2100tl'ye 2. el telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar selam 2000tl civarı 2.el telefon almak istiyorum. Çok araştırdım şu an samsung s8 s8+ zorlarsan s9 ve iphone 7 var. Açıkçası iphone 7 almak istiyorum büyük ihtimalle iphone 6 lar ios 15 ile veda ediyor iphone 7 ise ios 16 alır ama bu demek değil ki hiç kullanılmayacak. ios 16 alırsan son 1 yıl daha idare eder diye düşünüyorum. Samsung tarafında belki s9 iphone ile aynı sürede beni götürür fakat bilemiyorum.
Ben instagramda takılırım müzik dinlerim nerdeyse hiç oyun oynamam. Fotoğraf da çok çekmiyorum sizce hangisi beni daha uzun götürür ? İphone 7 alırsam pişman olur muyum.

Çözüm
Peki bütçem s8 plusa yeterse ? S9 alamazsam o zaman hangisi daha mantıklı ?
Muhtemelen alacağınız iPhone 7 düşük bir pil sağlığına sahip olacaktır. Bunun haricinde tasarımsal açıdan da günümüzün epey gerisinde. Bahsi geçen SE 2020 gibi atom karınca bir cihaz olsaydı tasarımdan fedakarlık yapılabilirdi ancak 7 için bunu söylemek pek mümkün değil. Diğer taraftan S8+'ın hem tasarımsal olarak, hem ekranı olarak, hem de hızlı şarj ve kablosuz şarj (ne kadar kullanırsınız bilmem) bakımından çok daha üstün. Ayrıca S8 serisinin dengi zaten iPhone 8 serisi oluyor.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
iPhone 7 yerine S9 öneririm. iPhone 7'nin iOS 16 alacağı kesin değilken almasıyla bunu stabil bir şekilde çalıştıracağı da kesin değil. Şahsen ben bu durumda tercihimi S9'dan yana kullanırdım ki iPhone 7 günümüz koşullarına kıyasla biraz daha geri kalmış durumda.

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
iPhone 7 yerine S9 öneririm. iPhone 7'nin iOS 16 alacağı kesin değilken almasıyla bunu stabil bir şekilde çalıştıracağı da kesin değil. Şahsen ben bu durumda tercihimi S9'dan yana kullanırdım ki iPhone 7 günümüz koşullarına kıyasla biraz daha geri kalmış durumda.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Muhtemelen alacağınız iPhone 7 düşük bir pil sağlığına sahip olacaktır. Bunun haricinde tasarımsal açıdan da günümüzün epey gerisinde. Bahsi geçen SE 2020 gibi atom karınca bir cihaz olsaydı tasarımdan fedakarlık yapılabilirdi ancak 7 için bunu söylemek pek mümkün değil. Diğer taraftan S8+'ın hem tasarımsal olarak, hem ekranı olarak, hem de hızlı şarj ve kablosuz şarj (ne kadar kullanırsınız bilmem) bakımından çok daha üstün. Ayrıca S8 serisinin dengi zaten iPhone 8 serisi oluyor.

Çözüm

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
çok teşekkürler. sağ ol

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
dostum karşılaştırma videolarına baktım da iphone 7 daha önde duruyor hız testlerinde falan daha hızlı bilemedim ne yapsam .

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Tam emin olamadım sen samsung tarafını mı tercih ederdin ?
Ha birde kamera açısında iphone çok daha canlı renklere sahip gibi.
Evet, 7 daha canlı renkler sunsa da S8+'ın mikrofon ve görüntü sabitleme gibi artıları var.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar selam 2000tl civarı 2.el telefon almak istiyorum. Çok araştırdım şu an samsung s8 s8+ zorlarsan s9 ve iphone 7 var. Açıkçası iphone 7 almak istiyorum büyük ihtimalle iphone 6 lar ios 15 ile veda ediyor iphone 7 ise ios 16 alır ama bu demek değil ki hiç kullanılmayacak. ios 16 alırsan son 1 yıl daha idare eder diye düşünüyorum. Samsung tarafında belki s9 iphone ile aynı sürede beni götürür fakat bilemiyorum.
Ben instagramda takılırım müzik dinlerim nerdeyse hiç oyun oynamam. Fotoğraf da çok çekmiyorum sizce hangisi beni daha uzun götürür ? İphone 7 alırsam pişman olur muyum.
Galaxy S9 öneririm.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
ikini el alma alacaksan faturalı al garanti li kanalardan (hepsi burada) başına bir iş gelirse önceki kullanan kişi yüzünden (belki kötü adamdı ) en azından dersin cihazın ilk sahibi ben değilim

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
S9 yada Mate 10 pro almanızı tavsiye ederim.
Galaxy S9 öneririm.
Bütçeme uygun s9 bulabilir miyim bilmiyorum ama s8 plus alabilirim. Mersinde olduğum için istanbulda olsam belki bulurdum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ikini el alma alacaksan faturalı al garanti li kanalardan (hepsi burada) başına bir iş gelirse önceki kullanan kişi yüzünden (belki kötü adamdı ) en azından dersin cihazın ilk sahibi ben değilim
tam anlamadım ne demek istediğin fakat zaten cihazı , telefon şübelerinden alırız hani x gsm gibi ya da alıcağımız kişi ile buluşuruz kimlik fotokopisi falan da alırız Alırken çok incelerim ben.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Kullanım tercihlerinizi incelersek ikinci el yerine yeni giriş seviyesi bir telefonda size uygun olabilir. Neticede kafanız rahat kimsenin elinin ağzının değmediği bir telefonuz olur ve kulanımıza göre 4 yıl bile kulanırsız. Ben çok önemli özellikler aranmıyorsa ikinci el telefon tavsiye etmen

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Kullanım tercihlerinizi incelersek ikinci el yerine yeni giriş seviyesi bir telefonda size uygun olabilir. Neticede kafanız rahat kimsenin elinin ağzının değmediği bir telefonuz olur ve kulanımıza göre 4 yıl bile kulanırsız. Ben çok önemli özellikler aranmıyorsa ikinci el telefon tavsiye etmen
2000 tl bandında önerebileceğin var mı ama 2.el s8 ya da s9 bile 0 alıcağımdan çok daha memnun olurum gibi geliyor.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
2000 tl bandında önerebileceğin var mı ama 2.el s8 ya da s9 bile 0 alıcağımdan çok daha memnun
2000 tl bandında önerebileceğin var mı ama 2.el s8 ya da s9 bile 0 alıcağımdan çok daha memnun olurum gibi geliyor.
Anladığım oyun oynamıyorsun daha çok sosyal medya var. GM 21 olabilir. Birkaç ürün daha var araştırma lazım biraz . İkinci elde şu problem var örneğin pil. Önceki sahibi nasıl kullandı yada neden satmış. Bundan asla emin olamazsın. Ben olsam o riske girmem. İnternetten biraz fiyatları incele bence.

Murat Kasrat

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Redmi Note 8 alabilirsiniz (tabii bulabilirseniz) ne kadar miui tarafında sıkıntılar olsa bile 2200 tl gibi bir fiyata 0 bir tel sahibi olacaksınız eğer 2. el arıyorsanız ise Samsung Galaxy A50 veya Samsung galaxy S8+ olabilir.

Son düzenleme:

Son mesajlar