Yardım Steam hesabım çalındı!Ne yapacağım?

Bu konuyu okuyanlar

DeathflowAce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar bugün bana böyle bir mesaj geldi:Sistem mesajı "Stratera": Tebrikler ADLT! I £sdèaŧɧ, çekilişimizin kazananı sizsiniz - ★ Bowie Bıçağı | Morötesi Envanterden seç GiveAway Bot # 33 - ★ Bowie Bıçağı | Morötesi ..... diye bir link geldi ve linke tıkladığımda hesabım çalındı önce kilitlendi olaralk gösterildi hesabım şimdi ise şifreyi sıfırla yapınca kodun başka bir gmaile gittiğini görüorum ve telefon numaramda yani steam guardımda kaldırılmıştı ne yapabilirim??Lütfen yardım edin.

DeathflowAce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hiç kod ile bir oyun almadım.Fakat kod ile para attım.Ve steam desteğe nasıl mesaj atabilirim?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Merhabalar bugün bana böyle bir mesaj geldi:Sistem mesajı "Stratera": Tebrikler ADLT! I £sdèaŧɧ, çekilişimizin kazananı sizsiniz - ★ Bowie Bıçağı | Morötesi Envanterden seç GiveAway Bot # 33 - ★ Bowie Bıçağı | Morötesi ..... diye bir link geldi ve linke tıkladığımda hesabım çalındı önce kilitlendi olaralk gösterildi hesabım şimdi ise şifreyi sıfırla yapınca kodun başka bir gmaile gittiğini görüorum ve telefon numaramda yani steam guardımda kaldırılmıştı ne yapabilirim??Lütfen yardım edin.
Steam destek ile iletişime geç. Ki mesela benim Riot hesabım çalındığında hesap bilgilerini istediler ve bana e-posta ve şifre bağlantısı sıfırlama linki gönderdiler. Sende Steam'a başvurup olayı anlatabilirsin. Hesap bilgilerin aklındaysa %80 alırsın diye düşünüyorum. Eğer alamazsan ve Steam'a maddi açıdan yükleme yaptıysan sana en yakın savcılığa dilekçe iletebilirsin.

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Öyle şeylere dikkat etmek gerekir bana da geldi ve steam in adresi bile doğru deildi seamm yazıyodu anladım tuzak olduğunu bunlar genelde bot oluyo.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
bana gelen link gayet doğruydu.Sadece newtoken yazıyordu onu anlamadım.
Linke dikkat etmemişsiniz demek ki. Ayrıca Steam hesabınızda hiç oyun satın alımı yaptınız mı? Bu hesabınızın değiştirilmeden önceki mail adresinizi ve satın alımlarınızı kanıt olarak gösterebilirsiniz.

DeathflowAce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Linke dikkat etmemişsiniz demek ki. Ayrıca Steam hesabınızda hiç oyun satın alımı yaptınız mı? Bu hesabınızın değiştirilmeden önceki mail adresinizi ve satın alımlarınızı kanıt olarak gösterebilirsiniz.
Oyun satın alımı yaptım.Faturalar duruyor gmailimde onları kanıt olarak yollayabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi farkettim steam.community yerine communitly yazıyor ve newtoken yazıyor

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Oyun satın alımı yaptım.Faturalar duruyor gmailimde onları kanıt olarak yollayabilirim.
Tabi ki de bu satın alımlar kanıt olacaktır. Çünkü satın aldığınızda gelen maildeki fatura numarası ve çalınan hesaptaki satın alma işlem numarası aynı olduğundan hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamış olacaksınız.

Steam hesabınızdaki satın alım işlem numarasını ve maildeki fatura numarasını eşleştirdiğinde hesabınıza erişebilmenizi sağlayacaktır. Örnek olarak kendi hesabımdan alıntıları aşağıda bulabilirsiniz. İlk ikisi steam satın alım geçmişimden sonuncusu ise mail adresime gelen satın alım mailindendir.

Screenshot_1.jpg Screenshot_2.jpg Screenshot_3.jpg

Son düzenleme:

DeathflowAce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben sadece
Tabi ki de bu satın alımlar kanıt olacaktır. Çünkü satın aldığınızda gelen maildeki fatura numarası ve çalınan hesaptaki satın alma işlem numarası aynı olduğundan hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamış olacaksınız.

Steam hesabınızdaki satın alım işlem numarasını ve maildeki fatura numarasını eşleştirdiğinde hesabınıza erişebilmenizi sağlayacaktır. Örnek olarak kendi hesabımdan alıntıları aşağıda bulabilirsiniz. İlk ikisi steam satın alım geçmişimden sonuncusu ise mail adresime gelen satın alım mailindendir.

Ekli dosyayı görüntüle 160357Ekli dosyayı görüntüle 160358Ekli dosyayı görüntüle 160359
Ben sadece şu an en alttaki gmaile erişebilmekteyim

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Ben sadece

Ben sadece şu an en alttaki gmaile erişebilmekteyim
Zaten sizde mail adresinize gelen satın alımı onlara kanıt olarak sunacaksınız. Steam destek ise çalınan hesaptaki işlem numarası ile kanıt olarak sunduğunuz mailinizdeki fatura numarasını karşılaştırarak hesabın size ait olup olmadığını tespit edecek.

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Desteğe başvur senden kanıt isteyecekler kanıt olarak steam faturası yollaman yeterli sana tek kullanımlık şifre yollayacaklar e postana