Anket Sağcı mısınız Solcumu?

Bu konuyu okuyanlar

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Biz sağ-sol çatışmasını atlatalı yıllar oluyor. Bölücü söylemler bunlar..
Örneğin solun merkezi CHP, sağın merkezi Saadet ile ittifak halinde..
O saçma sokak savaşları çağ dışı kaldı artık..

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Bizim ülkede SOL mantığının bilinmediğini düşünüyorum :)

Lafa geldimi havalı bir şey gibi geliyor yaşı ufak insanlara SOL cuyum demek ama gerçekte o görüşte o mantıkta davranıyorlar mı acaba tam bir muhamma.

Madem Sol cusunuz Anti Amerikancısınız ve Anti Emperyalist sinizi öyle mi ? Amerikan malı bir ayakkabı Telefon PC kesinlikle kullanmazsınız dimi !

Devletçilikten yanasınız bir de dimi her şey Kuzey Kore gibi Küba gibi devlet eliyle olmalı yani ! Özel sektör olmamalı

İşçi sınıfının yanındasınız dimi her zaman !

Ayrıca her türlü fikir özgürlüğünü desteklersiniz her kes istediğini söyleyebilir düşünebilir dimi herkes ?
Allah aşkına yazsana kullandığın telefon, giydiğin ayakkabı, kullandığın saat, parfüm, pantolon, gözlük, araba, yediğin yemekler (çoğu ithal kasmaya gerek yok), kullandığın elektrik(petrol), bilgisayar... nerenin markası/ nereden geliyor. Öyle laf yetiştirmek kolay millete:) Kim istemez bunların yerli olmasını? Belki şuan Amerika'yı kızdırmamak için susmazdık. Solla yönetilse..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Belki şuan Amerika'yı kızdırmamak için susmazdık. Solla yönetilse..

:) Amerikan lideri bile darbe ile olmadı artık muhalefeti destekleyip Erdoğan'ı devirecez diyor sen bu yönetim SOL olsaydı diyorsun :D

Şuan sözde SOL parti olan CHP'nin bütün söylemleri ABD'nin çıkarlarına hizmet ediyor. CHP'nin ABD'nin söylemlerine ters en ufak bir ifadesi bile yok.

Not: Ayrıca ben ithal ürüne karşı değilim. Ama sadece Amerikan ürünleri sadece Amerikan sevdalılarına lafım.

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57
:) Amerikan lideri bile darbe ile olmadı artık muhalefeti destekleyip Erdoğan'ı devirecez diyor sen bu yönetim SOL olsaydı diyorsun :D

Şuan sözde SOL parti olan CHP'nin bütün söylemleri ABD'nin çıkarlarına hizmet ediyor. CHP'nin ABD'nin söylemlerine ters en ufak bir ifadesi bile yok.

Not: Ayrıca ben ithal ürüne karşı değilim. Ama sadece Amerikan ürünleri sadece Amerikan sevdalılarına lafım.
Aga buna 3 tane çay vermişler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aga buna 3 tane çay vermişler.

Laflarına dikkat et bu flan hayırdır ! Çocukça yorum yapmadan önce azcık mantıklıca düşün tart öyle yaz.

YPG-PYD bizim kara gücümüzdür diyen ABD. Benzer şekilde YPG-PYD terör örgütü değildir diyen kimdi ?

Türkiye Suriye'ye girmesin diyen ABD idi. Bizim ülkede hangi partiydi girmeyin diyen ! Şuan Türkiye Suriye'den çekilmeli Esad ile barışmalı diyen parti kim !

Türkiye Libya'ya gitmesin diyen Doğu Akdenizde Petrol aramasın diyen ABD idi. Benzer şekidle Libya teskeresine hayır oyu veren parti CHP idi.

Türkiye S400 Savunma sistemi almasın diyen ABD idi. Türkiye'de biz iktidar olursa S400 leri geri verecez kullanmayacaz diyen CHP.

Liste uzar gider daha onlarca örnek yazılabilir benzer şekilde. Bana Muhalefetin 1 tane ABD'ye ters veya Zıt söylemini gösteremezsin yakın zamanda. Kıbrıs meselesinde de aynılar.

15 Temmuz'da ABD parmağı olduğu aşıkar iken muhalefet çıktı Kontrollü darbe demedimi aslında darbe yok bir ara Tiyatro dedi. ( Allah'tan o söylemden döndüler şimdilerde. )

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Hiçbir şeyci değilim; yaşadığım ülkede ekonomik refahı, adaleti, hukuku, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmayı kim sağlarsa oncuyum. Ne sağ, ne sol. Hangi taraf bunu başarabilirse onu savunurum.
Hayata bir kere geliyoruz, niye köle gibi yaşayalım ki?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Erdoğanın dediği gibi bunlara üç koyun ver güdemezler :D

Güdülmüş, güdümlü muhalefet bu ülkeye hiç bir yarar sağlamaz.

