Öneri 3000-4000 TL monitör önerisi

Bu konuyu okuyanlar

huylusuylu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, vakit ayırıp monitör tavsiyesi verebilirseniz çok sevinirim.

MacBook Pro i5 16 GB RAM 2020 laptop kullanıyorum. Bütçem 3000-4000 TL arası, eğer ihtiyaçlarımı daha uygun bir monitör karşılayacaksa tercih edebilirim.

Hiç oyun oynamayacağım ve grafik tasarım ile ilgili işlerim yok.

Monitörü alma amacım:
  • Yazılım geliştirme.
  • Eğitim videoları izleme.
  • Makale okuma.
  • Dizi ve film izleme.

Aradığım özellikler:
  • En önemli aradığım özellik gözü az yorması.
  • Boyutu en az 27" olmalı (kullanım amacımı göz önüne aldığımda böyle düşündüm, yanlışsam düzeltebilirsiniz.)
  • Ergonomi çok önemli monitör mutlaka dikeyde yukarı aşağı oynayabilmeli.
  • Type-C girişi (olmasa da olur ama Type-C girişi olduğunda şarj da edebiliyormuşuz. Bir tane kablodan kurtarabilir.)
  • Pivot ve VESA desteği tamamen opsiyonel olmasa da olur.
Bulduğum monitörler:

Tüm önerilere açığım, teşekkürler.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Bende de M1 MBP var. Bu tarz bir monitör bakıyorum. Şu üründe karar kaldım. Size de öneririm. Boyut, ergonomi ve çözünürlük itibariyle çok memnun eder. Cihazın en can alıcı noktası ise sadece Type C kablo ile üzerinde tüm girişleri kullanabilirsiniz. Bu girişler arasında USB-A girişler olduğu gibi Ethernet girişi dahi var.

Ethernet girişi lazım değilse bu ürüne de bakabilirsiniz.

huylusuylu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de M1 MBP var. Bu tarz bir monitör bakıyorum. Şu üründe karar kaldım. Size de öneririm. Boyut, ergonomi ve çözünürlük itibariyle çok memnun eder. Cihazın en can alıcı noktası ise sadece Type C kablo ile üzerinde tüm girişleri kullanabilirsiniz. Bu girişler arasında USB-A girişler olduğu gibi Ethernet girişi dahi var.

Ethernet girişi lazım değilse bu ürüne de bakabilirsiniz.
Öneri için teşekkürler, girişleri çok iyiymiş. Type-C ve Ethernet olması bile bu monitörü alınabilir yapıyor dediğiniz gibi. Kafama şu takıldı hem monitörü kullanırken hem laptobu nasıl şarj ediyoruz Type-C ile, hangi kablo gerekli olacak ve zararlı mı bu işlem?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Öneri için teşekkürler, girişleri çok iyiymiş. Type-C ve Ethernet olması bile bu monitörü alınabilir yapıyor dediğiniz gibi. Kafama şu takıldı hem monitörü kullanırken hem laptobu nasıl şarj ediyoruz Type-C ile, hangi kablo gerekli olacak ve zararlı mı bu işlem?
Zararlı değil kesinlikle. USB-C kablosu hem görüntü hem de elektrik aktarabiliyor. Şarj için gerekli elektriği monitörden alacak bilgisayar. Bilgisayar ne kadar isterse o kadar verir monitör. Kesinlikle zararlı bir kısmı yok merak etmeyin.