Temmuz ayı geçti Almanya,Fransa ve ABD kıskançlıktan patlıyor

Bu konuyu okuyanlar

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Hazirizzzzz
Hazirdik
Olmadı

Reaksiyon puanı
5,172
Ne kadar sevindirici bir durum dimi ! As bayrakları hemen...
Bu ülkede iki farklı yandaş var. Biri gerçekleri görüp oy veren diğeri görmeden oy veren.

Bunca yalanı dolanı görmenize ramen neden hala bu kadar savunuyorsunuz?

Şimdi diyeceksiniz muhalefetten daha iyi. Daha muhalefetin adayı kim olacak o bile belli değilken sizcede ümidi yanlış yerde aramıyor musunuz?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Bu ülkede iki farklı yandaş var. Biri gerçekleri görüp oy veren diğeri görmeden oy veren.

Şimdi diyeceksiniz muhalefetten daha iyi. Daha muhalefetin adayı kim olacak o bile belli değilken sizcede ümidi yanlış yerde aramıyor musunuz?
Gerçekleri görüp oy verenlerden kastınız kim? Gerçekleri görüp oy verenlerin de gerçekleri görmeden oy verenlerden farkı yok bence. Çünkü onlarda gerçekleri tam olarak göremiyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Yalan var yalan sen olaylara şöyle bakacan. Birisi var çıkıyor İnşAllah Temmuzdan sonra düze çıkacaz inşAllah toparlanacaz diyor. ( Devlet adamı için olması gerekende bu ) Ama diğer taraf sabah akşam öldük battık ölüyoz leş durumdayız ülkeye yatırım yapmayın vatandaşa dolar alın dolar 10 TL olacak erken seçim olacak faiz yüzde 50 olacak enfslayon yüzde 200 olacak devllete güvenmeyin flan deyip yatırımcıyı korkutan var.
Şuan kağıt üstündede olsa iyileşme verileri var büyüme rakamları olsun ihracat rakamları olsun. Ama tek sıkıntı Enflasyon şuan için. Anlaşılamaz bir fiyat artışı var bazı ürünlerde burada işin için biraz fırsatçılarda giriyor. ( Mesela Dolar 6 ayda max yüzde 15 artmış. Hadi yüzde 20 de enfslasyon oldu diyelim o ürün 10 TL iken max 12-13 TL olması lazım iken 25 TL yapılmış.) Veya Emlak piyasası fırsatçılık fiyatları yükseltiyor telepte olunca.

Muhalefetin adayı belli değil mi :D Belli olsa ne olacak o adayı belirleyecek isim gene Kemal Kılıçdaroğlu sonuçta. Daha önceki adaylarınıda gördük. Ekmek İçin Ekmelettin. Muharrrem İnce arada da bir Abdullah Gül düşünülmüş. Partili Cumhurbaşkanı sistemindeyiz. Ve 7 partinin ortak olduğu Cumhurbaşkanlığı sisteminin başarılı olması İMKANSIZ. Sen şimdi CHP-İYİ parti HDP - Saadet- DEVA-GELECEK ve DP nin idealleri ve dünya görüşü ortak bunlar iktidar olup ülke kurtaracak flan mı sanıyon gerçekten !

Ayrıca şuan görülen Kemal Kılıçdaroğlu aday. Baksana her lafa ben yapacam ben edecem diye başlıyor. Yurt sorununu ben çözecem diyor. ÖTV'yi ben kaldıracam diyor. Sağa sola 1000 Er TL ben verecem diye sözler veriyor hatta atın fav a diyor. Aday başkası olursa bu sözleri nasıl veriyor !

Reaksiyon puanı
5,172
Yalan var yalan sen olaylara şöyle bakacan. Birisi var çıkıyor İnşAllah Temmuzdan sonra düze çıkacaz inşAllah toparlanacaz diyor. ( Devlet adamı için olması gerekende bu ) Ama diğer taraf sabah akşam öldük battık ölüyoz leş durumdayız ülkeye yatırım yapmayın vatandaşa dolar alın dolar 10 TL olacak erken seçim olacak flan deyip yatırımcıyı korkutan var.
Şuan kağıt üstündede olsa iyileşme verileri var büyüme rakamları olsun ihracat rakamları olsun. Ama tek sıkıntı Enflasyon şuan için. Anlaşılamaz bir fiyat artışı var bazı ürünlerde burada işin için biraz fırsatçılarda gidiyor. ( Mesela Dolar 6 ayda max yüzde 15 artmış. Hadi yüzde 20 de enfslasyon oldu diyelim o ürün 10 TL iken max 12-13 TL olması lazım iken 25 TL yapılmış.)

Muhalefetin adayı belli değil mi :D Belli olsa ne olacak o adayı belirleyecek isim gene Kemal Kılıçdaroğlu sonuçta. Daha önceki adaylarınıda gördük. Ekmek İçin Ekmelettin. Muharrrem İnce arada da bir Abdullah Gül düşünülmüş. Partili Cumhurbaşkanı sistemindeyiz. Ve 7 partinin ortak olduğu Cumhurbaşkanlığı sisteminin başarılı olması İMKANSIZ. Sen şimdi CHP-İYİ parti HDP - Saadet- DEVA-GELECEK ve DP nin idealleri ve dünya görüşü ortak bunlar iktidar olup ülke kurtaracak flan mı sanıyon gerçekten !

