Soru Vasat dizüstü önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Dizüstü bilgisayar almayi düşünüyorum. Bütçe Max 4000 fln diyeyim. Fazla bi beklentim yok, F/p olsun 14 inc olmasini istiyorum mümkünse
şu nasil sizce

Iyi midir?

Ya da bu

Birinci mi ikinci mi daha iyidir yanda sizin görüşünüz nedir

Çözüm
Bismillahirrahmanirrahim..
1; bu ürünü alacağım son kararim memnun eder demi
2; yazılım vs windows anahtarı için bilgisayarci daha sağlamak bir adim mi olur? Tanıdık var baya uzman biri ama
3; lisans anahtarı alıyorz ya sanırım o anahtar mail adresiyle geliyor. Bunu bilgisayarcinin yanındayken mi aldirmam lazım yani
4; gmail hesabi fln gerekiyor mu windows 10 homede
5; bi videoda bi adam dedi ki 10 pro en iyisi. Diğerleri eski sürümüdür dedi. Kafam karıştı
1- Ben olsam o modeli tercih ederdim, kardeşime de almayı düşünüyorum oyunsuz kullanımda her türlü iş görür.
2- Eğer korsan Windows kurmayacak tanıdık biriyse evet verebilirsiniz ona. Hata riski minimuma iner.
3- İstediğin zaman alabilirsin. Format sırasında o Windows keyini...

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
lenovo ryzen5 3500u Vega 8 8gb ram 256gb ssd kullanıyorum bataryası 1 yılda bitti yani artık 12 dk falan dayanıyor yarın servise kargolayacam biraz hızlı ısınıyor soğtucu alman şart csgoda 55fps nuke de falan yani büyük haritada 20 30 fps oynuyorum tavsiye etmiiyorum çok 1 sene önce ucuz diye inidirmde vardı 2800tlye aldım 400tlye alınır mı bilmiyorum yani fp olarak güzel ama 6000 kusura güzel bilgisyarlar var abime alacaz onuda yani kullanıyorum çok sıkıntı yok anlık ubuntu kullanıyorum çok daha seri açıyor uygulamaları görüşüm bu şekilde not: amd a8 falan dahada çöp onlara bakma bile
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya kısacası oyun oynnıyor ama yani çok oynanmıyor kodlamada falan iyi yani ağır unity vs açıyor baya hızlı ama rami daha yüksek olunca daha iyi olur wither 2 oynadım en yüksek oyun oalrak çok yazdım xd

Reaksiyon puanı
7,999
Günlük kullanım için ilk model alınabilir. 5. Nesil Ryzen 3 var. Güç tüketimi olarak biraz daha başarılı. Performansı da üzmez 4 gerçek çekirdek 8 sanal çekirdek var. 512GB SSD'de var. İleride baktınız yetmedi bir 8GB Ram daha alıp 16 yapar uzun süre kullanırsınız. Grafik birimi de günlük kullanım, ofis işleri için gayet yeterli.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
2. el düşündün mü hiç?
Yok ya
Günlük kullanım için ilk model alınabilir. 5. Nesil Ryzen 3 var. Güç tüketimi olarak biraz daha başarılı. Performansı da üzmez 4 gerçek çekirdek 8 sanal çekirdek var. 512GB SSD'de var. İleride baktınız yetmedi bir 8GB Ram daha alıp 16 yapar uzun süre kullanırsınız. Grafik birimi de günlük kullanım, ofis işleri için gayet yeterli.
Ya öyle fazla bir işim yok bilgisayarda oyun oynamam birkaç program yüklerim video yapma vs kitap yazacağım. Yüksek bir beklentim yok zaten iyi bilgisayar dediğin 10k ya alınır. Neyse bu model iyiyse hoşuma gitti baya hem 14 inc.

Bu siteden alinsa güvenilir midir, yoksa mağazadan bizzat gidip almak mi

Reaksiyon puanı
7,999
Ya öyle fazla bir isim bilgisayarda oyun oynamam birkaç program yüklerim video yapma vs kitap yazacağım. Yüksek bir beklentim yok zaten iyi bilgisayar dediğin 10k ya alınır. Neyse bu model iyiyse hoşuma gitti baya hem 14 inc.

