Soru Neden bazı insanlar Atatürkten nefret ediyor?

Atatürkten nefret ediyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 43 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    43

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Atatürk'ten nefret edenlerin bir kısmı kendini islamcı olarak tanımlayan grup. Allah'a ve dine gönülden bağlı olanları tenzih ederim;

Bu ülkeye yapılan kötülüklerin çoğunu biz Atatürk'ün askerleriyiz deyip yapmışlardır ne yazık ki. Müslümanlara edilen zülümler hep Atatürk adı arkasına sığınarak yapılmıştır. Benim demek istediğimde budur.

İlk Demokratik seçimle gelen Adnan Menderes öyle asılmıştır.
Türban yasağı öyle gelmiştir.
Dindar insanların kamuya girmesi askeri yerlere girmesi flan biz Atatürkçüyüz diyenler tarafından yasaklanmıştır.
Türkiye de ki bütün darbeler Atatürkçülük adıyla yapılmıştır.
Darbe zamanı onlarca yüzlerce genç Atatürkçüyüz biz denilerek asılmıştır.
Veya Ezan Atatürkçülük adına Türkçe okutulmuştur
Yada sözde Laik takılanlar Atatürkçüyüz lafının arkasına sığınarak Müslümanlara saldırıyor burası laik bir ülke yallah Arabistana gibi lafları Atatürk arkasına sığınıp ediyor. Anlatmak istediğim tamda bu Atatürk'ün arkasına sığınanlar Atatürk'ü rahat bıraksa Çok daha fazla insan sevecek Atatürk'ü.

Atatürk olmasa idi muhtemelen (Afganistan + Libya) / 2 gibi bir ülke olurduk...

Öyle olmazdık. Binlerce yıllık bir Türk tarihimiz var. Osmanlı Selçuklu ve öncesi çok büyük medeniyetler kurmuş bir milletiz hiç bir Türlü Afganistan gibi olmazdık devlet millet kültürümüz var bizim. Bir diğer sıkıntıda bu ülke herkesin katkısı çabası ile şehit olan gazi olan cephede savaşan askerlerimizle cepheye mermi taşıyan kadınlarımızla ben size ölmeyi emrediyom deyince şehit olmak için düşünmeden koşan dindar insanlar sayesinde kurtuldu. Bunların hepsini görmezden gelip Atatürk olmasaydı olmazdık gibi laflarda doğru değil bence. Biz büyük bir milletiz Atatürk olmasa İsmet paşa olurdu o olmasa Enver Kazım Fuat Ahmet Mehmet illaha bir Türk çıkar gene ülkeyi kurtarırdı. ( Ama 1 eksik mi olurdu 2 fazla mı onu bilemeyiz ! ) Ayrıca Müslümanlar Allah'ın izni ile ülkemizi kurtardık der her şey Allahtandır der. Ama bazılar sadece Atatürk sayesinde Atatürk olmasa olmazdı diyere ilahlaştırma moduna giriyor ve bunu sevmiyor halkın büyük bir kısmı.

Çoğu yerde sizin kutsalınız Kur'an Peygamber ise bizim kutsalımızda Atatürk gibi laflar duymak hoş olmuyor bence. Atatürk te sen ben gibi bir insandı bir bireydi kutsamak flan doğru değil. Bu devlet için hizmet etmiş cephede gazi bile olmuş birisi kendisi her askerimiz her liderimiz gibi severiz sayarız. Şuda bir gerçek 1923 sonrası bir siysetçidir Mustafa Kemal Atatürk. Ve siyasi hamleleri tartışılabilir konuşulabilir.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Kim nefret ediyor ki bence kimse etmiyor. Artı biz Atatürkün kalbini bilmiyoruz.. Ben kimse hakkında yorum yapmam kimsenin kalbini aklını okuyamayiz. Herkese karşı saygım var.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bu ülkede kimse Atatürk'ten nefret etmediği gibi bazılarının yaptığı gibi Atatürk'ü peygamber ya da ilah da saymıyoruz! Buna dikkat etmek gerek çünkü muhalif kesim kendi oy oranlarını yükseltmek için ve çıkarlarını korumak için Atatürk'ü kullanıyorlar ve onu sanki bir peygamber veya ilahmış gibi lanse ediyorlar. İşte bu çarpık düşüncelerini saklayıp böyle de algı operasyonu yapanlardan Allah korusun tüm milleti... Manda ve himaye yanlıları işte onlardır.

Konuyu açan ve konuda alakası olmadığı halde ateitliğin ve deitliğin reklamını yapanlardan asıl nefret etmek gerek çünkü millete nefret pompalıyorlar ve iftira, fitne fesat işlerle asıl hedefleri olan iktidara oynama heveslerine yönelik çalışmalar yapıyorlar. Dertleri bu milletin ruhu olan İSLAM Dinidir ve onlara göre peygamberi de (hatta diğer bütün peygamberler de) birer hastadır(! Allah bizi affetsin.) Böyle çarpık ve sadist düşüncelere sahip olanları asıl sevmeyiz ve hatta lanetleriz.

Son düzenleme:

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bu ülkede kimse Atatürk'ten nefret etmediği gibi bazılarının yaptığı gibi Atatürk'ü peygamber ya da ilah da saymıyoruz! Buna dikkat etmek gerek çünkü muhalif kesim kendi oy oranlarını yükseltmek için ve çıkarlarını korumak için Atatürk'ü kullanıyorlar ve onu sanki bir peygamber veya ilahmış gibi lanse ediyorlar. İşte bu çarpık düşüncelerini saklayıp böyle de algı operasyonu yapanlardan Allah korusun tüm milleti... Manda ve himaye yanlıları işte onlardır.

Konuyu açan ve konuda alakası olmadığı halde ateitliğin ve deitliğin reklamını yapanlardan asıl nefret etmek gerek çünkü millete nefret pompalıyorlar ve iftira, fitne fesat işlerle asıl hedefleri olan iktidara oynama heveslerine yönelik çalışmalar yapıyorlar. Dertleri bu milletin ruhu olan İSLAM Dinidir ve onlara göre peygamberi de (hatta diğer bütün peygamberler de) birer hastadır(! Allah bizi affetsin.) Böyle çarpık ve sadist düşüncelere sahip olanları asıl sevmeyiz ve hatta lanetleriz.

Atatürk'e peygamber yakıştırması yapan görmedim ama bazı siyasilere peygamber yakıştırması yapan çok gördüm. Ama neticede ne siyasiler ne de Atatürk peygamber değildir. Ama bana göre Atatürk'ün son 100 yılda bu topraklara gelmiş en güzel insandır.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Atatürk'e peygamber yakıştırması yapan görmedim ama bazı siyasilere peygamber yakıştırması yapan çok gördüm. Ama neticede ne siyasiler ne de Atatürk peygamber değildir. Ama bana göre Atatürk'ün son 100 yılda bu topraklara gelmiş en güzel insandır.
Atatürke tapan ve onu Allah sanan birsürü cahil var maalesef

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bazıları Atatürk'ü ilahlaştırmayın felan demiş ancak benim bildiğim kadarıyla kimse Atatürk'e Allah ya da peygamber gözüyle bakmıyor veya ondan bir şey umarak ona tapmıyor sadece ona olan sevgisini göstermek için ve adını yaşatmak için bazı yerlerde anıt vs. yapılıyor ki yine dediğim gibi bu ona tapmak için felan değil.Olayı saçma yerlere çekip insanlara putperest kulpu takmayın.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Bazıları Atatürk'ü ilahlaştırmayın felan demiş ancak benim bildiğim kadarıyla kimse Atatürk'e Allah ya da peygamber gözüyle bakmıyor veya ondan bir şey umarak ona tapmıyor sadece ona olan sevgisini göstermek için ve adını yaşatmak için bazı yerlerde anıt vs. yapılıyor ki yine dediğim gibi bu ona tapmak için felan değil.
Ne sevgisi? Kardeş kendi gözümle gördüm atarürke yapılanları. Aynı durumu erdoğan içinde yapıyorlar. Seveceksen aşırıya kaçmadan sevmelisin yoksa sonumuz hayır olmaz. Kimseyede puteperst lakabı taktığımız yok