Ayrıca şuan görülen Kemal Kılıçdaroğlu aday. Baksana her lafa ben yapacam ben edecem diye başlıyor. Yurt sorununu ben çözecem diyor. ÖTV'yi ben kaldıracam diyor. Sağa sola 1000 Er TL ben verecem diye sözler veriyor hatta atın fav a diyor. Aday başkası olursa bu sözleri nasıl veriyor !
O iyileşme denilen şey pandemi sebebiyle berbat geçen bir yılın ardından gelen ufak düzeltme. Dünya ekonomileri arasında negatif ayrışan bu denli güçlü nadir ülkelerden biriyiz hatta belki tek ülkeyiz. Anlaşılan en ufak bir malzemede başlıyor kendini kandırma muhabbeti?

Kılıçdaroğlu İnce gibi asla yönetemeyeceği bir insanı aday yapmış biri. Çok istiyorsunuz biliyorum ama Kılıçdaroğlu aday olmayacak. Nasıl bu kadar seçenek varken tüm muhalefeti aynı kefeye koyup sallıyabiliyorsunuz?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Birisi var çıkıyor İnşAllah Temmuzdan sonra düze çıkacaz inşAllah toparlanacaz diyor. ( Devlet adamı için olması gerekende bu )

Bu devlet adamı senin dediğin uslüpla inşallah temmuzdan sonra iyiye gideceğiz demiyor aç bir daha izle istersen tamamen çaresizlik içinde milletin aklıyla dalga geçerek temmuzdan sonra öyle bir atağa kalkacaz ki sanayi devi almanya süper güç amerika kıskançlıktan patlaycak diyor.
Ama diğer taraf sabah akşam öldük battık ölüyoz leş durumdayız ülkeye yatırım yapmayın vatandaşa dolar alın dolar 10 TL olacak erken seçim olacak faiz yüzde 50 olacak enfslayon yüzde 200 olacak devllete güvenmeyin flan deyip yatırımcıyı korkutan var.

Bu aynı şeyleri yıllar önce dolar 3 lirayken enfalsyon çok daha düşükken söylüyordunuz dolar oldu 8 lira ve bu kafa böyle giderse dolar olacak 10 euro 15. Kusura bakmada bu noktada öldük battık diyip bu işe son vermezsek gerçekten batacağız. Birde yatırmcıyı devlet uyguladığı ekonomik politikalarla kendisi yeterince korkutuyor zaten. Merkez bankasına emir verilen ülkeede yatrımcının ne işi var bu saaten sonra?

Şuan kağıt üstündede olsa iyileşme verileri var büyüme rakamları olsun ihracat rakamları olsun. Ama tek sıkıntı Enflasyon şuan için. Anlaşılamaz bir fiyat artışı var bazı ürünlerde burada işin için biraz fırsatçılarda giriyor. ( Mesela Dolar 6 ayda max yüzde 15 artmış. Hadi yüzde 20 de enfslasyon oldu diyelim o ürün 10 TL iken max 12-13 TL olması lazım iken 25 TL yapılmış.) Veya Emlak piyasası fırsatçılık fiyatları yükseltiyor telepte olunca.

Her sene ihracat geçen döneme göre %20 bilmem kaç artıyor falan bu haberleri her sene okuduk bugüne kadar bunlar bir şeyi ifade etmiyor bu noktadan sonra eğer türkiye düzelmek istiyorsa kesin bir şekilde ciddi ekonomik reformlara yeni bir iktidar ile gidilmesi lazım. Şuan tek sıkıntı enflasyon değil birçok sıkıntının arasından bir tanesi sadece. Fiyat artışı anlaşılmaz değil gayet doğal yanlış işlerin sonucu ortaya çıkan bir kriz. Suç tamamen hükümetin yani rte'nın ekonomi politikalarındadır. euronun 10 lira oldupu ülkede enlfasyon %5 artınca gelen zam 3 lira olmaz. Fırsatçılık yok demiyorum ama bu krizde fırsatçıların payı taş çatlasa %10'dur. İflas eden esnaf sayısı her ay katlanıyor insanlar giderlerini karşılayamıyor zam yapsalar ürünlerini satamıyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kılıçdaroğlu İnce gibi asla yönetemeyeceği bir insanı aday yapmış biri. Çok istiyorsunuz biliyorum ama Kılıçdaroğlu aday olmayacak. Nasıl bu kadar seçenek varken tüm muhalefeti aynı kefeye koyup sallıyabiliyorsunuz?

Kemal Kılıçdaroğlu yalan mı söylüyor o zaman ! Sabah akşam video atıp evinin mutfağından sözler veriyor ! BEN ÇÖZECEM BEN YAPACAM BEN İNDİRECEM vergiyi BEN KALDIRACAM DİYE.
Muharrem İnce'yi neden aday yaptıkları biliniyor bu arada. Adam aday yapıldıktan sonra mitinglerde bile yanlız bırakıldı. Ona yakın isimler o sırada partiden çiziildi. Üstüne kendi kanallarına bile arayıp bu adamı çok göstermeyin başımıza bela etmeyin dendi. Adamlar CHP bütçesinden para bile harcamamış Muharrem İnce'ye kendi ne yaparsa yapsın modunda takıldılar. ( YANİ İŞİN ÖZÜ MUHARREM İNCE KAYBEYSİN DİYE ADAY YAPILDI. ) Bu sayede vekilliğide gitti ve partiden şutlanmış oldu.