Bu siteden alinsa güvenilir midir, yoksa mağazadan bizzat gidip almak mi
Dediğiniz işler için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Mağaza mı internet mi derseniz karar sizin. İkisi de aynı ürünü gönderecek sadece güvenilir siteden almanızı öneririm. Akakçe'de en ucuz n11 gözüküyor, satıcıya baktım %100 puanı var. Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Garantiye almak için kargo geldiğinde videoya çekerek kutuyu açabilirsiniz. Kırık , bozuk veya farklı ürün gelirse bu sayede itirazınız %100 geçerli olacaktır.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Dediğiniz işler için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Mağaza mı internet mi derseniz karar sizin. İkisi de aynı ürünü gönderecek sadece güvenilir siteden almanızı öneririm. Akakçe'de en ucuz n11 gözüküyor, satıcıya baktım %100 puanı var. Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Garantiye almak için kargo geldiğinde videoya çekerek kutuyu açabilirsiniz. Kırık , bozuk veya farklı ürün gelirse bu sayede itirazınız %100 geçerli olacaktır.
Ben alana kadar inşallah fiyat değişimi vs stokta kalmadi gibi sorunlarıni yaşamam ya. Bana alacakları bilgisayar icin model sordular ama, umarım en kisa surede alirlar ya
@Sıradan Kullanıcı teşekkürler yorumunuz için

Reaksiyon puanı
7,999
Ben alana kadar inşallah fiyat değişimi vs stokta kalmadi gibi sorunlarıni yaşamam ya. Bana alacakları bilgisayar icin model sordular ama, umarım en kisa surede alirlar ya
@Sıradan Kullanıcı teşekkürler yorumunuz için
Rica ederim, hayırlı olsun şimdiden. Umarım fiyat artışı falan olmaz.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Peki şu ikisinden hangisi tercih edilir?

ACER Swift 3 Sf314-42 R3-4300u 8gb 256ssd 14"freedos Nx.hseey.003 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

İkincisinde baya yorum yapan olmuş, 1. Sinin hic yorumunu bulamadım nette. Birincisinin ssd'si işlemcisi vs daha iyi ama bilemedim kimse sanki almamis ve yorum yapmamış gibi. Ya Acer mi lenovo mu tercih edilir sizce

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Dizüstü bilgisayar almayi düşünüyorum. Bütçe Max 4000 fln diyeyim. Fazla bi beklentim yok, F/p olsun 14 inc olmasini istiyorum mümkünse
şu nasil sizce

Iyi midir?

Ya da bu

Birinci mi ikinci mi daha iyidir yanda sizin görüşünüz nedir
İlki daha mantıklı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben olsam asla amd ürünü ryzen işlemcili dizüstü almazdım çünkü masaüstü bilgisayarlarında bile ısınma sorunlu ve çeşitli sebeplerle mavi ekran hataları veriyor...

Ama 4000 TL civarı da sıfır güzel bir intel işlemcili bilgisayar yok diyebilirim.

Şu bilgisayar ikinci el ama hem SONY hem İntel i7 işlemcili hem de dokunmatik 14 inç bir dizüstü... Keşke sıfır olsaydı ama ikinci el bilgisayarlarda bi kaç test yapılırsa sıkıntısız kullanılır.

Bu bilgisayarı özellikle SONY diye yazdım, ikinci elde APPLE marka dizüstü bile bulabilirsin bu fiyat civarı.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
İlki daha mantıklı.
Yorumlardan dolayı mi

ACER Swift 3 Sf314-42 R3-4300u 8gb 256ssd 14"freedos Nx.hseey.003 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

İkincisinde baya yorum yapan olmuş, 1. Sinin hic yorumunu bulamadım nette. Birincisinin ssd'si işlemcisi vs daha iyi ama bilemedim kimse sanki almamis ve yorum yapmamış gibi. Ya Acer mi lenovo mu tercih edilir sizce
@Sıradan Kullanıcı ?

Reaksiyon puanı
7,999

Lenovo teknik özellik olarak daha iyi. Hem daha yüksek kapasite hem de 5. Nesil işlemciye sahip.

