Soru Bisiklet önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
49
Merhaba dostlar,

İstanbul trafiğinden sıkıldığımdan ötürü bisiklet almaya karar verdim (Scooter sevmiyorum). Ama en son bisiklet kullandığımda 1 2 marka vardı piyasa da.. Şuan Kron, Yamaha, Salcano gibi bir dünya marka bulunmakta. Kısacası şöyle maksimum 2.500tl civarı hızlı ve hafif bir bisikelt arıyorum. Örnek kron gibi markalar. Uzun yıllar bisiklet kullanığımdan hız konusunda iyiyimdir bisiklet de isteklerime uyarsa dört dörtlük olur. Önerilerinizi bekliyorum

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Öncelikle bisiklet seçimi çok ciddi bir konudur. Her tür bisikletin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Ben şahsen size şehir bisikleti almanızı tavsiye ederim. Hem dağ bisikletlerinden hafifler hem de daha hızlılar. Mosso, Ghost, Carraro, Scott, Speacialized, Giant gibi markalara bakabilirsiniz. Ben 2015ten beri Salcano City Fun 60V kullanıyorum ve memnunum. Eğer yeni başlıyorsanız uygun modelleri alabilirsiniz yalnız sele ve pedalları değiştirmeniz gerekebilir. Boy, kilo ve bacak boyunuza göre uygun modeli seçmeniz gerekir. Bu ölçülere göre bisikletlerde dağ, şehir, yarış bisikletlerindeki jantlar ve ebatlar değişmektedir. Örneğin sizin ölçünüze 26 inç dağ bisikleti uygun iken, yine sizin ölçülerinize 28 inç şehir bisikleti uygun olacaktır. Sizin ölçüleriniz sabit iken bisiklet türlerinde bu ölçülere uygun bisiklet ebatları değişiklik gösterecektir.

Reaksiyon puanı
49
Öncelikle bisiklet seçimi çok ciddi bir konudur. Her tür bisikletin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Ben şahsen size şehir bisikleti almanızı tavsiye ederim. Hem dağ bisikletlerinden hafifler hem de daha hızlılar. Mosso, Ghost, Carraro, Scott, Speacialized, Giant gibi markalara bakabilirsiniz. Ben 2015ten beri Salcano City Fun 60V kullanıyorum ve memnunum. Eğer yeni başlıyorsanız uygun modelleri alabilirsiniz yalnız sele ve pedalları değiştirmeniz gerekebilir. Boy, kilo ve bacak boyunuza göre uygun modeli seçmeniz gerekir. Bu ölçülere göre bisikletlerde dağ, şehir, yarış bisikletlerindeki jantlar ve ebatlar değişmektedir. Örneğin sizin ölçünüze 26 inç dağ bisikleti uygun iken, yine sizin ölçülerinize 28 inç şehir bisikleti uygun olacaktır. Sizin ölçüleriniz sabit iken bisiklet türlerinde bu ölçülere uygun bisiklet ebatları değişiklik gösterecektir.
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. İlk bisikletimi sene 2007 de almıştım Salcanoydu ve çok uzun süre binmiştim sağlamdı. Totalde 10 küsür yıllık bir deneyemim var tabii dediğiniz gibi boy kilo faktörü önemli benim boy 1.86 kilo 86 buna uygun bir şehir bisikleti bakmak mantıklı geldi bana da dağ bisikletleri tekerlek farkıyla bile ağırlıklarıın belli ediyorlar.. Şehir bisikleti olarak bana https://www.hepsiburada.com/kron-no...MI5PnVoNri8gIVOxkGAB0q5wsqEAQYASABEgK0T_D_BwE Bunu önerdiler siz ne dersiniz acaba Kron bu konular da iyi bir markaymış sanırım. İşe giderken kullanacağımdan hızlanabilmesi çok önemli benim için :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. İlk bisikletimi sene 2007 de almıştım Salcanoydu ve çok uzun süre binmiştim sağlamdı. Totalde 10 küsür yıllık bir deneyemim var tabii dediğiniz gibi boy kilo faktörü önemli benim boy 1.86 kilo 86 buna uygun bir şehir bisikleti bakmak mantıklı geldi bana da dağ bisikletleri tekerlek farkıyla bile ağırlıklarıın belli ediyorlar.. Şehir bisikleti olarak bana https://www.hepsiburada.com/kron-nomad-4-0-md-mekanik-disk-fren-28-jant-profesyonel-sehir-bisikleti-2021-p-HBV000019TJ0J?magaza=MİMOZA BİSİKLET&gclsrc=aw.ds&&wt_gl=cpc.6810.shop.nelk.spor-ssc&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMI5PnVoNri8gIVOxkGAB0q5wsqEAQYASABEgK0T_D_BwE Bunu önerdiler siz ne dersiniz acaba Kron bu konular da iyi bir markaymış sanırım. İşe giderken kullanacağımdan hızlanabilmesi çok önemli benim için :)
Ek olarak bahsettiğiniz markalara da bakıyorum baya uzak kalmışım piyasaya benim bildiğim 3 5 marka vardı :) bunları hiç duymamıştım