Nasıl bu kadar seçenek varken tüm muhalefeti aynı kefeye koyup sallıyabiliyorsunuz?

Şunu neden anlamıyonuz 7 ayrı parti bir olup ortak kararlar alamaz. Şuan görünen KK'nin insiyatifinde her şey. Ben adayım derse aday Ahmet aday derse o aday. İYİ partinin kızmasıda boşuna değil.

Bak şöyle söyleyim. Muhalefet bir döner gibi düşün. Ve bu dönerin için Kemal Kılıçdaroğlu yeşillik. Yani senin sevmediğin bir şey. Sen eviriyon çeviriyon ama bak içine ketçap koymayız diyon. Ama yeşillik hep içinde kalıyor :D O zaman mayonez koymayız diyon. O yeşillik gene orada.
Yani muhalefetin içinde Kemal Kılıçdaroğlu varken hiç bir şey olmaz diye düşünüyorum ben. Çoğu insanda böyle düşünüyor. Liderlik vasfı olmayan birisi ve 10 senede 10 seçim kaybetmiş birisi ile OLMAZ bu iş...

Reaksiyon puanı
5,172
Bak şöyle söyleyim. Muhalefet bir döner gibi düşün. Ve bu dönerin için Kemal Kılıçdaroğlu yeşillik. Yani senin sevmediğin bir şey. Sen eviriyon çeviriyon ama bak içine ketçap koymayız diyon. Ama yeşillik hep içinde kalıyor :D O zaman mayonez koymayız diyon. O yeşillik gene orada.
Yani muhalefetin içinde Kemal Kılıçdaroğlu varken hiç bir şey olmaz diye düşünüyorum ben. Çoğu insanda böyle düşünüyor. Liderlik vasfı olmayan birisi ve 10 senede 10 seçim kaybetmiş birisi ile OLMAZ bu iş...
Dünya bir alanda uzmanlaşmış insanlar ararken misal;
Ekonomi----> uluslararası ekonomi ----> uluslararası ekonomide makro dengeler,

Ekonomi ----> ulusal ekonomi -----> ulusal ekonomide cari dengeler

gibi spesifik bir alana ömrünü adamış insanlar ararken ve bunlarla bir ekip kurarken bizde;

Eğitim, hukuk, ekonomi, içişleri, dışişleri hepsi tek yerden yönetilsin. 100 kişinin vermesi gereken kararı tek kişi versin ve sonrasındada başarı beklensin...

Yanlış anlama ama sen döneri marul var diye beğenmiyorsun. Ben marullusu bile kuru ekmekten iyidir diyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Eğitim, hukuk, ekonomi, içişleri, dışişleri hepsi tek yerden yönetilsin. 100 kişinin vermesi gereken kararı tek kişi versin ve sonrasındada başarı beklensin...

Yaa siz uzayda mı yaşıyonuz :D Muhalefetin özellikle CHP yönetiminin hareketleri tutumlarını görmüyonuz mu !
Nerde işi bilenlere verme nerde adam kayırmama ! CHP içinde Tek adamcılık yok mu şimdi ? 1 kişi gık çıkarsın bakalım partiden ihraç ediliyor mu edilmiyor mu ! Şöyle sanki hiç bilmiyoz takip etmiyoz gibi saçmalamanız yok mu.

Bana söylesene muhalefetin dış politikası nedir ? Veya muhalefetin ekonomi politikası nedir ? Muhalefetin Terör ile mücadele politikası nedir ! Muhalefetin anayasa teklifi nedir. Böyle onlarca sayarım 1 tane CÜMLELERİ YOK BU KONULARDA.
Ekonomiyi nasıl düzeltecekmi muhalefet ! Doları nasıl düzeltecekmiş. vergi kaldırarak mı insanlara bedavaya para dağıtarak mı veya ÖTV-KDV sıfırlayarak millete deli gibi İthal ürün aldırarak mı ? Şu hayal dünyanızdan çıkın birazda olsa. Bana bilinmezlik ve hayal satmasın muhalefet biraz realist olsun artık.

Hepsini geçtim daha ADAYLARI YOK ORTADA. Ama halen yok uzman yok işi bilen yok tecrübeliye verilecek gibi alakasız saçma laflar ediyon. SEnin tecrübeli işinin ehli dediğin adam Alalh bilir 2 yıl öncesine kadar kimsenin bilmediği tanımadığı Beylikdüzü belediye başkanı Ekrem İmamoğlu dur ?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Yaa siz uzayda mı yaşıyonuz :D Muhalefetin özellikle CHP yönetiminin hareketleri tutumlarını görmüyonuz mu !
Nerde işi bilenlere verme nerde adam kayırmama ! CHP içinde Tek adamcılık yok mu şimdi ? 1 kişi gık çıkarsın bakalım partiden ihraç ediliyor mu edilmiyor mu ! Şöyle sanki hiç bilmiyoz takip etmiyoz gibi saçmalamanız yok mu.

