Bu ekran kartına overlock yapılırmı :=)

Bu konuyu okuyanlar

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
3f4.png

Ekran kartım bu
buna nasıl overlock yapabilirim(yapılırmı :)

az da olsa performans artısı istiyorum

edit:Ekran kartını deistirin dmeeyinde para olsa coktannn :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
GeForce 6200'e overclock çekilebilse ne olur çekilemese ne olur. vereceği performans bi şeye yaramaz.

bence ekran kartını değiştir :D (mutlaka bunu diyecektir herkes :D)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
hacı günümüz oyunlarını zaten oynayamazsında bu kartla bi kaç sene öncenin oyunlarınıda zar zor oynarsın.O.c yapsanda yapmasanda bi etkisini göremezsin zaten.

Sen değiştir bu kartı :D

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
en başta degiştir diycem ama ... :D

riva tuner ile yapabilirisin
bende FX5500 ı o/c yapmıştım ;)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ben bu karta oc yaptım %25 falan küçük bir fanı vardı msi marka idi. crysis 1 oynamıştım. ne emektar kartdı be. şimdi 8800 gt var 50 derecede hep oc yapmaya tırsıyorum.

geçmiş zamanda konuştuğuma bakma hala duruyor kart kardeşimin bilgisayarında pes 2009 oynıyor rahatça full'de sorunsuz. crysis 1'i call of duty 4'ü bitirdi kardeşimde. sadece crysisde oc gerekti diğerlerinde normal halde oynanabiliyor.

ekstra olarak bu kart 6600 ile aynı tasarıma sahip söylenenlere göre ekran kartının biosundan yapılan bir ayar ile 6600 oluyormuş fakat performans artışı sağlamıyacaktır.

soğutmana dikkat edersen bu kart ile directx 10 istemiyen oyunları oynayabilirsin (cod5 oynanmıyor mesela)

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ben bu karta oc yaptım %25 falan küçük bir fanı vardı msi marka idi. crysis 1 oynamıştım. ne emektar kartdı be. şimdi 8800 gt var 50 derecede hep oc yapmaya tırsıyorum

fan küçükse hiç deneme derim saten 8800 lar sıcaklar

açıklayabilirmisin nasıl yaptıını
+ bu ekran kartı ile cod4+fifa 2009 oynuyorum :)

riva tuner programıyla

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
dostum herkesin dediği gibibende değiştir derim. ama para yoksa yapacak birşey yok.

ayrıca sıcaklıklara bak [sensors kısmından], yük altındaki sıcaklıklara bak ve eğer 50 civarı değilse oc yapma çünkü kartı yakabilirsin. ekran kartı fanını tozlardan arındır az da olsa etkisi olur sıcaklığa. oc için ise riva tuner yada ati tools dan yararlanabilirsin. yavaş yavaş ve devamlı sıcaklıkları ölçerek yap işlemleri.

ama alıcağın en fazla 1-2 fps o bile olmayabilir ..

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
dostum herkesin dediği gibibende değiştir derim. ama para yoksa yapacak birşey yok.

ayrıca sıcaklıklara bak [sensors kısmından], yük altındaki sıcaklıklara bak ve eğer 50 civarı değilse oc yapma çünkü kartı yakabilirsin. ekran kartı fanını tozlardan arındır az da olsa etkisi olur sıcaklığa. oc için ise riva tuner yada ati tools dan yararlanabilirsin. yavaş yavaş ve devamlı sıcaklıkları ölçerek yap işlemleri.

ama alıcağın en fazla 1-2 fps o bile olmayabilir ..

ati tools ati kartlar için :D

vacip42

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
nvidiada da işe yarıyor. :D
ati tools u bene düşündümde yaramaz sandım yarın denerim belki :) bide hava tututyim aklıma gelmişken kasaya ya baya tozlandı faydası olur cevplarınız için teşekürler iyibi fan alıp o/c denicem galliba :D

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
abi karta baksanıza 32 Bit.
sen bun oc yapsan ne yapmasan ne.
bu sırf onboardları olmayan anakartlar için üretilmiş bence :D
ben 64 Bit diye X1550 satanlara bile düz gidiyordum. bunu görsem ters giderdim kesin.

sen en iyisi idare et. ne biçim Türk'sün sen??
İdare etmesini en iyi bilen milletiz biz.
Bak ben 1,5 aydır işsizim ama evi idare ediyorum ve geçimini sağlıyorum. Sen de oc'siz idare et ne olur sanki :D

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ati tools u bene düşündümde yaramaz sandım yarın denerim belki :) bide hava tututyim aklıma gelmişken kasaya ya baya tozlandı faydası olur cevplarınız için teşekürler iyibi fan alıp o/c denicem galliba :D

iyi bir fan alıp overclock yapsan dahi çok fazla birşey bekleme. yani sana crysisi full de oynatmasını bekleme. normalde açabildiğin bir oyunu üçbeş kare daha fazla verir. boşuna paranı heba etme.

biliyorum çok düz mantık bir cevap ve herkes böyle söylüyor ama şimdiden para biriktirmeye başla.. yada 2. el alabilirsin ama o da çok fazla riskli, önermem....

ayrıca ekran kartını temizlerken de önerim kartı çıkartıp temizlemen çünkü daha ince çalışabiliyorsun ve sulu boya fırçalarının kalın olanlarından kullanman. elektrikli süpürgeden daha iyi temizliyor.

Son mesajlar