Yardım Windows 11’e geçtikten sonra başıma gelenler…

Bu konuyu okuyanlar

melihfirat1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, 1 Ekim akşamı Windows 11 Insider sürümüne yükselttim Windows 10'dan. Her şey güzeldi taa ki Valorant'a girene kadar. Valorant'ta bir hata ile karşılaştım Security boot ve TPM 2.0 ile alakalı. İnternette çözümünü araştırırken tam yanıt alamayıp kendim biraz kurcalamaya karar verdim BIOS'u. Kurcalamaz olaydım başıma bela aldım. Bir ayarı değiştirip kaydedip BIOS'tan çıktım ve ardından bilgisayar açılmadı. Fanlar dönüyor RGB'ler yanıyor fakat görüntü yok ve 5 saniyelik bir debelenmenin ardından fanlar saliselik duruyor ve dönmeye devam ediyorlar sanıyorum ki bilgisayar açılmıyor ama defalarca açmaya çalışıyor kendi kendine. Güç kaynağını kapatmasam sonsuza kadar deneyecek. İnternette BIOS sıfırlamak için araştırma yaptım BIOS pilini çıkarttım 10 dk bekledim hatta defalarca kez denedim tartının pilini çıkarıp anakarta taktım belki pil bitmiştir deyip ama nafile. CMOS jumper ile BIOS'u sıfırlamayı denedim yine olmadı. Gerçekten sıfırı tükettim sizce problem nedir? Voltajla vs oynamadım bir parçanın yanma veya bozulma ihtimali olduğunu sanmıyorum.

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Sistem AMD tabanlı mı?