Soru Bu You are an idiot virüsü nasıl bir virüs?

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Arkadaşlar internette karşılaştım tiktok vs. Youtube da da videoları var. Bu u are an idiot virüsü. Adam site açıyor birsürü pencere açılıyor vs. Ama çok garip olan. Herhangi bir dosya değil. direk internet sitesi. Siteye tıkladığında birsürü gülen yüz ve sen aptalsın yazısı çıkıyor. Pc yi kapatmaya çalıştığınızda daha çok çıkıyor. Birazdan bu virüsü denicem. Arkadaşlar bu şey bir Web virüsümü? yoksa bildiğimiz trojan falanmı? (Siteyi bulursanız kesinlikle tıklamayın sorumlusu ben değilim) (bilgi içinyoutube a you are an idiot virus yazın) Bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
bilgisayar mavi ekran verene kadar birsürü pencere açılıyor öyle sanırım ama sonra gidiyor

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Adal videosunu çekmişti izle bi.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Bu virüs öldü artık,çoğu tarayıcıda çalışmıyor.Çünkü tarayıcılar artık virüsü pop-up block yazılımları ile vs. engelliyorlar.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Bende Memz Virüsü Diye Bir Virüs Duydum Denemek İstemiştim Aklıma Kötü Şeyler Gelince Hiç Denemedim.:tearsofjoy:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yoksa Babam Kızar Deneyip Pcye Virüs Girerse. :tearsofjoy:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Yeni bir Ransomware faciası mı yoksa bu? ?

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Birkac farkli versiyonu var bunun. Herhangi bir versiyonu teklikeli değil sadece saka/troll amaçlı. Bilgisayara yuklenip calistirilan surumu ve doğrudan web sitesi üzerinde javascript olarak calisan versiyonlari mevcut. Temel mantığı devamli olarak pop up mesaji oluşturması. Pop up i kapatmak veya "ok" gibi bir butona basmak, pop up un duplicate edilmesine sebep oluyor. Bir anda yuzlerce pop up oluşturulması da ram ve islemci kullanimi arttirip bilgisayari deyim yerindeyse mal ediyor. Guncel browserlarin bir cogu bu kadar fazla pop up ın bir anda olusturulmasini engelliyor zaten. O sebeple artik web sayfasi uzerinden calisan versiyonlarinin pek bir etkisi yok

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,490
Bende Memz Virüsü Diye Bir Virüs Duydum Denemek İstemiştim Aklıma Kötü Şeyler Gelince Hiç Denemedim.:tearsofjoy:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yoksa Babam Kızar Deneyip Pcye Virüs Girerse. :tearsofjoy:
Memz harika bir virüstür, bile bile yükleyip bilgisayarın içine etme hazzını başka bir virüs veremez. :D

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Yeni bir Ransomware faciası mı yoksa bu? ?
Yeni değil, ve ransomware da değil. Çok fazla pop-up çıkartarak bilgisayarın mavi ekran vermesini sağlıyor. Ama şu arkadaş sağolsun artık bu bir sorun değil:
1627863273367.png

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kendin yazılım biliyorsan az biraz kodlayabilirsin. Sonsuz döngüye sokman lazım.