Yardım Bilgisayar SSD'yi görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

LYTH3

Asistan
Reaksiyon puanı
10
merhaba, SSD'yi garantiye göndermeden önce hiçbir kurulum yapmadan rahat bir şekilde kullanıyordum. Ancak garanti yolladım ve bana sıfırını gönderdiler. Bilgisayara taktığım zaman ise, ne disk yönetiminde ne de format ekranın da gözüküyor. Eğer ki bağlantı da sıkıntı vardır diyorsanız da Aygıt Yöneticisinde SSD bağlı gözüküyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Ekran Alıntısı.PNG Disk Yönetimi.PNG

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
garantiye götürdüğünüz yerle konuştunuzmu?

İskambil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Format atıcaksan anakartın bios pilini çıkarıp takmayı dene. Bu önceki formatın bios ayarlarını sıfırlayacaktır. Tekrar hatırlatayım format atıcaksan yap.

LYTH3

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Format atıcaksan anakartın bios pilini çıkarıp takmayı dene. Bu önceki formatın bios ayarlarını sıfırlayacaktır. Tekrar hatırlatayım format atıcaksan yap.
deneyeceğim. Cevap için teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam, denedim ancak yine olmadı :/

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Konu epey olmuş. Benimde gözümden kaçmış Önemli bi konu olduğundan yazayım dedim,bilgi olarak.

Sık rastlanabilen bi husus. Aynısı benimde başıma gelmişti. Yine Kioxia Exeria ,240 GB ssd sıfır DİSK, hiç bi şekilde görmüyordu. Hatta aygıt yöneticisinde bile görünmüyordu. Yoktu sanki SSD.

Bozuk diye, önce acele edip,servise yolladım. Tabi sağlam diye geri geldi.

Biosdan boot mode ve storage boot mode ayarlarını oynaya oynaya hatta IDE ve AHCI YI bile değiştire değiştire en sonunda gösterdim,gördü.Ondan sonra bütün ayarları tekrar defaulta aldım .O gün bu gündür, sorunsuz.

LYTH3

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Konu epey olmuş. Benimde gözümden kaçmış Önemli bi konu olduğundan yazayım dedim,bilgi olarak.

Sık rastlanabilen bi husus. Aynısı benimde başıma gelmişti. Yine Kioxia Exeria ,240 GB ssd sıfır DİSK, hiç bi şekilde görmüyordu. Hatta aygıt yöneticisinde bile görünmüyordu. Yoktu sanki SSD.

Bozuk diye, önce acele edip,servise yolladım. Tabi sağlam diye geri geldi.

Biosdan boot mode ve storage boot mode ayarlarını oynaya oynaya hatta IDE ve AHCI YI bile değiştire değiştire en sonunda gösterdim,gördü.Ondan sonra bütün ayarları tekrar defaulta aldım .O gün bu gündür, sorunsuz.
Cevabiniz icin tesekkurler, bende ayni sekilde garantiye yolladim be dediginiz gibi ayni sekilde geri yolladilar :) BIOS ayarlarini sifirladim ancak hala ayni ahci ayarina falan da baktim yine de bir turlu algilamiyor :(

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Anakart nedir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şu kırmızı bölge içindeki ayarları değiştirerek deneyin.Birebir aynısı olmayabilir. Sizde farklı bi kaç yer daha olabilir. Onları da değiştirin.
Ekran Alıntısı.PNG

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
CMD (yönetici) > diskpart > list disk
ekran görüntüsü paylaşır mısın?
*Görsel temsilidir.

Ekli dosyalar

• ka03A000000mKf2QAE__7.jpg
    ka03A000000mKf2QAE__7.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 93

LYTH3

Asistan
Reaksiyon puanı
10
CMD (yönetici) > diskpart > list disk
ekran görüntüsü paylaşır mısın?
*Görsel temsilidir.
hocam suan ekran kartimi sattigim icin birsey yapamiyorum ancak diskpart ekraninda ssd gozukmuyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam suan ekran kartimi sattigim icin birsey yapamiyorum ancak diskpart ekraninda ssd gozukmuyordu.
sadece aygit yoneticisinde ve biosun bir kisminda gozukuyordu ve o gozuktugu kisimda herhangi bir ayar yoktu.