Soru Banka/Kredi Kartları

Bu konuyu okuyanlar

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Eksi bakiyeye düşmeyen kartlara ne isim veriliiyor? Yani içerisindeki para dışında hiçbir şekilde borç (eksi bakiye) yazmayacak.
Bir de var mı önerdiğiniz kart/banka... (İş Bankası hariç)

Reaksiyon puanı
3,027
Ön ödemeli kartlar da işini görebilir, asla borçlanmazsın. Papara bu konuda çok iyi. Şu anda tek eksiği sana para göndermek isteyenlerin Papara'sı olması zorunluluğu. Yakında Papara'ya IBAN gelecek ama bu senin için sorunsa Vakıfbank açabilirsin.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Banka kartlarında borçlanma olmaz. Çünkü kartta ne kadar para varsa; ancak o kadar harcama yapabilirsin.

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Çok teşekkür ederim. Yorum ve görüşler için...
Bence hiç bulaşma ağa bende 2 bin tl limitli kartla başladım şuan 30k kredi, 6k kredi kartı, 6k ayrı kredi, 1.5k esnek hesap borcu var ?
Ön ödemeli kartlar da işini görebilir, asla borçlanmazsın. Papara bu konuda çok iyi. Şu anda tek eksiği sana para göndermek isteyenlerin Papara'sı olması zorunluluğu. Yakında Papara'ya IBAN gelecek ama bu senin için sorunsa Vakıfbank açabilirsin.
Lakin bana İBAN'lı bir tane şart o sebeple böyle bir kart şart gibi... Paycell kullanıyordum da o da tuhaf değişik bişey, İBAN'da yok mesela...

Reaksiyon puanı
3,027

Lakin bana İBAN'lı bir tane şart o sebeple böyle bir kart şart gibi... Paycell kullanıyordum da o da tuhaf değişik bişey, İBAN'da yok mesela...
Evet Paycell ben de kullandım, hesabıma gönderilen para 15 gün gelmedi en son şirketlerinden birine ulaşarak çözüldü sorunum. Kesinlikle önermiyorum. Vakıfbank bence ideal. Banka kartında borç durumu zaten olmuyor, hesabının eksi bakiyeye düşmesi bildiğim kadarıyla sadece uçakta bir şey alır da hesabında para çıkmazsa oluyor.

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Yaz beni de bu durumda olanların listesine...
ağa benim borç 46k oldu ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hesap kartı aç onda sıkıntı yok her bankadan açmaya çalış hatta her daim lazım olurlar ama kredi, kredi kartı ve esnek hesap olaylarına bulaşma bizim gibi pişman olursun yoksa 3 yıl kendi önümü kapadım şuan boş yere borçlarla daha 21 yaşındayım düşün hesap kartından pişman olmazsın para olursa harcarsın hesap kartı her zaman lazım olur işyerleri ister alım satım yaparsın adam şu banka var mı der bende örneğin 5 bankanın hesap kartı var lazım oluyor çünkü para alıp atarken kullanım ücreti aidat vs yok hesap kartlarında

RM.YirmiUc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Ben, iki adet bankalara borçlandığım için zar zor ödedim borcumu ama artık hiçbir banka bana kredi kartı vermiyor. Alabiliyorsam bankamatik kartı alabiliyorum o da Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve TEB bana bankamatik kartı bile vermiyorlar. Sürekli kullandığım QNB Finansbank bankamatik kartı var. Onu da para yatırabiliyorsam anca onu harcayabiliyorum. Anlayacağın bankamatik kartı senin için en iyisi.​