Bana söylesene muhalefetin dış politikası nedir ? Veya muhalefetin ekonomi politikası nedir ? Muhalefetin Terör ile mücadele politikası nedir ! Böyle onlarca sayarım 1 tane CÜMLELERİ YOK BU KONULARDA.
Ekonomiyi nasıl düzeltecekmi muhalefet ! Doları nasıl düzeltecekmiş. vergi kaldırarak mı insanlara bedavaya para dağıtarak mı veya ÖTV-KDV sıfırlayarak millete deli gibi İthal ürün aldırarak mı ? Şu hayal dünyanızdan çıkın birazda olsa. Bana bilinmezlik ve hayal satmasın muhalefet biraz realist olsun artık.

Hepsini geçtim daha ADAYLARI YOK ORTADA. Ama halen yok uzman yok işi bilen yok tecrübeliye verilecek gibi alakasız saçma laflar ediyon.

Olmaz mı ya var tabi politikaları sen sadec akp izliyosan görmemişsindir belki. Örneğin deva partisinin ekonomi politikaları gayet iyi gözüküyor. PARTİ PROGRAMI

chp parti programındada planlarıyla ilgili güzel şeyler var. https://chp.azureedge.net/1d48b01630ef43d9b2edf45d55842cae.pdf

Yaptıkları açıklamalarda basın toplantılarındada açıklıyorlar zaten planlarını. Şuanki AKP'den çook daha iyi yönetirler bence. AKP bu saatten sonra 2005-2010 ayarlarına dönemez türkiyenın bunun için bekleyecek bir vakti yok.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bunda gülünecek ne var? Temmuz demiş ama yıl vermemiş. Bence 2023 yılının temmuzundan bahsediyor. ?

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Arkadaşlar isteyen istediği şeyi yapar görür veya görmez burada herhangi bir partiye oy verene onlar da gerçekleri görmüyor demek doğru değil

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Olmaz mı ya var tabi politikaları sen sadec akp izliyosan görmemişsindir belki. Örneğin deva partisinin ekonomi politikaları gayet iyi gözüküyor. PARTİ PROGRAMI

Aynen AKP bünyesinde iken aktif AKP vekili iken CHP ile iş tutup Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı olsun diye çift taraflı çalışan iki yüzlülük yapan DEVA partisine oy verelim dimi :D Efsane bir öneri.
2019 a kadar AKP bünyesinde olup bütün kötü şeyleri Erdoğan yaptı bütün iyi şeyleri ben yaptım diyen Ali Babacan tam süper aday !

chp parti programındada planlarıyla ilgili güzel şeyler var. https://chp.azureedge.net/1d48b01630ef43d9b2edf45d55842cae.pdf

Yaa kim takar parti programını. Onlar genel olarak TEMMENNİ listesi. Sana burda Esad'ın parti programını atayım veya Kuzey Kore liderinin partisinin programını ağzın açık kalır ne güzel demokrasi ve insan hakkı var dersin adamlarda.
Bana meydanlarda halka düzgün işler icraatlar anlatacak umut olacak çözüm önerisi sunacak parti lazım.
Net ve kısa cevaplar istiyorum bekliyorum ben CHP'den ve takip eden birisi olaran DUYAMIYORUM.

-Mesela YPG-PYD hakkında doğru dürüst kınama ağız dolusu bunlar Terör örgütüdür lafını duyamıyorum. -PKK'ya bile yarım ağız geliyor eleştiriler.
-Mesela iktidar olursa Libya meselesi ne olacak bilmiyorum duymuyorum.
-Doğu akdenizde ki haklarımız ve petrol arama ne olacak !
-Mesela Suriye meselesi ne olacak. Orada devlet kurmaya çalışanlar varken geri nasıl çekilecen ! Ve Katil Esad'a 4 milyon Suriyeli yi nasıl iade edecen
-Veya muhalefetin Kıbrıs politası nedir !
-S400 ler ne olacak !
-Rusya politikamız nedir !
-PKK ile nasıl mücadele edilecek ! HDP ile ittifak halindeyken nasıl olacka bu iş !
-HDP'ye bakanlık verilecek mi !
-İşsizlik dolar faiz enflasyon nasıl düşürülecek !
-İMF'den borç alınacka mı !

Daha yüzlerce sayarım.

Bunların HİÇ BİRİNİ BİLMİYOM.

Not: AKP'nin yorulduğunu ve yıprandığını bende düşünüyorum. Hatta görüyorumda Ama üstteki konularda tutumu ve söylemi NET hiç yoktan.

Reaksiyon puanı
5,172

Bana söylesene muhalefetin dış politikası nedir ? Veya muhalefetin ekonomi politikası nedir ? Muhalefetin Terör ile mücadele politikası nedir ! Muhalefetin anayasa teklifi nedir. Böyle onlarca sayarım 1 tane CÜMLELERİ YOK BU KONULARDA.

Hepsini geçtim daha ADAYLARI YOK ORTADA. Ama halen yok uzman yok işi bilen yok tecrübeliye verilecek gibi alakasız saçma laflar ediyon. SEnin tecrübeli işinin ehli dediğin adam Alalh bilir 2 yıl öncesine kadar kimsenin bilmediği tanımadığı Beylikdüzü belediye başkanı Ekrem İmamoğlu dur ?
6 yıldır gayet iyi anlaşabilen ortak noktalarda buluşabilen 6 partinin bulunduğu bir ittifakta nasıl tek adamdan bahsedebilirsin?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Aynen AKP bünyesinde iken aktif AKP vekili iken CHP ile iş tutup Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayı olsun diye çift taraflı çalışan iki yüzlülük yapan DEVA partisine oy verelim dimi :D Efsane bir öneri.
2019 a kadar AKP bünyesinde olup bütün kötü şeyleri Erdoğan yaptı bütün iyi şeyleri ben yaptım diyen Ali Babacan tam süper aday !

