Soru Papara hesabını yanlış zamandamı açtım?

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Arkadaşlar bundan yaklaşık 1 hafta önce papara başvurusu yaptım. Onaylandı. Şimdi kartım basılmış. 2 gün sonra kuryeye teslim edilcekmiş. 2 hafta sonrada bana gelcekmiş ama bir sorun var. Biz haftaya 1 haftalığına balıkesire gidicez ve yazığım adres istanbul. Biz tatildeyken kart eve gelirse napıcam? Kartın iptal olmasını istemiyorum :(

Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar bundan yaklaşık 1 hafta önce papara başvurusu yaptım. Onaylandı. Şimdi kartım basılmış. 2 gün sonra kuryeye teslim edilcekmiş. 2 hafta sonrada bana gelcekmiş ama bir sorun var. Biz haftaya 1 haftalığına balıkesire gidicez ve yazığım adres istanbul. Biz tatildeyken kart eve gelirse napıcam? Kartın iptal olmasını istemiyorum :(
kuryeyle konuşup istediğin yere getirtebilirsin diye biliyorum ama şehir dışı oluyor mu bilmiyorum

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Kurye şirketine ya da paparaya bildirin durumu emin olmak için
Üst komşu kurye geldiğinde göremeyebilir kapıya "teslimat üst komşuya yapılacak" yazın nolur nolmaz :D
O zaman ben paparayı arıyom kart gelirse üst komşuya verin ben şehirdışında olucağımı. İnşallah dediğin olur yoksa birşeye elveda demek zorunda kalcam :(

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
2-3 Gün içerisinde tekrar kurye ile evine getiriyorlar eğer yine evde değilsen kargonun merkezinden kendin alıyorsun yanlış değilsem kimlik istedikleri için komşu alamıyor.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Olur sanırım benden kimlik istediler 17 yaşındayım alt komşumuz da sipariş etti o 14 yaşında ondan istememișler. Biraz rahatlar güvenlik konusunda bence problem etmezler
Pekala :) İnşallah biz balıkesire gitmeden alabiliriz kartı. Olmadı dediklerinizi yapıcam. Teşekkürler :)

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
İmza istedikleri için komşunuz kartı alamaz. Papara ile iletişime geçip tekrardan kartı göndermelerini isteyebilirsiniz.

Patron12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki şey yapabilirmiyim kartı şu günden sonraki günlerde alabilirim desem

Pek sorun olmuyor arayıp senden tekrar randevu alırlar. Eğer çok uzun süre eve gelmezsen o zaman 3kart paparaya gider. Ama sana yine kart yollarlar bu kadar dert etme bence :) çünkü müşteri sensin onlarda senden para kazanacaklar.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Pek sorun olmuyor arayıp senden tekrar randevu alırlar. Eğer çok uzun süre eve gelmezsen o zaman 3kart paparaya gider. Ama sana yine kart yollarlar bu kadar dert etme bence :) çünkü müşteri sensin onlarda senden para kazanacaklar.
inşallah hocam kartı teslim alıp kullanmak istiyorum hemen

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sözleşmeli kart. Sizin orada olmanız şart. Ama kuryeyle iletişime geçip bekletebilirsiniz belki. Ya da gider sonra yenisi gelir..

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Aynısını yaşadım, Papara kartım ben tatildeyken geldi, evde olmadığımı söyledim ve onlar yere bırakıp gittiler :D Komşuya söyledim komşu gitti yerden aldı.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
SON SONUÇ:

Kartım geldi ama ben istanbula gelemediğim için alamadım. Benim yerime üst komşum sözleşmeyi imzalayıp aldı. Şu anda kart komşuda. Hiçbir sorunla karşılaşmadık allaha şükür. İstanbula dönümce kartımı komşudan alıp kullanmaya başlayacağım. İninalıda çöpe atarım artık :D

Yardımcı olan herkese minnettarım.