Yardım Asus TUF Gaming F15 Ethernet Denetleyicisi güncelleştirilirmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Dixxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, bugün laptopu aldım freedostu windows 10 fln kurduktan sonra ilk açtığımda ne ethernet ne de wi-fi kullanabiliyordum. Diğer PC den wi-fi sürücüsünün dosyasını flasha atıp yeni laptopa kurdum. Wi-fi çalışmaya başladı ama ethernet hala yok. Aygıt yöneticisinde ethernet denetleyicisi güncelleştirmeye çalıştım ama ayarlardan windows update'e attı orda da yeni güncelleştirme yok. İnternette de ethernet denetleyicisinin sürücüsünü bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Eren111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aga bilgisayarın çok iyi, eğer olmuyorsa tekrar forma at sil baştan yeni baştan, asusun web sitesinden kullanacağın driverleri tek tek önce indir, sonra yükle ve en son bunları güncelle, pc kapat tekrar aç işlem tamam ama önce tek tek driverleri indir

Dixxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aga bilgisayarın çok iyi, eğer olmuyorsa tekrar forma at sil baştan yeni baştan, asusun web sitesinden kullanacağın driverleri tek tek önce indir, sonra yükle ve en son bunları güncelle, pc kapat tekrar aç işlem tamam ama önce tek tek driverleri indir
knk driverleri doğru sadece ethernet denetleyicisinin güncel sürücüsünü bulamadım internette. Format fln atsam yine aynı şey olacak muhtemelen. Bana ethernet denetleyicisinin güncel dosyası lazım

Eren111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
asusun kendi web sitesinde bulamazsan driver üreticisinin sitesinde ara
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani ethernet üreticisinin web sitesinde ara

Dixxe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
asusun kendi web sitesinde bulamazsan driver üreticisinin sitesinde ara
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani ethernet üreticisinin web sitesinde ara
oldu knk 3dp_net indirdim sadece ethernet sürücüsü güncelliyor. Tşk

titanss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar Dixxe, Bende de aynı bilgisayar ve aynı sorun var nasıl yaptığını ayrıntılı anlatır mısın?

titanss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bulup indirdim yine de düzelmedi. Bu bilgisayarda böyle bir sorun varmış. Birçok kullanıcıda olmuş.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Realtek ve intel lan için var ikisinide denediniz mi ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
fx506lh mi ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
FX506HCB - Support Networking kısmında show all dan baktınız mı ? İlginçtir ki lan sadece realtek varmış. Aygıt yöneticisinde nasıl görünüyor. Onu da atabilirseniz uygun olanı atarız.

titanss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• resim_2021-09-28_150629.png
    resim_2021-09-28_150629.png
    200.2 KB · Görüntüleme: 114

Ömer Murat KARACA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Inf 64 e sağ tıkla yükle de. Sonra yeniden başlat.
Dediğinizi yaptık ancak olmadı hocam. Cihazı ilk kurduğumuzda ethernet çalıştı ancak ses sorunu yaşadık. Çözemeyince format attık ve ses çözüldü ama ethernet gitti. 5-6 kere daha format attım gene de düzelmedi.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Dediğinizi yaptık ancak olmadı hocam. Cihazı ilk kurduğumuzda ethernet çalıştı ancak ses sorunu yaşadık. Çözemeyince format attık ve ses çözüldü ama ethernet gitti. 5-6 kere daha format attım gene de düzelmedi.
Uygun driver bulmanız gerekir. Önerim kendi sitesidir.

Ömer Murat KARACA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uygun driver bulmanız gerekir. Önerim kendi sitesidir.
Kendi sitesinde kurmadığım driver kalmadı maalesef, sizin önerdiklerinizi de denedim ancak nafile. Yarın son kere ethernet kablosu takılı şekilde format atacağım. Yine olmazsa artık wifi ile kullanacağız, servis ile uğraşacak vaktim yok çünkü.