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. İlk bisikletimi sene 2007 de almıştım Salcanoydu ve çok uzun süre binmiştim sağlamdı. Totalde 10 küsür yıllık bir deneyemim var tabii dediğiniz gibi boy kilo faktörü önemli benim boy 1.86 kilo 86 buna uygun bir şehir bisikleti bakmak mantıklı geldi bana da dağ bisikletleri tekerlek farkıyla bile ağırlıklarıın belli ediyorlar.. Şehir bisikleti olarak bana https://www.hepsiburada.com/kron-nomad-4-0-md-mekanik-disk-fren-28-jant-profesyonel-sehir-bisikleti-2021-p-HBV000019TJ0J?magaza=MİMOZA BİSİKLET&gclsrc=aw.ds&&wt_gl=cpc.6810.shop.nelk.spor-ssc&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMI5PnVoNri8gIVOxkGAB0q5wsqEAQYASABEgK0T_D_BwE Bunu önerdiler siz ne dersiniz acaba Kron bu konular da iyi bir markaymış sanırım. İşe giderken kullanacağımdan hızlanabilmesi çok önemli benim için :)

Ek olarak bahsettiğiniz markalara da bakıyorum baya uzak kalmışım piyasaya benim bildiğim 3 5 marka vardı :) bunları hiç duymamıştım
Kron firması da Salcano gibi yerli bir firma. Ama önerdiğim diğer markaların bisikletleri daha kaliteliler. Tabi fiyatları da biraz daha pahalı. Ben 2015ten beri aynı bisikleti kullanıyorum fakat bisikletime azami bakımı kendim yapıyorum. Mat siyah olduğu için motip marka mat siyah ve astar boyaları aldım. 3000lik kum zımpara ile çizilen boyası giden yerleri zımparaladım. Sonrasında derin çizikleri astar üstüne mat siyah boya ile boyadım. Geri kalan az çizikli yerleri ise mat siyah boya ile boyadım. Şu an bisiklet ilk günkü gibi diri duruyor. Hatta bunu geçen hafta sonu beraber bisiklet sürdüğüm arkadaşımda söyledi.

• B-Twin
  • Bianchi
  • BMC
  • Cannondale
  • Carraro
  • Claud Butler
  • Corelli
  • Corratec
  • Creme
  • Cube
  • Felt
  • Fuji
  • Gazelle
  • Geotech
  • Ghost
  • Giant
  • Goccia
  • Gomax
  • Kron
  • KTM
  • Lapierre
  • Merida
  • Mosso
  • Nirve
  • Orbea
  • Orbis
  • Raleigh
  • Salcano
  • Scott
  • Skoda
  • Specialized
  • Sedona
  • Trek
  • Ümit
  • Whistle

Katlanır Bisiklet Markaları

• B-Twin
  • Bianchi
  • Brompton
  • Carraro
  • Corelli
  • Dahon
  • Giant
  • Kron
  • Mosso
  • Salcano
  • Soho
  • Tern
  • Ümit

1630678462512.png

1630678558344.png

Bendeki bisikletler bunlar.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
49
Kron firması da Salcano gibi yerli bir firma. Ama önerdiğim diğer markaların bisikletleri daha kaliteliler. Tabi fiyatları da biraz daha pahalı. Ben 2015ten beri aynı bisikleti kullanıyorum fakat bisikletime azami bakımı kendim yapıyorum. Mat siyah olduğu için motip marka mat siyah ve astar boyaları aldım. 3000lik kum zımpara ile çizilen boyası giden yerleri zımparaladım. Sonrasında derin çizikleri astar üstüne mat siyah boya ile boyadım. Geri kalan az çizikli yerleri ise mat siyah boya ile boyadım. Şu an bisiklet ilk günkü gibi diri duruyor. Hatta bunu geçen hafta sonu beraber bisiklet sürdüğüm arkadaşımda söyledi.

• B-Twin
  • Bianchi
  • BMC
  • Cannondale
  • Carraro
  • Claud Butler
  • Corelli
  • Corratec
  • Creme
  • Cube
  • Felt
  • Fuji
  • Gazelle
  • Geotech
  • Ghost
  • Giant
  • Goccia
  • Gomax
  • Kron
  • KTM
  • Lapierre
  • Merida
  • Mosso
  • Nirve
  • Orbea
  • Orbis
  • Raleigh
  • Salcano
  • Scott
  • Skoda
  • Specialized
  • Sedona
  • Trek
  • Ümit
  • Whistle

Katlanır Bisiklet Markaları

• B-Twin
  • Bianchi
  • Brompton
  • Carraro
  • Corelli
  • Dahon
  • Giant
  • Kron
  • Mosso
  • Salcano
  • Soho
  • Tern
  • Ümit

Ekli dosyayı görüntüle 162808

Ekli dosyayı görüntüle 162809

Bendeki bisikletler bunlar.
Güzel bisikletler :). Dediğiniz tüm markalara bakacağım çok teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için