Yardım Saçımdan Eksilmeyen Kepek!

Bu konuyu okuyanlar

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Arkadaşlar zorunda olmasam böyle bir konu açmayı düşünmezdim ama saçımda bitmeyen bir kepek var,Her gün saçımı yıkıyorum artık bıktım ama gitmiyor bu lanet şey bugün yıkasam yarın gene çıkıyor saçlarımı kestirdim kısalttım yok geçmiyor hala çıkıyor.Geçen sene sınav vardı ailem stresden olduğunu demişti fakat sınavda bitti şuan stres yapacağım hiç bir şey yok fakat hala olmaya devam ediyor tecrübesi olan varsa yazabilirmi? Lütfen yardıma ihtiyacım var.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
Arkadaşlar zorunda olmasam böyle bir konu açmayı düşünmezdim ama saçımda bitmeyen bir kepek var,Her gün saçımı yıkıyorum artık bıktım ama gitmiyor bu lanet şey bugün yıkasam yarın gene çıkıyor saçlarımı kestirdim kısalttım yok geçmiyor hala çıkıyor.Geçen sene sınav vardı ailem stresden olduğunu demişti fakat sınavda bitti şuan stres yapacağım hiç bir şey yok fakat hala olmaya devam ediyor tecrübesi olan varsa yazabilirmi? Lütfen yardıma ihtiyacım var.
Şampuanı değiştir, bir de saçını çok sık yıkama

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Şampuanı değiştir, bir de saçını çok sık yıkama
Hocam berberin tavsiyesi üstüne Elidora geçtim + olarak bakım kreminide kullanıyorum aile hekimine gittiğimde ketoral diye birşey vermişti kafana sürüp 2-3 dk bekletip arıtıyorsun fakat inanırmısın hiç biri çözüm olmadı.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Seba med kepeğe karşı etkili

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
deneyeceğim fakat kepek değilde egzema ise?

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,260
Hocam berberin tavsiyesi üstüne Elidora geçtim + olarak bakım kreminide kullanıyorum aile hekimine gittiğimde ketoral diye birşey vermişti kafana sürüp 2-3 dk bekletip arıtıyorsun fakat inanırmısın hiç biri çözüm olmadı.
Ben de elidor kullanıyorum bende de çok kepek oluyor, değiştireceğim ben de :(

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Kükürtlü sabun iyi diyorlar.

dnz35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
8 senedir çekiyorum. Tek çözüm yoğun kepekli saçlar için olan bioxcin mi neydi. Aşırı süper ilk kullanımda geçti. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. 1 tek kepek kalmadı.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Kanka tabi durumunu bilemem ama sana şunu söyleyim bazen benim de kepek oluyor ama kepege karşı şampuan kullandığımda geçti gibi ama uzun süre yikamazsam yine kepek oluyor. Sen kullandın mı hiç bu sampuanlardan. Artı saçını her gün yıkama ikide bir yıkama. Yavaş yavaş azalt. Ellerini saçına götürme. Temiz olmaya çalış. Banyo yaparken önce sabunla yıka sonra şampuanla ve sıcak suyla yıka. Soğuk suyla yıkama. Tabii kaynatma da suyu idaresinde olsun. Kusura bakma. Bunların hepsini yapiyorsunuzdur kesin ama yine de yazıyım dedim

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Jöleyi bırak. Saçlarını günlük, en geç iki günde bir yıka. Clear Men Yeşil Çay & Limon şampuanı deneyin.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140

bundan sipariş veriyorsun. Yıkarken saçında 3-4 dakika bekleterek saç derine bu sırada masaj yap. Kulak arkalarına kadar şampuandan sür.

İlk yıkamadan sonra kepeğin çok büyük oranda geçsin ve bana teşekkür et :) Yıllarımı aldı bu şampuanı keşfetmem, çevremdeki aynı derdi olan herkesin problemi çözüldü. Normal Head & Shoulderslar ile karıştırma, medikal bir ürün bu.

Yukarıda da biri yazmış aynı şampuanı. Kesin çözüm olacak.

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365

jend16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Saç kepeklenmesi benim de var gerçi benimki seberoik dermatit olarak geçiyor, çok sinir bozucu ve sanırım geçmiyor. Fakat kepeklerin geçmesi için bazı bitkisel ürünler var onlara bakabilirsiniz.

PlayboiCac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
çok sık yıkaman saç derisini kurutur ve kepeğin çoğalmasını sağlar, kaliteli bir şampuanla 2-3 günde bir yıkayıp yıkarken ince aralıklı tarak kullanarak saçını tara, kepek zamanla azalacak ve yok olacaktır. ben h&s kullanmıştım tavsiye ederim. iyi forumlar