Bu sadece politika yok çözüm önerisi yok diyen sana bir örnekti partilerin politika planları olduğunu göstermek için. Ali babacanı dinlersin bin defa neden 2019 da ayrıldığını anlattı kafana yatar yatmaz ama bu adamın ekonomi becerisi ve bilgisine bu ülkenin ihtiyacı var bir ortak aday cb olursa ali babacanın ekonomi bakanı olması ülkenin hayrına olur.
Yaa kim takar parti programını. Onlar genel olarak TEMMENNİ listesi. Sana burda Esad'ın parti programını atayım veya Kuzey Kore liderinin partisinin programını ağzın açık kalır ne güzel demokrasi ve insan hakkı var dersin adamlarda.
Bana meydanlarda halka düzgün işler icraatlar anlatacak umut olacak çözüm önerisi sunacak parti lazım.
Net ve kısa cevaplar istiyorum bekliyorum ben CHP'den ve takip eden birisi olaran DUYAMIYORUM.

-Mesela YPG-PYD hakkında doğru dürüst kınama ağız dolusu bunlar Terör örgütüdür lafını duyamıyorum. -PKK'ya bile yarım ağız geliyor eleştiriler.
-Mesela iktidar olursa Libya meselesi ne olacak bilmiyorum duymuyorum.
-Doğu akdenizde ki haklarımız ve petrol arama ne olacak !
-Mesela Suriye meselesi ne olacak. Orada devlet kurmaya çalışanlar varken geri nasıl çekilecen ! Ve Katil Esad'a 4 milyon Suriyeli yi nasıl iade edecen
-Veya muhalefetin Kıbrıs politası nedir !
-S400 ler ne olacak !
-Rusya politikamız nedir !
-PKK ile nasıl mücadele edilecek ! HDP ile ittifak halindeyken nasıl olacka bu iş !
-HDP'ye bakanlık verilecek mi !
-İşsizlik dolar faiz enflasyon nasıl düşürülecek !
-İMF'den borç alınacka mı !

Bunların HİÇ BİRİNİ BİLMİYOM.

Not: AKP'nin yorulduğunu ve yıprandığını bende düşünüyorum. Ama üstteki konularda tutumu ve söylemi NET hiç yoktan.

Parti programınıda takmayacaksan neyi takacan adamlar zaten basın toplantılarında neyi yanlış görüp neyi nasıl yapmayı hedefledikerini açıklıyorlar onları dinle gir chp'nin youtube kanalına.

Kılıçdaroğlu esad benim meselem değil suriyeye demokrasi götürecek olan ben değilim diyor. Ahmet davutoğlu dışişleri ve başbakanken suriye politikası çok mu iyiydi? Berbattı. Bu ülkenin muhalefet adayları vatan haini değiller bu saydıkların konusunda ülke menfaati için ellerinden geleni yapacaklardır. En önemli meselemiz 1. ekonomi 2. adalet 3. akp'nin 20 yılda ördüğü torpil ağı. AKP'nin bu 3 sorunu düzeltecek gücü yok. Kendisi zaten dizine kadar batmış. eğer bu sorunlar düzelmesse zaten saydığın şeylerde ülkenin kendi menfaati için adım atacak gücü kalmayacak. Ekonomi olmadan bunlaırn hiçbirinde ağırlığını ortaya koyamazsın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Siyaseti bilmediğin ve takip etmediğin burdan belli :D

İttifak sistemine geçeli 6 yıl olmadı nerden 6 yıldır anlaşıyor bu partiler :D Üstüne Deva ve gelecek zaten yeni kuruldu 1 yıl anca oldu nasıl beceriyorlar 6 yıldır anlaşmayı ! AKP bünyesindeyken de mi anlaşıyorlardı.

Ayrıca o ittifakta 6 parti değil 7 parti var. 7 Kocalı Hürmüz den aklına gelsin.
CHP-İYİ parti- HDP- Saadet- Deva-Gelecek ve DP olacak o ittifak içinde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Parti programınıda takmayacaksan neyi takacan adamlar zaten basın toplantılarında neyi yanlış görüp neyi nasıl yapmayı hedefledikerini açıklıyorlar onları dinle gir chp'nin youtube kanalına.

Emin ol senden fazla takip ediyorumdur CHP'yi. Ve tek bildikleri Erdoğan şöyle Erdoğan böyle AKP şöyler AKP böyle diyerek körlemesine eleştirmek. Çözüm önerisi yok sadece eleştiri var.

Sende biliyorusn üstte saydıklarımın hiçbirine cevabın yok koca bir bilinmez hepsi. PKK gene azarsa sabah akşam eylem yaparsa sen ekonomi düzelecek mi sanıyon. PYD-YPG orada kürt devleti kurup sana salça olursa ekonomi düzelir mi sanıyon. Diyarbakırda Hatayda Hakkaride Bombalar patlar iken.
Kıbrıs veya Libyadan çekilince Doğu akdenizde ki haklarımızı kaybetince ekonomi düzelecek mi sanıyon !
ABD ne isterse yapan emir eri haline gelince uçacaz kaçacaz mı sanıyon gerçekten!