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120

Aynen aynen. Ermeni olayında da böyle demişti. Ben bu konuyla ilgileneceğim bekle ABD! Dediniz. Sonra Amerika’ya söylenen tek söz “Biden’ın söylemini kınıyorum” oldu. Bu kadar mı? Hani o hurra ABD kimmiş gün gelecek cevabını vereceğim diye halkı cesaretlendirdi. Gerçekler hayal kırıklığı. Kınıyorum kardeşim napalım?

Reaksiyon puanı
5,172
Laflarına dikkat et bu flan hayırdır ! Çocukça yorum yapmadan önce azcık mantıklıca düşün tart öyle yaz.

YPG-PYD bizim kara gücümüzdür diyen ABD. Benzer şekilde YPG-PYD terör örgütü değildir diyen kimdi ?

Türkiye Suriye'ye girmesin diyen ABD idi. Bizim ülkede hangi partiydi girmeyin diyen ! Şuan Türkiye Suriye'den çekilmeli Esad ile barışmalı diyen parti kim !

Türkiye Libya'ya gitmesin diyen Doğu Akdenizde Petrol aramasın diyen ABD idi. Benzer şekidle Libya teskeresine hayır oyu veren parti CHP idi.

Türkiye S400 Savunma sistemi almasın diyen ABD idi. Türkiye'de biz iktidar olursa S400 leri geri verecez kullanmayacaz diyen CHP.

Liste uzar gider daha onlarca örnek yazılabilir benzer şekilde. Bana Muhalefetin 1 tane ABD'ye ters veya Zıt söylemini gösteremezsin yakın zamanda. Kıbrıs meselesinde de aynılar.

15 Temmuz'da ABD parmağı olduğu aşıkar iken muhalefet çıktı Kontrollü darbe demedimi aslında darbe yok bir ara Tiyatro dedi. ( Allah'tan o söylemden döndüler şimdilerde. )
Tüm mesele siyasette denge denge denge...

Kimse gidip amerikanın kucağına atlayalım pyd ile sarılalım demiyor... Bugün venezuela petrolü keşke dolarla satsaydı. Şuan en azından emperyalizme direnecek gücü olurdu...

Technopat kullanıyorum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
57

Ben mi dedim terör örgütü değildir diye? ABD zaten her ülkenin zıttına oynuyor. Ek olaraktan:
Uyuşturucu araştırma önergesi red edildi :)

ABD Rusya'ya para kazandırmamak içöin S400 istemedi.
Hemen söyleyeyim. AAAAAAA söylemişim.

Tiyatro diyene benim zaten saygım yok. Ayrıca CHP'li sayılmam.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tüm mesele siyasette denge denge denge...

Kimse gidip amerikanın kucağına atlayalım pyd ile sarılalım demiyor... Bugün venezuela petrolü keşke dolarla satsaydı. Şuan en azından emperyalizme direnecek gücü olurdu...

Katılıyorum. Denge çok önemli.

Denge sağlanamıyorsa öncelik kendi ülkenin çıkarı menfaati olmalı ama bana göre. Siyasette ikili ilişkilerde yeri gelir 1 adım geri yeri gelir 2 adım iler atarsın itersin çekersin bunlar olabilecek şeyler.

Ama Libya'da ne işimiz var dedimi bu denge olmuyor. ( Doğu akdenizdeki hakkımızı savunmak için bazı riskler alman gerekiyor. )
Veya YPG-PYD-PKK bizim TÜrk askerlerini vururken Hatay'da her gün bombalar patlarken adamlar oraya yığınak yapıp bizim üstümüzden devlet kurma planları yaparken onlar terorist değil biz neden onları vuralım ki nerede Suriye ye girelim ki dedimi iş başka bir şey oluyor.

Yoksa denge politikasını kesinlikle katılırım. Bu gün ters düşmen gerekir yarın ülke menfaati oldumu mecbur iyi görünmen. AMA ÜLKE MENFAATİN VARSA.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Bağlaç olan 'de' olarak kullandıysan, ayırmayı unutmuşsun şekerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sağcıyım xd

Kanka bir de 'red edildi' diye yazılmaz. Daha okusam neler bulacağım kim bilir...