Son düzenleme:

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Lenovo teknik özellik olarak daha iyi. Hem daha yüksek kapasite hem de 5. Nesil işlemciye sahip.
Ya 5. Nesil ya abim diyo ki 11.nesil var sen hesap et yavaşlar o dedi. Ya bilmiyorum fuzuli diyo ben kitap yazcam bilgisayar lazim. Fuzuli demesi neyse de yavaşlar diyo. Alasım var alasimi kaçırıyo ya ?
(Bir de ram takılamıyormus tek slot olduğu icin.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
Ya 5. Nesil ya abim diyo ki 11.nesil var sen hesap et yavaşlar o dedi. Ya bilmiyorum fuzuli diyo ben kitap yazcam bilgisayar lazim. Fuzuli demesi neyse de yavaşlar diyo. Alasım var alasimi kaçırıyo ya ?
11. Nesil Intel’de var AMD’de değil. AMD 1. Nesil çıkarken Intel 7. 8. Nesil çıkartıyordu.
AMD 5. Nesil şu an en güncel serisi. İşlemciniz son seriden korkmayın yavaşlama falan olmaz. İşlemciniz 11. Nesil ile aynı dönemde çıktı yani.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tek slotu bile yokmuş, direkt anakarta lehimli imiş remler :( Asla alınmaz, işlemci satmak için bilgisayar yapmışlar sanki... rem takılmaz hatta remleri sökülmez bile ancak işinde uzman bir bilgisayarcı remi değiştirebilir! O da değişse bile sorunlu olabilir, uyum açısından...

Acer modellerinde bu rem perçinlenmesine sık rastlıyoruz, ucuz modellerinde lenovo da yapmış aynısından.
ScreenHunter 02.png

Tekrar tavsiye edeyim, bir tanıdığınız aracılığıyla kendini kanıtlamış, intel i7 işlemcili ve full hd ekranlı SONY ya da APPLE marka temiz bilgisayarlara bakmak daha avantajlıdır. Hem onlarda kısıtlamalar olmaz hatta hatta üst düzey bazı olanakları dahi mevcut olabilir.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Tek slotu bile yokmuş, direkt anakarta lehimli imiş remler :( Asla alınmaz, işlemci satmak için bilgisayar yapmışlar sanki... rem takılmaz hatta remleri sökülmez bile ancak işinde uzman bir bilgisayarcı remi değiştirebilir! O da değişse bile sorunlu olabilir, uyum açısından...

Acer modellerinde bu rem perçinlenmesine sık rastlıyoruz, ucuz modellerinde lenovo da yapmış aynısından.Ekli dosyayı görüntüle 160824

Tekrar tavsiye edeyim, bir tanıdığınız aracılığıyla kendini kanıtlamış, intel i7 işlemcili ve full hd ekranlı SONY ya da APPLE marka temiz bilgisayarlara bakmak daha avantajlıdır. Hem onlarda kısıtlamalar olmaz hatta hatta üst düzey bazı olanakları dahi mevcut olabilir.
Yükseltme vs yapmam sanırım. Yeterli diyr düşünüyorum. Bir de ayda bi iki kere açacağım nerdeyse bilgisayari. Sıfır olsun vasat olsun bir iki program kaldırsın yeter beklentim yüksek değil. Tavsiye icin cok teşekkür ederim. Ablam i5 ilk çıktığında almıştı sony bilgisayar, o da ben gibi depolama için daha cok. Cok memnundu. Ayda bi belki iki 3 aya bi açıyor. 2500e aldi yani gayet iyi. Ben de sıfır olsun ve vasat performans istiyorum. Tekrardan teşekkürler, görüşünüzü yine ele alip ikinci ele bi goz atayim ?
11. Nesil Intel’de var AMD’de değil. AMD 1. Nesil çıkarken Intel 7. 8. Nesil çıkartıyordu.
AMD 5. Nesil şu an en güncel serisi. İşlemciniz son seriden korkmayın yavaşlama falan olmaz. İşlemciniz 11. Nesil ile aynı dönemde çıktı yani.
Intel vs amd istişarelerinde genelde amd yüksek performansi uygun fiyata verdiği icin önde olduğunu gördüm daha çok. Ne kadarı doğru bilemem. F/p ürün diye düşünüyorum. Ürün hakkinda canli destekle de konuştum. Umarim yazılımsal donanımsal arızalarla karşılaşmam cunku hic bilmiyorum hiçbir şeyi ? cok mük bi cevaptı thanks ?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Windows anahtarı nedir?
Bu cihazda olmadığını söyledi arkadaşım da