En başta söylediğimi tekrar söylüyom CHP kendi içinde olmayan bir şeyi ÜLKEYE NASIL VERECEK !

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Siyaseti bilmediğin ve takip etmediğin burdan belli :D

İttifak sistemine geçeli 6 yıl olmadı nerden 6 yıldır anlaşıyor bu partiler :D Üstüne Deva ve gelecek zaten yeni kuruldu 1 yıl anca oldu nasıl beceriyorlar 6 yıldır anlaşmayı ! AKP bünyesindeyken de mi anlaşıyorlardı.

Ayrıca o ittifakta 6 parti değil 7 parti var. 7 Kocalı Hürmüz den aklına gelsin.
CHP-İYİ parti- HDP- Saadet- Deva-Gelecek ve DP olacak o ittifak içinde.

Emin olsa senden fazla takip ediyorumdur CHP'yi. Ve tek bildikleri Erdoğan şöyle Erdoğan böyle AKP şöyler AKP böyle diyerek körlemesine eleştirmek. Çözüm önerisi yok sadece eleştiri var.

Sende biliyorusn üstte saydıklarımın hiçbirine cevabın yok koca bir bilinmez hepsi.
Darbe ne zaman oldu o günden say. O günden sonraki tüm görüşleri ortak bu isimlerin. Aksi takdirde yine hata yaparsın...

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Emin olsa senden fazla takip ediyorumdur CHP'yi. Ve tek bildikleri Erdoğan şöyle Erdoğan böyle AKP şöyler AKP böyle diyerek körlemesine eleştirmek. Çözüm önerisi yok sadece eleştiri var.

Sende biliyorusn üstte saydıklarımın hiçbirine cevabın yok koca bir bilinmez hepsi.

ya muhalefet berbat rezil tü kaka da iktidar pürü pak temiz müthiş başarılı mı? Muhalefetin gayette güzel çözüm önerileri var. Şu duruma gelmiş aKP'den her türlü daha faydalı olacaklarını düşünüyorum. Asıl akp'nin artık yapacak bir şeyi bir çözüm önerisi yok. Olsaydı zaten bugüne kadar bu hale gelmezdik. Kafadan sadece merkez bankası politikası bile muhalefetin düşmeyeceği bir yanlıştır örneğin. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemide hiçbir işe yaramayıp aksine dahada sorun üretti.(ben maalesef evet verdim) AKP çözüm değil sorun üretiyor. Muhalefet ne yaparsa yapsın akp kadar kötü olamaz bu saatten sonra.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Muhalefet ne yaparsa yapsın akp kadar kötü olamaz bu saatten sonra.

Ben öyle düşünmüyorum işte o ne olacak ! Halkta öyle düşünmüyor demek ki muhalefetin oy oranı artmıyor. Şuan ki ekonomik sıkıntılardan bunalanlar KARARSIZA geçiyor. Halen çözüm sunmayan alternatif üretmeyen muhalefet geçmiyor işte.
2018 de CHP'nin oy oranı ney ise 2021 dede aşağı yukarı aynı bu normal mi sizce !

Ve Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olsa gerçekten ama gerçekten bir lider gibi davranabileceğine inanıyonuz mu ?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Arkadaşlar isteyen istediği şeyi yapar görür veya görmez burada herhangi bir partiye oy verene onlar da gerçekleri görmüyor demek doğru değil

Gerçekleri görmeden oy verenler demek doğru oluyor ama gerçekleri görüp oy verenler tam olarak görmüyor demek yanlış mı oluyor?

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Ben öyle düşünmüyorum işte o ne olacak ! Halkta öyle düşünmüyor demek ki muhalefetin oy oranı artmıyor. Şuan ki ekonomik sıkıntılardan bunalanlar KARARSIZA geçiyor. Halen çözüm sunmayan alternatif üretmeyen muhalefet geçmiyor işte.
2018 de CHP'nin oy oranı ney ise 2021 dede aşağı yukarı aynı bu normal mi sizce !

Ve Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olsa gerçekten ama gerçekten bir lider gibi davranabileceğine inanıyonuz mu ?

Sen öyle düşün diye uğraşmıyorum zaten herkes kendi görüşünü paylaşıyor. Halk ne düşünecek onu seçimde göreceğiz. her parti kendi yaptrdığı ankette oyunu arttırıyor. :D Bu kötü gidişata rağmen akp yine kazanabilir çünkü kitlesi buna müsait.

Kılıçdaroğlunun cb adayı olacağını pek düşünmüyorum muhalefet ortak adayını seçim için ysk'ya bildiri yapılma zamanı gelinceye kadar açıklamayacak gibi duruyor ve bence doğru bir strateji. Velevki kılıçdaroğlu cb olsun ülkeyi rte gibi tek başına yönetmeyeceği için kötü bir performans beklemiyorum yukarıda dediğim gibi liyakata dayanarak iyi bakanlar atanırsa, akp'nin son 5 yıldır yaptığı basit hatalar yapılmazsa ülke iyi yönde ivme kazanır.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sen öyle düşün diye uğraşmıyorum zaten herkes kendi görüşünü paylaşıyor. Halk ne düşünecek onu seçimde göreceğiz. her parti kendi yaptrdığı ankette oyunu arttırıyor. :D Bu kötü gidişata rağmen akp yine kazanabilir çünkü kitlesi buna müsait.

Adam mesajımda alıntı yapıp siz körsünüz cahilsinize getiriyor muhabbeti görmüyon mu !

Ben kendi doğrumu yazıyorum yukarıda. İsteklerimi beklentilerimide yazıyorum. Onlara dokunmadan GENEL DOĞRULAR anlatıyorsunuz bana. Genel doğrulara karşı çıkacak birisi var mı bu ülkede ! Adalet olmasın yargı bağımsız olmasın hak hukuk eşitlik olmasın ekonomi düzelmesin diyecek adamın aklından zoru vardır. Ama bunları hemen 6 ayda ben yaptım oldu denilecek şeyler değil. Geçende çıkmış 1 yılda yurt sorununu çözecem diyor :) Yaa ülkede 8 milyon Üniversite öğrencisi varmış 1 milyona yakın yurt var genede yetmiyor 1 yıl içinde 1-2 milyonluk yurt yapacam demek bu uçuk kaçık sözün bu kadarı. Çifçiyi 1 yılda düze çıkaram Atanamayan öğretmenleri atayacam flan yuhh yani... Bu kadar desteksizde atılmaz.

Ben diyorum ki bir parti kendisinde yapmadığı şeyi ülkede de yapamaz daha kötü olur diyorum olay bu sadece. Bilip bilmeden konuşuyor herkes. Kimse kör veya cahil değil sadece ÖNCELİKLERİMİZ FARKLI. Benim önceliğim ÖTV siz PS5 almak değil mesela. Terör veya benim derdim Sıfır telefon almak değil Askerimiz nasıl daha az şehit olur veya hiç olmaz.

CHP yönetimi kadın kontanjanından Erkek atıyor ! Delegenin seçmediği üyeyi Kemal Kılıçdaroğlu tepeden atıyor ! Veya delegenin istemediği kişiyi Getirip Baş danışman yapıyor ! Parti meclisinden geçemeyen adamı alıyor tepeden o göreve atıyor ! Sonra parti genel kurul istiyor 750-800 delege imza topluyor tehtit ile şantajla 100 tanesinin imzası geri çektirilip Muharrem İnce'ye oy vermesi engeleniyor devamında bütün Muharrem İnce destekçisi delegeler kovulup 1200 delegenin 1160 tanesinin imzası ile tek aday olarak Kemal Kılıçdaroğlı Parti genel başkanı seçiliyor bunlar NORMAL İŞLER Mİ !!!

Partide bunu yapan adamlar ülke yönetirken yapmayacak mı diyon bana !

Ben halen Kemal Kılıçdaroğlu aday diye düşünüyorum. Aday olmasa bile benim üsttede söylediğim gibi dönerin içinde ki yeşillik gibi duracak orada. Ve ben dönerde yeşillik sevmiyorum !

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Bu adama (veyahut bunlara) gram saygım yok, solculara var; ama onlara da güvenemiyorum. Biz ülke olarak birilerine kin kusup diğerine güven bağladığımız için kaybettik. Şuan siyaset gündeminde Mansur Yavaş'tan ziyade güvenebileceğim tek bir siyasetçi bile yok. Bir tane bile.

Ancak tek bir gerçek var. Bunlara oy verilmez. Görmüyor musunuz artık laikliğe ne kadar karşı geldiklerini? Her hamlelerine bir din karıştırıyorlar, ülkedeki diğer kesime gram saygıları yok. İslamın emirlerine de uydukları söylenemez, çocuğun kafasına vurdu geçen törende. Tek ricam, şuna oy vermeyin.

Son düzenleyen moderatör:

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Adam mesajımda alıntı yapıp siz körsünüz cahilsinize getiriyor muhabbeti görmüyon mu !

O o tarz düşünenlerin sorunu ben öyle düşünmüyorum.
Ben kendi doğrumu yazıyorum yukarıda. İsteklerimi beklentilerimide yazıyorum. Onlara dokunmadan GENEL DOĞRULAR anlatıyorsunuz bana. Genel doğrulara karşı çıkacak birisi var mı bu ülkede ! Adalet olmasın yargı bağımsız olmasın hak hukuk eşitlik olmasın ekonomi düzelmesin diyecek adamın aklından zoru vardır. Ama bunları hemen 6 ayda ben yaptım oldu denilecek şeyler değil. Geçende çıkmış 1 yılda yurt sorununu çözecem diyor :) Yaa ülkede 8 milyon Üniversite öğrencisi varmış 1 milyona yakın yurt var genede yetmiyor 1 yıl içinde 1-2 milyonluk yurt yapacam demek bu uçuk kaçık sözün bu kadarı. Çifçiyi 1 yılda düze çıkaram Atanamayan öğretmenleri atayacam flan yuhh yani... Bu kadar desteksizde atılmaz.

