Soru Bilgisayarımda fps düşüşü yaşıyorum

Bu konuyu okuyanlar

fred.stefler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar ben pc ye ram takviyesi yaptım 1x8 vardı 2x8 e çıkarttım bazı oyunlarda fps düşüşü yaşadım forumlardan takip ettim ram frekanslarının uymaması sonucu olabiliyormuş.
fakat bende herşey uyumlu ama bunu takarken birde pc yi temizleme gereği duydum ve temizledim tozlarını termal macun nerdeyse kalmamıştı acaba fps düşüşünün sebebi termal macun olmaması olabilirmi yoksa ramlerden devam mı etmeliyim sorunu aramaya?

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
arkadaşlar ben pc ye ram takviyesi yaptım 1x8 vardı 2x8 e çıkarttım bazı oyunlarda fps düşüşü yaşadım forumlardan takip ettim ram frekanslarının uymaması sonucu olabiliyormuş.
fakat bende herşey uyumlu ama bunu takarken birde pc yi temizleme gereği duydum ve temizledim tozlarını termal macun nerdeyse kalmamıştı acaba fps düşüşünün sebebi termal macun olmaması olabilirmi yoksa ramlerden devam mı etmeliyim sorunu aramaya?
Iki ramin cl si aynı mı
Termal macun sürmediysen sorun ondan kaynaklı olabilir

fred.stefler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• slot1.jpg
    slot1.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 118
  • slot3.jpg
    slot3.jpg
    79.3 KB · Görüntüleme: 120

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
MSI Afterburner programını FPS düşüşü yaşadığın oyunda çalıştırıp ekran görüntüsü atabilir misin?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Macun kalmamışsa,işlemcin aşırı ısınıyorur,drop olur. Boşta iken bile sıcaklığa bi bak ,anlaşılır. programlar, speccy,coretemp,hwmonitör,aida 64

fred.stefler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim arkadaşlar macunu yeniledikten sonra durum düzeldi çok iyi performans alıyorum sorunum çözüldü.

Son mesajlar