyor olmalısınız ki bu saygısız eylemleri yapanlar cehennemde yanacak. Yani cezalarını çekecekler. Neden kendinizi hırpalıyorsunuz?
Kardeşim 1 2 kere rastlasam he der geçerim ama artık bu olaylarla sürekli karşılaşmaya başladım. Heryerde türüyorlar amip gibi. Bıktım. :(

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Kardeşim 1 2 kere rastlasam he der geçerim ama artık bu olaylarla sürekli karşılaşmaya başladım. Heryerde türüyorlar amip gibi. Bıktım. :(
Bu dediğiniz soruma bir cevap değil. Amip gibi türerler ise bu demek olurki vakti gelince cehennem çok kalabalık olacak?