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
Windows anahtarı nedir?
Bu cihazda olmadığını söyledi arkadaşım da
İşletim sistemi yok laptopta. Laptop gelince bilgin varsa sen USB takıp Windows 10 kuracaksın , anlamam diyorsan bilgisayarcıdan veya bilen arkadaşına rica edip kurmasını isteyeceksin. Windows 10 yüklü laptoplar pahalı olduğu için firmalar işletim sistemi koymadan gönderiyor bazı modelleri.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
İşletim sistemi yok laptopta. Laptop gelince bilgin varsa sen USB takıp Windows 10 kuracaksın , anlamam diyorsan bilgisayarcıdan veya bilen arkadaşına rica edip kurmasını isteyeceksin. Windows 10 yüklü laptoplar pahalı olduğu için firmalar işletim sistemi koymadan gönderiyor bazı modelleri.
Ya demek öyle.. İçine işletim sistemi koyulmayinca ucuzlamasinin sebebi ne, kurmak zor mu ki kurulanlar pahali oluyor

Reaksiyon puanı
7,999
Madem bu kadar basit neden o kadar fiyat oynuyor onu anlamaya çalışıyorum
Lisans parası. Videodaki gibi yaparsanız Deneme Sürümü Windows 10 kuruyorsunuz bunun herhangi bir zararı yok istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Ama firmalar Deneme Sürümü olarak veremez. Lisanslı Windows 10 veriyor ve bu lisanslar gerçekten pahalı.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Lisans parası. Videodaki gibi yaparsanız Deneme Sürümü Windows 10 kuruyorsunuz bunun herhangi bir zararı yok istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Ama firmalar Deneme Sürümü olarak veremez. Lisanslı Windows 10 veriyor ve bu lisanslar gerçekten pahalı.
E o zmn bilgisayara işletim sistemini kendi kuran herkes deneme mi kullanıyor?
Hiç mi farki yok lisanslidan?

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
lenovo ryzen5 3500u Vega 8 8gb ram 256gb ssd kullanıyorum bataryası 1 yılda bitti yani artık 12 dk falan dayanıyor yarın servise kargolayacam biraz hızlı ısınıyor soğtucu alman şart csgoda 55fps nuke de falan yani büyük haritada 20 30 fps oynuyorum tavsiye etmiiyorum çok 1 sene önce ucuz diye inidirmde vardı 2800tlye aldım 400tlye alınır mı bilmiyorum yani fp olarak güzel ama 6000 kusura güzel bilgisyarlar var abime alacaz onuda yani kullanıyorum çok sıkıntı yok anlık ubuntu kullanıyorum çok daha seri açıyor uygulamaları görüşüm bu şekilde not: amd a8 falan dahada çöp onlara bakma bile
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya kısacası oyun oynnıyor ama yani çok oynanmıyor kodlamada falan iyi yani ağır unity vs açıyor baya hızlı ama rami daha yüksek olunca daha iyi olur wither 2 oynadım en yüksek oyun oalrak çok yazdım xd
Valorantta sıkıntı varmı akıcı bir şekilde valorant oynanır mı lütfen kesin cevap verir misin almayı düşünüyorum

Reaksiyon puanı
7,999
E o zmn bilgisayara işletim sistemini kendi kuran herkes deneme mi kullanıyor?
Hiç mi farki yok lisanslidan?
Kişisel lisanslar 30TL civarına bulunabiliyor bir sürü kişi bunu kullanıyor. Veya korsan kullanan da var. 2000TL veren de var. Firmalar bunu kullanamadığı için çok pahalıya geliyor.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Ben ne yapmalıyim peki
Simdi windows 10 var, windows 10'un pro'su home'si var, windows 10 pro daha fazla özellik sunuyor sanırım?
Kişisel lisanslar 30TL civarına bulunabiliyor bir sürü kişi bunu kullanıyor. Veya korsan kullanan da var. 2000TL veren de var. Firmalar bunu kullanamadığı için çok pahalıya geliyor.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Reaksiyon puanı
7,999