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Ne sevgisi? Kardeş kendi gözümle gördüm atarürke yapılanları. Aynı durumu erdoğan içinde yapıyorlar. Seveceksen aşırıya kaçmadan sevmelisin yoksa sonumuz hayır olmaz. Kimseyede puteperst lakabı taktığımız yok
Kendi gözünle gerçekten Atatürk'e tapıp ona dua edip,onu ilah olarak sayan kişileri gördün mü gördüysen bir kaynak at görelim.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Kendi gözünle gerçekten Atatürk'e tapıp ona dua edip,onu ilah olarak sayan kişileri gördün mü gördüysen bir kaynak at görelim.
Kendi gözümle gördüm dediğim twitterda gördüğüm çocuklara yapılandı. Allaha şükür gerçek hayatta görmedim bunu. Şimdi kardeşim 1 2 ay önceki şeyin linkini nasıl atayım sana

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Atatürk kendisini ne ilah ilan etti neden peygamber. Atatürk’ün yapmadığı hatalar Atatürkten nefret etme sebebi olamaz. Türkiye Cumhuriyetine aidiyet hisseden herhangi bir insanın Atatürkten nefret etmesi veya Atatürkü sevmemesi söz konusu olamaz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.​

'Mustafa Kemal Atatürk'​

Bu sözün gereğini yapanların sayısı muhalefettekilerde daha azdır. Atatürk'ü gereği gibi ve daha fazla ve samimi şekilde seven, bu sevgisinde sadık olan gerçek milliyetçiler şuan ülke yönetiminde olanlardır. Atatürk gibi ülkesini muassır medeniyet seviyesine taşıyan, gemi yapan, uçak yapan, füze yapan gerçek milliyetçilerdir, darbe yapanlar veya darbeleri susarak veya açıkça destekliyerek katılanlar değil.

Atatürk söz konusu oldu mu çıkarı gereği övmekte sınır tanımıyanlar Atatürkün diğer his ve duygularını acaba ne kadar taşıyolar!?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bence Atatürk ile bir durumu bu şekilde iktidar ve muhalefet gibi ayırmanız da yanlışın daniskası.
Bu konunun çok detayına girerdim ama burası da siyaset köşesi değil... Sizin yorumunuz da tamamen subjektif bir yorum.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Cehaletinden.
Okumadıkları için.
Battığı için.

Ve daha niceleri. Beğenmeyene Yunanistan karşıda. Burası Atatürk'ün yurdu Türkiye.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Çünkü Kainatın,Evrenin,Galaksinin,Güneş Sisteminin ve Dünyanın en müslüman kişileri onlar.
-okumuyorlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çünkü Kainatın,Evrenin,Galaksinin,Güneş Sisteminin ve Dünyanın en müslüman kişileri onlar.
-okumuyorlar

Atatürk'ün Elmalılı Hamdi Yazır'a yazdırttığı tefsire mesela karşı çıkan bir tane müslüman yoktur. On numara hiç bir müslüman için sıkıntı olmayan bir tercümedir o. Müslümanlar onu okusa yetecektir.

Ama şunu inatla anlamıyorsunuz burası Atatürk'ün kurduğu ülke burada başını kapayamazsın yallah Arabistana ibadedet edeceksen bas git çölde et. Biz Mustafa Kemal'in Askeriyiz burada Laiklik var Arap sevicisi seni gerici yobaz bas git buradan ülkenin sahibi biziz Müslümanlar ikinci sınıf algısı. Atatürk'ün askerleriyiz biz onları burada barndırmayız gibi yıllardır gelen söylemler yüzünden bir nesilin Atatürk'e düşman edildiğini düşünüyorum.

Üstüne Atatürk'ü fikirleri ile dünya görüşü ile yaşatmak yerine SIĞ bir kalıba sokup her yere Atatürk heykeli yapmalıyız her yere Atatürk adını vermeliyiz her yer ama yol köprü sokak cadde part bahçe fark etmeksizin. Her ay 1-2 bahane ile Atatürk'ü anmayı abartmak Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin yıl dönümü mesela veya ne bileyim Atatürk'ün okuldan mezun oluşunun yıl dönümünü kutlamak gibi zaten bir sürü resmi bayramımız var iken. Veya Her ilde bir Atatürk'ün gelince kaldığı bina müze haline getirilmiştir neredeyse her ilde ama Atatürk'ün bindiği tren denip müzede segilenir Atatürk'ün bindini Araba yat saat yok Atatürk'ün paltosu yok Atatürk'ün ceketi flan cam fanusta sergilenir. Üstüne her yere Atatürk resimleri olmalı anlaşı sevdirmek yerine Atatürk'ten uzaklaştırıyor insanları bence.

