Yardım Intel-AMD sistem toplama/hazır sistem önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Herkese iyi forumlar gençler :)

Bugün sizlerden ileriye dönük ekleme yapılabilecek şekilde gömülü ekran kartı bulunan Intel ve AMD sistem önerisi isteyeceğim. Bütçe belirlemedik ancak önerilerinize bağlı olarak değişebilir. Ek olarak hazır sistem de olur.

Toplamada en olmazsa olmaz şey disk hızı. NVMe SSD ve minimum 16 GB RAM olması çok iyi olur.

Önerilerinizi bekliyorum :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Bütçeyi tam belirtmediğin için gelecekte yükseltmeye açık ve kaliteli bir sistem toplayayım dedim.

AMD
Bütçeyi aşar dersen biraz kısabiliriz:

INTEL
İşlemci daha iyi olsun dersen:
Genel olarak Gold sertifikalı, 5x 8-pin bağlantısı olsun dersen:
Mantıklı bir sistemmiş, sence geleceğe de dönük olarak AMD mi Intel mi? Ne dersin?

Reaksiyon puanı
8,022
Mantıklı bir sistemmiş, sence geleceğe de dönük olarak AMD mi Intel mi? Ne dersin?
11. Nesil olan çok daha mantıklı olur geleceğe dönüklük açısından. AMD'nin LGA sokete geçeceği söyleniyor, yani ileride güncellemek istesen mecbur anakart + işlemci masrafı gelecek, eğer soket değişirken DDR5 ramlere de geçerlerse üstüne birde ram masrafın çıkar. Ben olsam Intel 11. Nesil işlemci tercih ederdim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bana kalırsa AMD. 5950X'e kadar istediğin işlemciyi takarsın o anakarta. Her iki soketin de ömrü doldu zaten.
11. Nesil olan çok daha mantıklı olur geleceğe dönüklük açısından. AMD'nin LGA sokete geçeceği söyleniyor, yani ileride güncellemek istesen mecbur anakart + işlemci masrafı gelecek, eğer soket değişirken DDR5 ramlere de geçerlerse üstüne birde ram masrafın çıkar. Ben olsam Intel 11. Nesil işlemci tercih ederdim.
Intel'de soket değişecek. Her iki durumda da yeni jenerasyon işlemci için anakart değiştirmek lazım. AMD'de grafik birimi daha kuvvetli en azından.