Soru Windows 8'den windows 10'a lisans geçermi?

Bu konuyu okuyanlar

Emre Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Merhaba. Kuzenimin laptopuna kastığı için format atacağız. Fakat suanki yüklü olan windows 8.1 single language orijinal laptopun kendisiyle gelen windows. Kuzenim windows 10 format attırmak istiyor. Windows 8.1 keyini lisanslı şekilde windows 10'a aktif edebilirmiyiz?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Merhaba. Kuzenimin laptopuna kastığı için format atacağız. Fakat suanki yüklü olan windows 8.1 single language orijinal laptopun kendisiyle gelen windows. Kuzenim windows 10 format attırmak istiyor. Windows 8.1 keyini lisanslı şekilde windows 10'a aktif edebilirmiyiz?
Evet ve yapmanız gereken hiçbir şey yok. Kurulumda direkt lisans sözleşmesi çıkacak karşınıza. :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 10 Home SL sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilirsiniz veya format ile Windows 10 Home SL'ye geçiş yapabilirsiniz.

Emre Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Evet ve yapmanız gereken hiçbir şey yok. Kurulumda direkt lisans sözleşmesi çıkacak karşınıza. :)
nasıl yani hocam? benim diski biçimlendirdiğimde normal yüklerken key isterse vs. ne yapmam gerekiyor? size zahmet rica etsem detaylı ne ve nasıl yapmam gerektiğini anlatır mısınız? windows 10 yüklerken hangi sürümü seçmem gerekiyor?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Benim bildiğim kadarıyla lisanslı geçiş artık mümkün değil. O teklif 2016'da son bulmuştu diye hatırlıyorum.

Emre Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Windows 10 Home SL sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilirsiniz veya format ile Windows 10 Home SL'ye geçiş yapabilirsiniz.
hocam biz direkt temiz kurulum bütün virüslerin gitmesini istiyoruz da. Media creation tooldan format atarken bu bilgisayarı yükselt seçeneğini mi, yoksa başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğini mi seçmeliyim?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
nasıl yani hocam? benim diski biçimlendirdiğimde normal yüklerken key isterse vs. ne yapmam gerekiyor? size zahmet rica etsem detaylı ne ve nasıl yapmam gerektiğini anlatır mısınız? windows 10 yüklerken hangi sürümü seçmem gerekiyor?
Orijinal Windows 8.1 Single Language keyi var notebookun BIOS'unda. Bu yüzden size Windows sürümü sormayacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam biz direkt temiz kurulum bütün virüslerin gitmesini istiyoruz da. Media creation tooldan format atarken bu bilgisayarı yükselt seçeneğini mi, yoksa başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğini mi seçmeliyim?
Başka bilgisayar.

Emre Durden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Orijinal Windows 8.1 Single Language keyi var notebookun BIOS'unda. Bu yüzden size Windows sürümü sormayacak. Microsoft'un sitesinden indirirken Single Language yazan sürümü seçin.

Başka bilgisayar.
Teşekkür ederim hocam sağ olun deneyeceğim. :)

Orijinal Windows 8.1 Single Language keyi var notebookun BIOS'unda. Bu yüzden size Windows sürümü sormayacak.

Başka bilgisayar.
Hocam konuyla alakalı değil ama bir şey daha sormak istiyorum. Mesela ben BİOS'u sıfırlasam, formatlasam veya güncellesem o Windows'u hala tanır mı format attıktan sonra?

Son düzenleme: