Yardım İşlemci ghz sabit kalma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

DustyApe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Selamlar arkadaşlar benim bi sıkıntım var işlemcim son günlerde aşırı ısınıyor fan taktım termal macun yeniledim hiçbiri işe yaramadı sorunun burdan kaynaklandığını düşünüyorum fakat nasıl çözeceğimi bilmiyorum sorun şu işlemcimin ghz i sürekli görev yöneticisinde hızı 4ghz sabit olarak gözüküyor işlemcim 3.60 ghz olmasına rağmen güç seçeneklerinden tüm ayarları denedim dengeliye felanda aldım fakat hala sorun aynı bi türlü çözemedim ne yükseliyor yada düşüyor sürekli sabit bir hızda yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    43.5 KB · Görüntüleme: 83

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Aynı işlemci bende de var. Bende de 4ghz den aşağı inmiyor ama ısınmıyorda. Sizin kaç derecede ?

DustyApe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aynı işlemci bende de var. Bende de 4ghz den aşağı inmiyor ama ısınmıyorda. Sizin kaç derecede ?
ben pc yi alalı 1.5 sene kadar oldu cs de 70-75-80 gta 5 te 80-85 arasında geziyor ama eskiden bu kadar ısınma sorunum yoktu üstelik fanımı ve macunumu dün değiştirdim çok bir değişiklik olmadı sıcaktan dolayımı bilmiyorum... ama endişelendiriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

düşüncem full performans verdiği için ısındığı yönünde nasıl çözicem bilmiyorum

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
ben pc yi alalı 1.5 sene kadar oldu cs de 75-80 gta 5 te 80-85 arasında geziyor ama eskiden bu kadar ısınma sorunum yoktu üstelik fanımı ve macunumu dün değiştirdim çok bir değişiklik olmadı sıcaktan dolayımı bilmiyorum... ama endişelendiriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

düşüncem full performans verdiği için ısındığı yönünde nasıl çözicem bilmiyorum
ghz konusunda endişelenmeyin. Bende bilgisayar boş olsa bile 4.04 ghz gösteriyor. Ama o sıcaklıklar biraz fazla geldi belki kasanızdandır kasanızda kaç fan var ?

DustyApe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ghz konusunda endişelenmeyin. Bende bilgisayar boş olsa bile 4.04 ghz gösteriyor. Ama o sıcaklıklar biraz fazla geldi belki kasanızdandır kasanızda kaç fan var ?
ekstra 2 fan takma yeri vardı onlarıda doldurdum fakat kaliteli fanlar olmadığını kabul etmem gerek fakat işlemciye aldığım fan kalitesiz bir fan değil geceleri çok sıkıntım olmasada sabahları elimi pc nin arkasına götürdüğümde patlayacak gibi oluyor ve buda beni korkutuyor kasam everest racer 3.0 kasanın arkasındada 1 fan var toplam 3 fan var 1 işlemci fanı 2 de ekran kartı fanı var

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
ekstra 2 fan takma yeri vardı onlarıda doldurdum fakat kaliteli fanlar olmadığını kabul etmem gerek fakat işlemciye aldığım fan kalitesiz bir fan değil geceleri çok sıkıntım olmasada sabahları elimi pc nin arkasına götürdüğümde patlayacak gibi oluyor ve buda beni korkutuyor kasam everest racer 3.0 kasanın arkasındada 1 fan var toplam 3 fan var 1 işlemci fanı 2 de ekran kartı fanı var
fanlar yüzünden olabilir çünkü benim büyük oyunlarda bile bu sıcağa rağmen 75 i geçtiğini pek görmedim.

DustyApe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
fanlar yüzünden olabilir çünkü benim büyük oyunlarda bile bu sıcağa rağmen 75 i geçtiğini pek görmedim.
fanları çıkarıp yeniden denerim ama eğer dediğinizde olmassa muhtemelen sorum kasamda iyi bir kasam yok xD teşekkürler yardım için