Son düzenleme:

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Ozan

Suriye hariç dediğin şeylere katılıyorum
Ama Suriye konusu bizim sorumluluğumuz da değil
Ben ırkçı değilim
Esed kendi halkını kendi ülkesini yok etmek istiyorsa yapsın
CHP'ye sadece burada katılıyorum
Yolla Suriyelileri esed ister öldürsün ister affetsin burada merhamet yanlış
Sanki aynı durumda biz olsak Suriyeliler bize kucak açacak şimdi bana vicdan edebiyatıda yapma sakın
Türkiye bendede Esed le anlaşma yapıp Suriyelileri göndermesi lazım ve Suriye halkının geleceği Esed'in insiyatifine bırakılmalı

Aynen aynen. Ermeni olayında da böyle demişti. Ben bu konuyla ilgileneceğim bekle ABD! Dediniz. Sonra Amerika’ya söylenen tek söz “Biden’ın söylemini kınıyorum” oldu. Bu kadar mı? Hani o hurra ABD kimmiş gün gelecek cevabını vereceğim diye halkı cesaretlendirdi. Gerçekler hayal kırıklığı. Kınıyorum kardeşim napalım?
Ya işte tek kelime ebeligi yapar bunlar ancak
CB her konuşmasında her zaman atlamadan
Hamd olsun
Allah
İman
Vicdan
Hak
Bunlardan bahseder
Ama icraatta bunlarla ilgili birşey yok
Erdoğan hep der ya Allah yardımcımız olsun diye tek milleti aldatmadir bu
Eğer Erdoğan gerçekten Allah'ın yardımına guvenseydi İsrail'e savaş açardı ama o ne yaptı iktidar olabilmek için İsrail CB nına one minute dedi
Gariban cahillerde bunu mazlumların haklarını savunmak için yaptığını zannetti
Ama tek amaç iktidar olmaktı

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Katılıyorum. Denge çok önemli.

Denge sağlanamıyorsa öncelik kendi ülkenin çıkarı menfaati olmalı ama bana göre. Siyasette ikili ilişkilerde yeri gelir 1 adım geri yeri gelir 2 adım iler atarsın itersin çekersin bunlar olabilecek şeyler.

Ama Libya'da ne işimiz var dedimi bu denge olmuyor. ( Doğu akdenizdeki hakkımızı savunmak için bazı riskler alman gerekiyor. )
Veya YPG-PYD-PKK bizim TÜrk askerlerini vururken Hatay'da her gün bombalar patlarken adamlar oraya yığınak yapıp bizim üstümüzden devlet kurma planları yaparken onlar terorist değil biz neden onları vuralım ki nerede Suriye ye girelim ki dedimi iş başka bir şey oluyor.

Yoksa denge politikasını kesinlikle katılırım. Bu gün ters düşmen gerekir yarın ülke menfaati oldumu mecbur iyi görünmen. AMA ÜLKE MENFAATİN VARSA.
Erdoğan'ın ilk zamanları en çok tartışılan konu AB'ye girmekti. Şuan, o zaman yapılanların sadece Avrupa'dan yatırım toplamak ve askerin ilgisini dağıtmak için olduğunu görüyoruz. Sizce siyasette insanlara söylenenler o hükümetin gerçekten yapmak istedikleri mi, yoksa kamu talebi, uluslararası talep vs vs sonucu oluşmuş nabza göre şerbet sözler mi bunu düşünmek gerek ilk başta.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Suriye hariç dediğin şeylere katılıyorum
Ama Suriye konusu bizim sorumluluğumuz da değil
Ben ırkçı değilim
Esed kendi halkını kendi ülkesini yok etmek istiyorsa yapsın
CHP'ye sadece burada katılıyorum
Yolla Suriyelileri esed ister öldürsün ister affetsin burada merhamet yanlış
Sanki aynı durumda biz olsak Suriyeliler bize kucak açacak şimdi bana vicdan edebiyatıda yapma sakın
Türkiye bendede Esed le anlaşma yapıp Suriyelileri göndermesi lazım ve Suriye halkının geleceği Esed'in insiyatifine bırakılmalı

Türk tarihini incele gerekirse 1000-1500 yıl geri git. Kendisine sığınan ve yardım isteyen kim olursa olsun Türkler geri vermiş mi bir bak bence. Bu millet en sevmediği dinen en uzak olduğu Yahudileri bile zulümden ölümden kurtarmış ve onlara toprak vermiştir.

Dibinde Esad halkına bombalar atar keserken ( Kimyasal silah kullandığıda tescilli ) Sen burada ben görmedim ki duymuyom ki diye davranamazsın. ) Şaka değil bu Sadece bizim ülkeye kaçan 4 milyon. Diğer sağa sola kaçam diğer ülkelere gidenler ile 9-10 milyon insan bunlar durduk yere kaçmıyor heralde.

Not: Bu arada Esad ile barışacaz tüm multecileri geri gönderecez lafı tamamen fasa fiso. Gitmez ki kimse. Azcık kendini onların yerine koy ve senin evini bombalayan belki anneni babanı kardeşini öldüren evini arabanı yakan ve senin 10 yıldır başka ülkelerde sefillik çekmene neden olan Esad'ın yanına geri git elini öp barışın hadi demek gibi bir şey bu. Neden yapsınlar ? Esad ölmeden veya devrilmeden bu insanlar geri gitmez.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Ülkemizde gerçek anlamda bilinir sağ ve sol parti yok CHP merkez solda olan AKP ise merkez sağ da olan bir parti.