İşte AKP'nin en büyük sorunu daha genel doğruları yerine getirememesi. Herkesce nasıl olması gerektiği bilinen şeyleri eline yüüzne bulaştırmıi olması. Sen daha ekonomiyi yargıyı düzeltemiyorsan bu hale getiriyorsan diğerlerini ne yapacaksın değil mi? Ben veya benim gibi düşünenler zaten 6 ay verioruz akp hadi düzelt bunları demiyoruz, veya muhalefet iktidar olunca hemen 1 yılda bunlar düzelecek demiyoruz ama akp dediğimiz parti 20 yıldır tek kişinin yönetiminde iktidarda bir partidir 20 yıl çokça uzun bir süre hala bu partı çıkıp ekonomi ve yargı reformlarından bahsediyorsa, uzun vadeye ihtiyacımız var diyecek kıvama ülkeyi getirdiyse burada bu partiden başka suçlu aramam. Her parti her lider bol keseden vaat atar erdoğanında gerçekleştirmediği veya çok geç gerçekleştirdiği bir sürü vaat buluruz. Bunlar mesele değil bunlar detay, belirleyici şeyler değiller.
Ben diyorum ki bir parti kendisinde yapmadığı şeyi ülkede de yapamaz daha kötü olur diyorum olay bu sadece. Bilip bilmeden konuşuyor herkes. Kimse kör veya cahil değil sadece ÖNCELİKLERİMİZ FARKLI. Benim önceliğim ÖTV siz PS5 almak değil mesela. Terör veya benim derdim Sıfır telefon almak değil Askerimiz nasıl daha az şehit olur veya hiç olmaz.

Ülkede 10 yaşından 70 yaşına her bir vatandaşın beklentisi ve gördüğü şey farklı. kimisi ps5, pc, telefon çok pahalı diyor kimisi ötv, arabalar çok pahalı diyor kimisi evime ucu ucuna yemek sokuyorum diyor açlık sınırının altında yaşıyor. Hep tüm bu sorunların kaynağı tek bir şey o da ekonomi. Sen ötv yi düşünürkende sorun ekonomi çocuk ps5 düşünürkende sorun ekonomi, herhangi biri telefonlar gereksiz pahalı derkende sorun ekonomi. rte'nin de en büyük sorunu yanlış ekonomi bilmesi. şimdi bu noktada herkes istiyorki ekonomiden anlayan bilimsel birikimi olan birileri el atsın değil mi? Asker, şehit muhabbetinde herkes hiç şehit vermek istemiyor yanlış mıyım? Yani sen şehit vermeyelim diyorsunda şehit vermek isteyen birileri mi var ki? Kimse şehit vermek istemiyor.
CHP yönetimi kadın kontanjanından Erkek atıyor ! Delegenin seçmediği üyeyi Kemal Kılıçdaroğlu tepeden atıyor ! Veya delegenin istemediği kişiyi Getirip Baş danışman yapıyor ! Parti meclisinden geçemeyen adamı alıyor tepeden o göreve atıyor ! Sonra parti genel kurul istiyor 750-800 delege imza topluyor tehtit ile şantajla 100 tanesinin imzası geri çektirilip Muharrem İnce'ye oy vermesi engeleniyor devamında bütün Muharrem İnce destekçisi delegeler kovulup 1200 delegenin 1160 tanesinin imzası ile tek aday olarak Kemal Kılıçdaroğlı Parti genel başkanı seçiliyor bunlar NORMAL İŞLER Mİ !!!

CHP'nin içinde bir sürü sorun bulursun ama akp'nin içindede bulursun. CHP'nin içinde tek adamlık varda rte sayesinde ülkede tek adamlık oldu oluyor. ben bu konuya takılmıyorum çünkü önceliğim ülkenin geldiği bu son haldir. ve akp'nin bunu düzeltecek bir gücünün asla ve asla olduğunu düşünmüyorum. Muhalefet ortak aday ile ikdidara gelir ülkede birleştirici bir siyaset oluşursa herkes partisi için değil ülkesi için düşünmeye başlarsa bir yol kat ederiz.

Partide bunu yapan adamlar ülke yönetirken yapmayacak mı diyon bana !

Ben halen Kemal Kılıçdaroğlu aday diye düşünüyorum. Aday olmasa bile benim üsttede söylediğim gibi dönerin içinde ki yeşillik gibi duracak orada. Ve ben dönerde yeşillik sevmiyorum !

Ben bunları yapmazlar demiyorum geleceği göremediğim için ne desem yalan olur benim tezim akp o kadar kötü durumdaki bu ülkeye artık bir fayda sağlayabilecek değil. Muhalefet 20 yılın ardından iktidar olursa çok daha başarılı olur diyorum. Kılıçdaroğlu aday veya değil, döneri nasıl seviyorsan sev ben ülkenin bu noktaya gelişinden akp'yi sorumlu tutuyorum ve muhalefetin artık daha doğru bir seçim olacağını düşünüyorum bu kadar. akp'nin içinde resmen taht kavgası var erdoğandan sonraki isim kim olacak onun savaşı veriliyor bir yanda soylu bir yanda albayrak pelikancılar vesaire. 20 yıl fazlasıyla uzun bir süre 10 yıl neredeyse her şey gayet yolunda gitti 10 yıl özellikle son 5 yıl kabus gibi geçti. Bir ülkenin tek seçeneği hele t.c.'nin tek çaresi tek bir parti değildir muhalefetin kuracağı bir hükümet akp'den çok daha iyi şeyler yapabilir.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Açıkçası çok mesaj var. Sizinkini gördüm ona hitaben yazdım. Gerçekleri görmeden oy vermek nerede yazıldı görmedim veya görmusumdur yalan olmasın farkında değilim ama bir partiye oy verenleri kapsiyorsa o da yanlış.
Bir partiye oy verenler gerçeği göremiyor demek yanlış. Bunu neyden rapor edebilirim efenim. Çünkü uygun düşmüyor.