Öneri Bu İki Bilgisayar Arasından Hangisini Almalıyım Ve Neden ?

Bu konuyu okuyanlar

xkratos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim için uzun yıllar götürmesi ayrıyeten yazılım yapacağım için aradada oyun oynuyacağım için fps oranı iyi olan özellikte bilgisayar düşünüyorum. Amd işlemciyi pek bilmediğim için sizlere sormak istedim bu iki bilgisayar arasından hangisini almalıyım ? Hangisi daha uzun süre götürür ? Vede fiyat performans olarak hangisi iyi ?
----------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Mesaj otomatik birleştirildi:

?

Son düzenleme:

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
ROG işlemcisi daha iyi. İş için daha kullanışlı olur. Ayrıca ROG serisi gayet kaliteli. Soğutmada vs. sorun yaşamazsın ve uzun yıllar kullanırsın diye düşünüyorum.

TUF ekran kartı ve depolaması daha yüksek. Oyun için daha iyi olur ama ROG'dan daha kısa ömürlü olacağını düşünüyorum.

Kişisel yorum: Arkadaşım TUF serisi bir laptop kullanıyor ve Battlefield 5 oynarken 90 dereceleri gördüğünü söyledi.

ROG alsan daha iyi olur. Ekran kartları arasında çok büyük fark yok ama işlemci arasında büyük bir fark var.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
10300H ,çoklu çekirdekte güç olarak1 ise ,4800H 2 dir.

1650 Ti e.kartı ,düz 1650 den fps olarak yüzde 15 civarı daha fazla verir.Yani bi laptopda bariz işlemci üstünlüğü var iken diğerinde ,e.kartı b,i kaç tık öne çıkıyor.

Kararı bu değerlere göre verin derim.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
4800H'lı notebook'u tercih etmeni öneririm.

redark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bir arkadaş Amdli işlemci alınmaz yazmış onu ciddiye alma herhalde 2010lu yıllarda kaldı arkadaş düşünmeden amdli olanı al. Her konuda ezer geçer.

İskambil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Benim için uzun yıllar götürmesi ayrıyeten yazılım yapacağım için aradada oyun oynuyacağım için fps oranı iyi olan özellikte bilgisayar düşünüyorum. Amd işlemciyi pek bilmediğim için sizlere sormak istedim bu iki bilgisayar arasından hangisini almalıyım ? Hangisi daha uzun süre götürür ? Vede fiyat performans olarak hangisi iyi ?
----------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

?
Her ikiside 4gb ekran kartlı uzun vade düşünülmez derim.

redark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Her ikiside 4gb ekran kartlı uzun vade düşünülmez derim.
Kendisi ram eklemesi yapar dostum. O kısım bence önemli değil. Çünkü o makineleri daha yüksek ramle alsa çok fark öder ama kendi alıp taksa çok uyguna gelir.

redark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ram den ekran kartına destek amaçlımı demek istedin? Bunun için ekran kartının paylaşımlı olması gerek. Paylaşımsız ekran kartı ram den almaz sabit kalır.
Yok dostum genel performanstan bahsettim ben. Uzun yıllar lazım ve yazılım işiyle uğraşacağım diyorsa ram ve işlemci ona yeter. İşlemci güçlü olsun ki yıprandıkça dayanma payı yüksek olsun. Arada da oyun oynarım dediği için bence çok önemsemez ekran kartını.

İskambil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İşlemci açısından Ryzen zaten tokatlar. Arkadaşın kıyaslattığı makinelere bakarsak çok yüksek bütçesi yok. Ben o yüzden dedim.
Anlıyorum seni dostum. Amacım kırmak değil. Ancak hangi bilgisayar olursa olsun laptop masa üstü farketmez. Donanımların en önemlisi ekran kartıdır. Düşük ölçekte ekran kartı bilgisayarı ileri taşımaz. Yani miyadı çabuk dolar.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
.

Bir arkadaş Amdli işlemci alınmaz yazmış onu ciddiye alma herhalde 2010lu yıllarda kaldı arkadaş düşünmeden amdli olanı al. Her konuda ezer geçer.
Bu mesajdan sonra,Evet yanlış bilgilendirme yaptığımı on yargılı baktığımı anladım dostum ben o zamanlarda bilgisayarciydim amd kendini geliştirmiş olmalı ki arkadaşlar tavsiye ediyor bak

Son düzenleme: