Yardım Ekran sürekli siyah oluyor

Bu konuyu okuyanlar

aygezisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İkinci el gigabeyt GTX 1650 oc ekran kartı aldım bilgisayar eski ekran kartımda hem çok daha hızlıydı hemde siyah ekran vermiyor du bu yeni ekran kartını taktım ve PC yarım saat bekledim açıldı sonrasında siyah ekranla karşılastim rasgele tıkladım yenile filan yaptım ekrana görüntüler geldi ama sürücü yüklü olmadığından her şey çok büyük tü sürücü yüklemek için Google yada opera açmaya çalıştığım da siyah ekran veriyor sadece mouse gözüküyor bunu nasıl çözerim aldığım adam her türlü oyunu oynuyordu bende nie böyle oldu

Çözüm
1öncelikle bilgisayarına yeni ekran kartını takmadan önce sürücülerini yükle ( eski ekran kartını takabilirsin veya dahili ekran kartın varsa onu da kullanabilirsin.)

2. Eski ekran kartının bütün sürücü dosyalarını bilgisayarından temizle

3. yeni ekran kartını tak.

4.önceden yüklemiş olduğun ekran kartı sürücülerini çalıştır ve kur.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
1öncelikle bilgisayarına yeni ekran kartını takmadan önce sürücülerini yükle ( eski ekran kartını takabilirsin veya dahili ekran kartın varsa onu da kullanabilirsin.)

Çözüm

aygezisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

aga hallettim bir ara ekran geldi ama sürücü yüklenmemiş ekran yani her şey çok büyük olur ya windows kendi çözünürlüğü işte bir şekilde hemen sürücüyü indirdim kurdum indirmeye çalışırken opera haricinde her yer gene siyahdı masaüstü filan umarım bu sorunla bir daha karşılaşmam tavsiyen için eywallah <3

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Yapabilirseniz gpu bios güncellemesi de sorunu çözebilir. Yanlış yaparsanız tuğla olur kart :D Nvflash ve siteden bakacaksınız. TechPowerUp

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Yapabilirseniz gpu bios güncellemesi de sorunu çözebilir. Yanlış yaparsanız tuğla olur kart :D Nvflash ve siteden bakacaksınız. TechPowerUp
gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum hocam, eski anakartsa dediğiniz gibi tuğla olur arkadaşımızda pek bilgili değildir muhtemelen elindeki bilgisayardan olmasını istemeyiz sanırsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga hallettim bir ara ekran geldi ama sürücü yüklenmemiş ekran yani her şey çok büyük olur ya windows kendi çözünürlüğü işte bir şekilde hemen sürücüyü indirdim kurdum indirmeye çalışırken opera haricinde her yer gene siyahdı masaüstü filan umarım bu sorunla bir daha karşılaşmam tavsiyen için eywallah <3
rica ederim iyi forumlar :)

Son mesajlar