Mesela Atatürk'ün hiç bir şeyini eleştiremezsin düşüncesinde olan Bir kesim var. Atatürk doğumundan ölümüne kadar kusursuzdu algısında. İşte bu zaten ilahlaştırma oluyor hiç yanlışı yok yaptığı her şey doğru mantığı. Atatürk döneminin ilerisinde bir insandı bunu inkar eden yok. Ama oda herkes gibi insandı.

Son düzenleme:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Atatürkü severim sayarim hatalari oldu mu oldu hatasiz insan olmaz her insan hata yapar ulkemizi O ve Sehitlerimiz Kadinlarimiz Gazilerimiz Insanimiz kurtardi stratejik hamleleri iyiydi ulkeyi sadece Ataturk kurtarmis gibi gostermemeleri lazim herkesin emegi sayesinde bu oldu herkesin vatan sevgisi sayesinde oldu Ataturkun laiklik ilkesi sadece din ve devlet islerinin ayrilmasi degil vatandaslarin vicdan ibadet ve din ozgurlugudur o yuzden herkes insanlarin dinine saygili olmalidir muslumanlara saldirmak ve onlari dislamak bu ilkeye aykiridir
Bazi insanlar Ataturku icki iciyor sigara iciyor diye sevmiyorum diyor halbu ki Turkiyenin buyuk bir kismi bu hatalari yapiyor bu Onun kendi secimi seni beni etkilemiyor ki insanlar secimlerinde ozgurdur Ondan bu yuzden nefret etmek dogru degildir
Bazi insanlar halifeligi kaldirdigi icin sevmiyor biraz arastirilsa neden kaldirildigi anlasilabilir
Ataturkun fikirlerini tam anlamiyla anlamaliyiz onun ilkelerini yanlis anlayan bircok insan var Ataturku sevmeyen biri varsa onu dislamak asagilamak dogru degildir belki de bilgi eksigi vardir bilmemek degil ogrenmemek ayiptir ona neden sevmedigini sorarsiniz ve verdigi cevaplara gore ona dogru bilgiyi verirsiniz Ataturkun bazi fikirlerini sevmiyorsa fikir ozgurlugu var ama Ataturkun bazi fikirlerini sevmiyorsa ve hakaret kufur ediyorsa bu fikir ozgurlugu degildir bu saygisizliktir
Bir insan sevmese bile saygi duymak zorundadir
Biz de insanlarin fikirlerine saygi duymak zorundayiz
Ataturk bu fikir ayriliklari yuzunden birbirimize hakaret kufur etmemizi dislamamizi asagilamamizi istemezdi o aker olarak ve vatan sahibi biri olarak ulkesini insanimizla birlikte kurtardi simdi bizde elimizden geleni yapip ulkemizi guclendirmeliyiz Ataturk Turk gencligine guveniyor

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Birini ilah yerine koymak ona tapiyorum insanları evreni o yarattı demek değildir. Şirk dediğimiz şey zaten bir şeye Rabbinden daha çok değer verip daha çok benimsemektir. Bu sadece bir lidere bir siyaset adamına değil bir müzik grubuna bir insana bu şekilde tapan kişi çok maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkes şu anki nesneler hatta mezarda curuyenler de bir zamanlar gençti. Ama her genç sadece bize dedi bir biz genciz gibi sanıyor. Şahsen ben gençken öyleydim

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Atatürk'ü sevmeyen cahildir. Net. Düşmanları dahil kendisini sevmiştir çünkü ülkesini ve milletini koruyan, ölmüş düşman askerine bile saygı duyan, barışın öncüsü bir kişiliktir. Gerçek bir Türk'tür. Kendisine sunulan hiçbir makamı kabul etmemiş ve hayallerini asla satmamış, imkansız görünen hayallerini gerçekleştirmek üzere yılmadan çalışmış. Sonunda da başarıya ulaşmış. Tam bağımsız, modern, milli ekonomi milli eğitim milli silahlar ve güçlü bir Türkiye kurmuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...